Diskuse k článku

Snad velmoci neztratí svůj vliv až příliš rychle

Řešení situace v Sýrii naznačuje, že vedoucí mocnosti našly odpovídající model řešení konfliktů v souladu s novým rozložením sil ve světě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Kiebitz

Pustit žilou orientu svědčí
Pochopil i revoluční Obama a nechal gravitaci pracovat. Je to bolestné, ale není síla na víc. Když Israel vyklidil Gazu, zůstali osadníci na holičkách. Generální štáb je ale přesvědčil hravě, na rozumné udržení již nejsou lidi. Nahradily je drony, ty ale stále mají jen úzký cíl. Tak invaze bez infanterie je k ničemu. Assad má řadu chyb, ale podstatnou výhodu, on a jeho lidi jsou utuženi v boji. Jeho síla je jako u indiánů dána silou jeho nepřátel. Jednotné velení netřeba, ten boj je baví, zatímco EU s bídou rekrutuje i k policii.Zatím jsou rakety v klidu, takže zatím vnitřní záležitosti. Brzy může být docela jinak.
0/0
10.1.2014 23:49
Foto

Josef Pepa Nos

Přehlídka svobodných názorů.
Je to totéž jako přehlídka zboží ve všech supermarketech světa. VŠECHNY JE MŮŽETE PROJÍT S PRÁZDNÝM NÁKUPNÍM KOŠÍKEM.
0/0
10.1.2014 10:41
Foto

K. Balouk

Omluva
Omlouvám se panu Stierovi za kritiku. Vlastní chybou jsem si přečetl jeho profil až poté a uznávám, že nelze čekat jiný názor a že se s ním nemůžu nikdy názorově setkat.
0/0
9.1.2014 19:27
Foto

K. Balouk

Podivuhodný článek
Dalo by se polemizovat s každou větou, ale nemám v životě tolik času. V každém případě bych doporučoval panu Stierovi, aby nepaušalizoval a své relativně odvážné hodnocení podrobil testování historickými zkušenostmi. Celý svůj článek zakládá na současném stavu velmi slabé vlády USA v čele se slabým prezidentem, jenž není hoden vládnout velmoci. Takže pouze perlička - "Skončilo období, kdy USA mohly řešit mezinárodní otázky pouze v souladu s vlastními zájmy" ... to myslíte opravdu vážně? A mimochodem, ať se vám to všem líbí nebo ne, bonmot na závěr. Potkal jsem Srba, žijícího v Austrálii, který končil všechny domácí debaty proti USA tím, že se všech v místnosti zeptal: "Chcete žít ve světě, řízeném z Washingtonu nebo Moskvy či Pekingu?" Pak už je vždy ticho, rušené pouze cinkáním skleniček.
0/0
9.1.2014 13:49
Foto

Reálskutečnost

Svět se hnul dopředu a jeho nové uspořádání vyžaduje nová řešení
V současné době se intenzivně hledá model řešení konfliktů, který by byl v souladu s novým rozložením sil ve světě. Svět stojí na křižovatce, ze které vede mnoho různých cest. Volba nesprávné cesty může být pro lidstvo osudná. Jedna vhodná cesta, po které by se mohlo lidstvo vydat, je uvedena na: http://miloslav7.blogspot.cz/2013/12/prognoza-budoucnosti-lidstva.html
0/0
9.1.2014 8:35