Diskuse k článku

Stát by pivo vařit neměl. Kalousek přeci nemůže být sládkem.

V anketě ČESKÉ POZICE se těsná většina vrcholných manažerů domnívá, že by měl být národní podnik Budějovický Budvar privatizován.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Sasa Krizek

Ano, "Proč?", je ta správná otázka
jinak co se ministra Bendla týče, pamatuju si ho ještě z ministerstva dopravy a už tam mu to moc nešlo, kulantně řečeno...
0/0
19.2.2012 10:54
Foto

Vladimir1950

A průzkum byl?
Pane Léko,neobviňuji vás  z manipulace, jen mne zajímá, z jakých údajů ten"koláč"vznikl.Bývá dobrým zvykem, že se uvádí zdroj, tady se to nestalo. Nemyslím si, že "137 odpovědí vrcholných představitelů firem"(pivovarnických?)  je adekvátní. Myslím si, že by to zasluhovalo rozsáhlejší průzkum.Kde žiju? To víte i vy, taky tu žijete, taky jste něcc zažil, taky někoho volil.. Je zbytečné tak reagovat. Vykřičníky si myslím zaslouží jiné kauzy, například MUS, prodloužení promlčecí doby privatizačních kauz, kmotrové, Rittig,Dobešové,  Štastný, Bém, Dvořák, Rampula,  Klausovy milosti apod.Pozn.:   Proč se neozval autor článku?Jinak přeji všechno jen dobré..To je můj názor, jiné názory neodmítám. 
0/0
19.2.2012 9:44
Foto

Boryna

„Nezdá se mi normální, že podnik devět let nikdo z ministerstva
Počítám, že předseda vlády má i jiné zdroje informací než gúgl. Mě stačil. Dotaz: budvar audit -Kontrolní systémy v Budějovickém Budvaru, n.p. 1) Budějovický Budvar, n.p. je podle svého statutu v praxi zcela standardní obchodní společností, která nečerpá žádné zdroje z veřejných prostředků (státní rozpočet aj.) a veškerou svou činnost financuje výhradně z vlastních zdrojů, vytvořených ziskovým hospodařením během posledních 20 let. Podnik, jako každá obchodní společnost, prochází každoročním nezávislým auditem v rámci uzávěrkových účetních prací a přípravy výroční zprávy. 2) Minimálně 4x ročně probíhají zasedání dozorčí rady, při kterých se průběžně kontrolují obchodní výsledky, hospodářské výsledky, investiční činnost, výsledky kontrol ostatních orgánů státní správy, výsledky interních kontrol a strategické otázky dalšího rozvoje podniku. 3) Po ukončení každého čtvrtletí předává podnik svému zřizovateli (Mze) informace o obchodních výsledcích, hospodářských výsledcích, vývoji soudních sporů, personalistice, investicích a také různé finančně–ekonomické analýzy plně v souladu s příkazem ministra zemědělství č. 5/11. 4) V podniku neustále probíhají vnější kontroly státních orgánů – například Finančního úřadu v Českých Budějovicích, celního úřadu, České správy sociálního zabezpečení, Všeobecné zdravotní pojišťovny a dalších. V roce 2010 proběhlo takovýchto vnějších kontrol 15 a v roce 2011 jich bylo celkem 13.
0/0
19.2.2012 8:21
Foto

Boryna

Něco konkrétního
by nebylo?
0/0
19.2.2012 8:15
Foto

Boryna

Ale vždyť takto jsme to provedli se vším!
Pamatujete si na Poldi, ČKD atd.? To je ta naše správná cesta po pravé. Zpátky ni krok. Plaťte hlupáci.
0/0
19.2.2012 8:07
Foto

Boryna

No schválně
"Nevidim jediny pozitivny priklad, kedy sa preukazalo ze islo o predaje za vyhodnych podmienok " . Já jich vidím. Který stát má tolik bohatých "politiků"? Tedy jejich rodin? Akcie na držitele stále fungují! :-)
0/0
19.2.2012 8:04
Foto

Boryna

Privatizovat by se však měl chytře
Proč?
0/0
19.2.2012 7:58
Foto

Sasa Krizek

Proč by měl být Kalousek sládkem?
Vážení, Budvar je státní podnik, tedy majetek nás všech. Není jediný důvod k prodeji. Doporučoval bych se vymanit z našich úzkých představ o vlastnických vztazích a přestat dělit na soukromé a veřejné. Problémem totiž není nikdy forma vlastnictví ale vždy forma správy. Líbí se mi příklad dánského Carlsbergu. Četl jsem, že je  vlastněn nadací, s tím, že původní vlastník, benefaktor nadace výslovně zapověděl jeho prodej. Dokážu si představit podobný způsob vlastnictví i u Budvaru. Rozdělit jeho vlastnictví mezi město, Kraj a Stát.Z námkoprávní spory se vyvíjejí pozitivně, výstav a hospodaření také. Pokračujme v tom. Představa že musíme všechno prodat je snad už většině rozumných lidí cizí. Buďmě kreativní, z takového podílového vlastniczví můžeme mít všichni výrazně větší prospěch a Budvar stabilitu. Bude ochráněn před "hasiči" typu ministra Bendla, kteří hasí přiléváním benzinu do ohně. Českou Pozici bych v této souvislosti chtěl požádat, zdy by se na takový fenomém obecného vlastnictví nemohla podívat podrobněji. Jestliže Budvar vydržel dodnes státní a nijak mu to neublížilo, proč z něj neudělat opravdové národní stříbro i vlastnicky a uchránit ho náhlých hnutí mysli našich politiků?
0/0
18.2.2012 20:38
Foto

Sasa Krizek

co takhle se zeptat celé populace
Nevím, proč by o privatizaci měli rozhodovat manažeři, to je asi jako kdyby o vině  trestu rozhodovali policisté a o válce vojáci. Budvar není majetek manažerů ale všech občanů ČR, manažeři tvoří pouze velmi malý podíl. Stát jsme my všichni a Budvar je nás všech.
0/0
18.2.2012 20:30
Foto

Jurášek

Proč Budvar?
Privatizujte  Českou televizi,divadla a nedávejte jim dotace,Privatizujte to,co stojí stát peníze a ne to co státu peníze vydělává.Je to jednoduchéa logické.Jinak státu a lidem škodíte.Tomu,že bude soukromník lepší,věří jenom ignorant.Viz zpověď prodavačky "Z obchodu od soukromníkajsem odešla proto,že nás nutil starý chléb dát do igelitu a pak se po němprocházet aby změkl".Krásný den a dobrou chuť!
0/0
18.2.2012 6:03
Foto

Serpico

Len nie v tejto dobe
Zastavovat DNES preluky v mestach brutalnymi stavbami (vid Revolucni ) len preto, aby sa priestor DNES ekonomicky zhodnotil, nema zmysel. Rovnako nie je treba DNES predavat podnik len na zaklade obskurnych uvah nejakych zaujmovych skupin a ich politickych "loutek". Dovody predaja by mali byt logicky zdovodnene, prostriedky z predaja by mali byt zmysluplne vyuzite. Dokaze to dnesna generacia tychto politikov? Myslim ze nie. Nedoverujem ziadnemu ich zdovodneniu. Nevidim jediny pozitivny priklad, kedy sa preukazalo ze islo o predaje za vyhodnych podmienok a pri ktorych boli obdrzane prostriedky skutocne investovane za ucelom buduceho profitu, a nie nenavratne skonzumovane. Takze pre tieto dovody navrhujem pockat na buducu generaciu politikov, ktora bude dostatocne pronarodna, rozhladena a "vychcana", aby vedela predat podnik drahsie ako je jeho trhova hodnota. Mozno budeme cakat dlho, ale myslim ze sa to vyplati...
0/0
17.2.2012 21:33
Foto

L68i24b44o73r 97V87i62l48í17m77e76k 5584677574326

Neprivatizovat
Budvar rozhodně neprivatizovat! Je jasné, že by ho schlamstnulAnheuser-Busch a s Budvarem by byl Ámen. Ztratil by svou ochrannou známku o kterou se s Anheuser-Buschem soudí  a s ní i trhy. Peníze z této privatizace by stejně spolkla černá díra a nic by z nich nebylo. Anheuser-Busch už koupil budějovický pivovar Samson, takže si zcela očividně připravuje půdu na převzetí Budvaru. Jak je psáno v titulku, že stát by neměl vařit pivo, ptám se: A proč ne? Jen proto, že se to někomu jeví nesprávné, tak necháme podnik zlikvidovat. To zase mně připadá zvrácené! 
0/0
17.2.2012 19:53
Foto

Murdoch

Osobně bych chtěl poznat toho
Osobně bych chtěl poznat toho "vrcholového" manažera, který při hodnocení privatice či neprivatizace Budvaru používá paralely s ČSA. Řečeno slovy z jistého kultovního snímku, toto je úplně jiná liga a i hřiště je úplně jiné...  Takovému intelektuálnímu podvyživenci bych nesvěřil ani kozí chlívek! Chudáci jeho zaměstnanci musejí doufat, že pan manažer splňuje postulát W. Buffeta o dobré firmě a hloupých manažerech...
0/0
17.2.2012 19:20
Foto

I18s61t34v25á23n 86L60é44k23o

Nikdo s vámi nemanipuluje.
Nikdo s vámi nemanipuluje. Myslíte si, že tady v redakci počítáme procenta, aby vyšel koláč, který si přejeme? Proboha!!! Kde žijete?
0/0
17.2.2012 18:51
Foto

Vladimir1950

Rád bych věděl..
Rád bych věděl,  jak vznikl ten"koláč" na začátku článku, který je ve prospěch privatizace.  Mám silný pocit, že se mnou někdo chce manipulovat.Nejsem ani pro privatizaci ani pro změnu Budvaru na akciovku.  U výpočtu ceny značka Budweiser může dojít k manipulacím a tím razantnímu snížení ceny pivovaru ve prospěch zájemce o koupi nebo snížení ceny akcií.Nelíbí se mi  populistický název článku, j de přece úplně o něco jiného..To je můj názor, jiný názor neodmítám.
0/0
17.2.2012 18:20
Foto

J46i61ř58í 51K66o35p37i40s 1626277723921

U většiny odpovědí mi přijde
jakoby respondenti byli zcela z jiného světa a ani nežili v ČR.
0/0
17.2.2012 15:09