Diskuse k článku

Soutěž krásy, nebo kšeft se studentkami?

Česká studentská unie pořádá pro studentky desítek českých univerzit soutěž o královnu krásy. A prodává přístup k jejich „sexy“ fotkám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Kučerová 17.11.2013 22:44

Ženám chybí sebeúcta

Myslela jsem, že tolik let od listopadu 1989 už ženy pochopí, že jakákoli MISS je jen byznys. Ženy se tu nabízejí jako zboží či jako kdysi otrokyně na trhu. Je to nedůstojné. Chybí těmto ženám jakákoli sebeúcta. Myslím, že chyba je ve výchově i ve společnosti, kde se vše hodnotí jen penězi. Stejně tak modeling. Jak je možné, že rodiče posílají své 15-leté dcery např. do Francie, aby pracovaly jako modelky? Není to zanedbání výchovy a péče o dítě? Není to také dětská práce, kterou kritizujeme v zemích třetího světa? Mají takoví rodiče své děti (dcery) opravdu rádi? Dost o tom pochybuji.Romana 
Starej Jakub 19.11.2013 23:32

Ženám nechybí sebeúcta.

Jenom těm z nich, které se hlásí do soutěží o Miss. Selhání rodiny, měli jí to doma vysvětlit. Ani mužským nechybí sebeúcta. Jenom těm z nich, kteří dopustí, aby se jejich dcera přihlásila do soutěže o Miss. Selhání rodiny. Tak to chodí.
Jiri Janecek 17.11.2013 7:35

Asi bych netvrdil "dlouhodobým"...

...vznikly v roce 2009. Ale jinak máte pravdu...Zajímavé jsou poslední 2 - 3 odstavce článku na DR (odkazovaný záznam v archivu ČT bohužel už nejde vidět...):http://denikreferendum.cz/clanek/11940-media-a-vyzkumy-jak-se-vari-preference-z-0-01-na-60(Přístup našich veřejno-právních šášulínů je bohužel to, co dodá působení ČeSU teprve sílu)čihttp://denikreferendum.cz/clanek/13237-dlouhodoby-medialni-parazitismus-ceske-studentske-unie(kupodivu - taky dlouhodobý... kam na ty slova lidi chodijou...) 
J. Calvera 15.11.2013 10:07

Přihlašte se na matematickou olympiádu

Překvapení se nekoná. Prakticky veškeré soutěže krásy jsou cinknuté a plné zákulisních intrik. Ono to v Česku snad ani jinak nejde. Lehkých žen a zlatokopek přibývá, solventních pánů ubývá a tak nejen ve sportu či politice, ale ani v boji o krásu není o fauly nouze. To v matematických soutěžích a olympiádách je situace jiná. Tam se milé studentky pilně hlašte! Nikdo pak již nebude kupčit s vašemi sexy fotografiemi. Neboť obrázek s trojúhelníkem či příložníkem v ruce pravděpodobně nepůjde tak na odbyt a přitom větě Pythagorově bude učiněno zadost. I v kosočtverci.
P. Michal 15.11.2013 0:24

Jak na Hradě

tak v podhradí. Jen malý odvar toho, kde se bere na nezbytnou kosmetiku  a podobný artikl.  Studium je nuda a oživit jej klasická potřeba. Deflace ale nehrozí, místo půvabu jen tuctové pózy lehce bulvární. Zhoubné rozbujení televize eliminovalo nevizuální centra mozku. Tak jako v televizi jde o vizáž či design, a obsah už je zbytečný, protože v přívalu kulis, masek, triků.., člověk už ani nemá kapacitu jej hledat. Lidská bytost také redukována ne seriový produkt. Tzv. krása je ovšem užitečnou průměrností, kde instinkt se brání vyjímkám. Kdo nevyhovuje, budiž přitesán, přeoperován. To že úspěšný vzhled snadno vede k pohodlnosti a brzdí celkový rozvoj, lze u dětí najít dokladů dost. Nejen dětské role, ale konsumní neproduktivní život pro sociální byznys. Vítězství naučené bezmoci, kdo nevyhrál v loterii, kdo není ideál, nemá šanci. Tu obchod s bílým masem je ještě o něčem.
Tomas Beranek 14.11.2013 23:13

Pište o ČeSU

Děkuji Vám za článekRád bych vás upozornil na instituci České studentské unie, kterou jste v článku zmínil jako organizátora této "soutěže".  Myslím, že jste bezděky narazil na problém, který trápí mnoho studentských organizací v republice. Je jím samozvaná a právně nezakotvená česká studentská unie, která si z nějakých důvodů osobuje právo mluvit za studenty našich univerzit. Rád bych vás upozornil na netransparentní vznik a neméně transparentní fungování této organizace. Odmítavé stanovisko k ní již vyjádřila nejedna řádně zvolená a právně podložená studentská unie ve státě. Rád bych vám navrhl, abyste se této netransparentní organizaci v podstatě parazitující na českém studentstvu věnoval soustavněji. Jisté informace lze najít na www.pravdaocesu.cz  nebo na facebookových stránkách česká studentská unie bez cenzury.  
Starej Jakub 16.11.2013 14:37

Přidávám se, pište o ČeSU!

Po chvíli googlování jsem nabyl dojmu, že to ani není organizace, vypadá to jen jako parta lidí, kteří si natiskli navštívenky a tvrdí, že zastupují studenty.Dostávají na to konto nějaké státní peníze? Čím se živí? Kdo to je?Nebylo by to dost zajímavé téma?
Jakubkoci 17.11.2013 1:12

ČeSU je dlouhodobým problémem akademického prostředí

Dobrý den, přidal bych se k žádosti o větší pozornost ohledně ČeSU. Tato značka patřící občanskému sdružení ASA ČR se dlouhodobě vydává za "mluvčí" a "zastřešující síť" českých VŠ studentů, přestože tomu tak není. Více informací hledejte na: - https://www.facebook.com/CeskaStudentskaUnie - https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A1_studentsk%C3%A1_unie Děkuji