Diskuse k článku

Smlouvy mezi ŘSD a stavebníky: Nevýhodné pro stát a v rozporu se zákonem

ŘSD mění obchodní podmínky ve smlouvách se stavebními firmami. Ty dosavadní straní firmám a neodpovídají zákonu o veřejných zakázkách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Honzej

a koho to ještě překvapuje ?
spojení úplatných úředníků a uplácejících firem je přeci veřejným tajemstvím.Jen oficiálně naoko dělají, že nic. A nikdo s nimi nehne.
0/0
5.9.2013 19:55
Foto

OZ
Dle stávající právní úpravy  jsou takové smlouvy neplatné a je možné vůči signaci vyvodit odpovědnost. Proč tedy RSD nekoná?Jedu takhle D1 B-A, za 9 Křiži ve čtvrtek min. týden cca 5km zúžení a dělají 2 bagry a 15 lidí - OHL. Jedu v neděli A-B na D1 asi na 7 místech v délce cca 500 m , snížená rychlost na 100 km z důvodu chybějících svodidel ve strědním pásu!! Stačí myslet a dát tam betonové svodidla ,které jdou bleskem odstranit. To by ale muselo ŘSD a stavitelé "světlých" žítřků myslel a to bolí. A na závěr - jedu takhle po D1 na tempomat 130 a připadám si jako blbec - skoro každé auto mně předjíždí... plná huba řečí o nekvalitě a mentální kvalita řidičů ... Návrh pro stát - za +10km /h - jedna hodina povinného stání na místě , pokuty jednoznačně neberou, to by bylo pro Kmotry něco jako krompáčem do zad Janoušku, Pelto a spol...Když jsme v 2008/2009 dělali v jedné z firem ,které dělaj dnes D1 kvalifikovanej odhad ceny vyšlo 10,7 mld. CZK. Chyby přípravy, projekce, dozoru a všimné politiků, proto je stav jaký je.
0/0
5.9.2013 18:57