Diskuse k článku

Špatná rada se přihodí i dobrému právníkovi. To z něj ale ještě nedělá zločince.

Většina právníků oslovených ČESKOU POZICÍ se nedomnívá, že by měli nést trestní odpovědnost místo politiků, když jim poradí špatně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Pi

nefunkční právní systém
Politici mají nějakou preferenci. Zaplatí právníkovi a nechají si poradit, zda určitým způsobem mohou rozhodnout. Právník jim poradí, ale není to závazné. O správném postupu může rozhodnout až soud.Občan nebo podnikatel má nějaký záměr. Zaplatí právníkovi a nechá si poradit, zda ho určitým způsobem může uskutečnit. Právník mu poradí, ale není to závazné. O správném postupu může rozhodnout až soud.Právník není zodpovědný, protože o správném postupu může rozhodnout až soud. Politici, občané i podnikatelé jsou za své rozhodnutí trestně zodpovědní, ačkoli nemohli ani tak přesně jako právník předjímat, jak případně soud rozhodne. Není něco špatně?
0/0
30.5.2013 10:27
Foto

Co je příčinou nespravedlností ?
Všichni prostí lidé řeknou : zákony. A budou mít pravdu. U nás máme přímo zákonnou džungli, tisíce paragrafů určují, co se smí a co ne, ale přesto vládne u nás nespravedlnost  a bezpráví. To je příčinou nepořádků,nespravedlnostíatd. Chyby jsou ve formulaci zákonů, ve volbě slov, umožňující více možností posuzovat přestupky zákonů. Existují dvojí hodnocení přestupků zákonů u dvou soudců. Jak je to možné ? Proto jsou i různé tresty za činy proti zákonům.Zákonodárství má zabránit aby se jisté činy neděly a jiné činy aby se děly.Naše právo klade veškerý důraz na důkazy. Morální důvody a důkazy morálních skutků nejsou pro soud rozhodující. A v tom je jejich nespravedlnost. Je třeba zkoumat příčinnost činů, posupovat podle kausality při zjišťování příčin. Morální kodex by měl stačit na hodnocení všech činů a skutků. Je to jistě složitější cesta, vyžadující od soudců značné vědomosti a zkušenosti z filosofie. Proto výběr soudců by měl být pečlivější.Jinak bude nadále vládnout u nás pohanství!
0/0
18.10.2013 10:35