Diskuse k článku

Sociální turistika Bulharů a Rumunů? V Německu ani náhodou!

Největší evropská ekonomika z přílivu imigrantů z ekonomicky nejslabších zemí Evropské unie naopak profituje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Poutníkalf

Ač nejsem příznivcem
jednoduchých řešení, neb většinou nefungují, zde bych udělal vyjímku. Tento problém lze dle mého řešit.Nárok na dávky omezit, pouze pro ty, kteří v dané zemi studují nebo odpracovali alespoň 1 rok.Počáteční podpora, jen pokud aktivně hledají práci a učí se jazyk.Podporu a pomoc provázat brigádou 16 hod týdně odpracovanými pro obec.Problémové občany exportovat se zákazem pobytu na náklady země, ze které přišli.Zahraniční žebráky předat příslušné ambasádě, ať se o ně postará dle pravidel cizinců v nouzi.Chápu, že by to odnesla i naše země, ale třeba by to konečně donutilo naše politiky řešit otázku menšin a jejich integraci do společnosti.Tím by se značně omezilo xenofobní vnímání a zefektivnilo vynakládání prostředků ze sociálního systému. Nelze si zde hrát na USA, pokud je ekonomická situace mezi státy tak diametrálně odlišná.
0/0
8.2.2014 10:44
Foto

Rumunsko do EU nepatří.
Je to bohužel tak, a už dávno to pochopili i němci. Ta země je tak prolezlá korupcí a lidi jsou tak chudý, že jim kolikrát opravdu nic jiného nezbývá , než hledat štěstí v cizině. Pravdou je, že kvalifikovaní pracovníci si rychle najdou práci a pokuď pochopí, že už nejsou doma, ale v jiné zemi a začnou se podle toho chovat, tak jsou v pohodě. A ač jsem sám gastarbeiterem už 18 let, po zhlédnutí jedné ulice v Duisburgu a jedné v Berlíně, jsem pro tvrdý zásah proti nezaměstnatelným rómským klanům. Viděl jsem tam stovky nicnedělajících povalečů, který ani neodpoví na pozdrav. Nikde jsem neviděl těch 90% inženýrů. A první kdo by se o to měl zasadit, je rumunská vláda. Lidi totiž nevidí ty rumunské inženýry, ale cikánské děti, co serou na ulici! Proto je veřejnost proti rumunům a bulharům napružená. Právem!
0/0
3.2.2014 21:02
Foto

Je
JE, a hlavně třeba v Polsku budou mít brzo obrovský problém s lékaři.
0/0
3.2.2014 20:42
Foto

J12a66n 13K75u41n88e95s 5222354362324

nezamyslene dusledky
Vazena pani autorko, averze k imigrantum nebo expatum je typickym prikladem nedomyslenych dusledku evropskeho aktivismu v oblasti lidskych prav. Jak poznamenavate, spolecenske postaveni kvalifikovanych vychodoeveropanu otevreni hranic zhorsilo. Oni totiz nemeli problem v Nemecku zit a pracovat uz pred vstupem jejich zemi do EU nebo otevrenim pracovniho trhu. Museli projit urcitym vyberem (napr. je nekdo musel chtit zamestnat), coz samo o sobe zajistovalo jistou prestiz, a byli vicemene vitani (osobni zkusenost). Narok usadit se v cizi zemi, poskozuje vzdelane cizince uplne stejne jako poskozuji ruzne kvoty kvalifikovane zeny.
0/0
30.1.2014 4:43
Foto

Karel Iv

A není to pro východní státy
A není to pro východní státy negativní? Když od nich odchází kvalifikovaná síla.
0/0
29.1.2014 16:32
Foto

Daján

Obávám se chlapci, že tak
Obávám se chlapci, že tak jednoduché to nebude. Německá policie by se hodila v každém případě.
0/0
29.1.2014 14:46
Foto

Jste snílek
jeden z tisíce pasáčků inženýrů,nasazených na základě akčního plánu MMR a MŽP "bobek pro krajinu" by ukradl slepici. Možná ani to, slepici zakousla kočka a rumunský bača náhodou v dohledu.Večer v TV. Týden na to prvá demonstrace a vypálené mobilní salaše pořízené po dvaceti milionech z kohezního fondu. Prohlášení prezidenta. Vláda odmítne hraběcí rady Rady pro národnosti, 3 týdny na to Parlament přijme novely přistěhovaleckých zákonů. To nechce EU, patová situace. Demonstrace s "Česká země nechce balkánské bobky" , vznik domobrany. Mezitím Zemana skolí finální viroza a veřejnost unavená aktuální vládou si zvolí Klause Mladšího který má plastiku a vypadá jak Bohdalová (popř.Bílá, rozhodnou píáři). Odchod z EU. Na Nové Roky Klaus předkládá národu Pravé Liberální Amnestie. Týkají všech kromě krádeží slepice, za tu je 15 let+exekuce majetku dětí a příbuzných. Zloději nad 10 mil. dostávají odškodné.
0/0
29.1.2014 14:45
Foto

Kiebitz

Sociální byznys profituje i na domorodcích
Cizinci jsou jen divize toho podnikání. Německo velmi blízké nulové toleranci k zločinu i v jeho malé míře ("malá škoda" pro českou policii), má postavení lepší, než my, kde nejen hejtman tahá krabice od vína, ale manželka jiného čelného politika mu dělá PR u jeho knihy o jeho nevinnosti. Tvoří se tak nová socialistická sekta postavená na pohrdání soudem. Asijští výrobci pervitinu možná už chystají sponsoring? Proč nevyrábí v Německu? Britové jsou velkorysejší, nikdy neměli Totaleinsatz, spíše spoléhají na seberegulaci lidí, než jejich organizování a dohled. Tak jsou pro migrující atraktivnější a sami zranitelnější. Galéry už do Australie také nevysílají. Migrace je Evropě vlastní, nejde o kočovné klany, ale o využití příležitostí. K polepšení české krajiny si představuji pár milionu ovcí, nejen brynza namísto k poloviční smrti udojených krav, ale ovčí trus rovnou granulovaný. Leč by poklesly povodně, co by vláda dělala? Kde by se politik producíroval? Ještě by se lidi přestali pojišťovat.
0/0
28.1.2014 21:23