Diskuse k článku

Spalovny, nebo recyklace? Ministerstvo životního prostředí fandí komínům.

Česká republika by měla dle směrnice EU předcházet vzniku odpadu nebo ho třídit. Místo toho plánuje postavit čtrnáct spaloven.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Pragerz

bohužel..
Megaspalovny představují krásnou příležitost pro bussiness v pozadí politiky a ods opravdu není stranou která by proti zneužívání podobných "příležitosí" byla odolná - naopak snaží se je vytvářet jak jen může, což krásně ilustruje i tato jejich snaha..Prostě pro ods je mžp očividně spíše jakýmsi ministerstvem krajinného hospodářství (či možností žulit prostředí? - každý ať si dosadí co chce..).  Asi nezbývá než doufat, že ta strašná EU zase jednou šlápne na hrb tomu torzu co po sobě Klaus zanechal..Víceméně jen čekám kdy navrhnou sloučení MŽP s MZe..
0/0
31.1.2013 14:18
Foto

L90a24d90i59s90l91a52v 37N23o26v19á37k 2357273694853

Příklad důsledků nesmyslné recyklace z praxe
Prováděl se výběr dodavatele plastových oken při zateplování bytového domu. Při rozhodování, kterého výrobce plastových profilů použít, vyšlo najevo, že někteří vyrábějí plastové profily s přídavkem recyklátu. Vlastnosti směsi s recyklátem vedou ke zkrácení života výrobku, barevné nestabilitě i dalším vadám v průběhu doby života plastových oken.Je to typický příklad, jak zelení magoři zavádějí do hospodářství zbytečné náklady a ztráty z nekvality jenom kvůli splnění nesmyslných ideologických požadavků.Zelení komunisti! Nic jiného!
0/0
31.1.2013 19:20
Foto

Pragerz

příklad důsledně nesmyslné argumentace pěkný..
Jaksi vůbec nereagujete na to co jsem psal, ale to jen tak na úvod.. Příklad který uvádíte je sice pěkný, nicméně..1/ jste tedy pro to nerecyklovat vůbec? použitý materiál prostě v lepším případě shromáždit a odvézt na skládku či do spalovny, pokud Vám dobře rozumím.. (samozřejmě ideálně 30starou kraksnou bez jakékoli regulace emisí, katalyzátoru nebo čehokoli, že - koneckonců ani ten výfuk vlastně není potřeba - jen omezuje hluk na úkor výkonu..). To je z mého úhlu pohledu naprostý neekonomický a neekologický nesmysl.2/ Vlastnosti produktů z recyklátu samozřejmě závisí na kvalitě zpracování. Z recyklátu se např. vyrábí věci od oblečení až po interiery aut. To vše je dle Vás ale jistě nepoužitelné, protože někdo vybere nesprávnou technologii zpracování či prostě materiál použije nevhodně.3/ Zbytečné náklady jsou právě neustálá výroba materiálu nového, a likvidace obrovského množství odpadu.Co jsou zelení magoři si nejsem docela jist. Náklady z nekvality obvykle způsobují nekvalitní lidé (a to ať již omylem, nevědomostí-to i ve smyslu honby za krátkodobým ziskem, nedbalostí, či úmyslně kvůli zkrácení životního cyklu výrobku..). Když bych Vás vzal ad absurdum, je zbytečné i skládkování, protože to je zbytečný náklad zaváděný jakýmisi zelenými komunisty, nebo to bylo zakázání svého času nejlevnějšího chladicího media - freonů, či azbestu? 
0/0
2.2.2013 1:00