Diskuse k článku

Skončí volby „fifty-fifty“?

Kdyby „patový“ výsledek voleb přispěl alespoň ke kultivaci politických mravů, k něčemu užitečnému by přece jen byly, píše Petr Nováček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kamil.Ures 23.10.2013 19:56

Je na čase abychom jako národ

Je na čase abychom jako národ měli HLAVU VZHŮRU! Fandím paní Bobošíkové, že se nebojí bojovat za živnostníky (dobrovolné datové schránky), aktivní seniory (sleva na dani pro pracující důchodce) a žádné DPH na léky!
Procházka Martin 21.10.2013 17:00

O PROBLÉMECH S ELEKCÍ

 Omlouvám se za trapné opomenutí tamních "Nezávislých": 1) PETRA ŽELEZNÍKA, který se již v r. 1991 prokazatelně zasloužil o predestinaci trasy druhého dálničního průtahu městem účastí na několikerých rozhodnutích Městské rady - učiněných, jak si později stěžovali členové Městského zastupitelstva, bez toho, že by o nich byli řádně informováni, či jednáními s polskými i slovenskými partnery o napojení dálničních sítí apod. Připomeňme, že VYVIALůV a ŘÍMANůV kroužek s kmotry ze státní správy a stavební lobby si trasu dálničního průtahu městem lajsnul bez zadání vyhledávací studie k nalezení úplné sady reálných tras skutečného obchvatu města. Na veřejných schůzích s hl. arch. města NOVÁKEM dokonce obelhávali veřejnost, že takové trasy nejsou nalezitelné, ačkoliv poté, co si vypracování odborné vyhledávací studie vynutila veřejnost, ukázalo se, že alternativa autentického obchvatu vedeného severně od města jest reálná, jakož i nejlépe hodnocená v rámci odborného multikriteriálního posouzení tras. O známé affaiře nátlaku těchto představitelů, aby zpracovatel posudku tras zvýhodnil trasu dálničního průtahu nemluvě. Etc. etc. 2) ZDEŇKA STOLAŘE, jenž poté, co nahradil zkompromitovaného Vyviala na postu starosty zaujal rovněž "silný morální postoj" a napomáhal aktivně k budování druhého dálničního průtahu městem. § Současná frustrace společnosti z všeobjímající korupce, beroucí na sebe zejm. podobu předražených státních zakázek na infrastrukturní výstavbu liniových staveb, nekvalitně budované (Viz zvlněná D1 v Ostravě etc. etc.), nedokončené a neudržované silniční sítě etc. etc., jest vlastně důsledek nepozornosti k tomu, co se před dvaceti lety dělo ve Frýdku-Místku, neboť právě kriminální praktiky v průběhu prosazení výstavby dálničního průtahu Frýdkem-Místkem umožnily primární formaci zdejších hospodářsko-politických mafií i testování možností jejich pozdější kooperace.
Procházka Martin 21.10.2013 16:56

O PROBLÉMECH S ELEKCÍ

 Před voliči v Moravskoslezském kraji  a Frýdku-Místku zvlášť vyvstává otázka, zda hlouček posledních srdcařů ODS shromážděných kolem "koordinátora výstavby silnic" FRANTIŠKA KOPECKÉHO dostojí úrovně svých velikých prekursorů VYVIALA, ŘÍMANA či SEHOŘE, jimž žádný prostředek k prosazení výstavby druhého dálničního průtahu Frýdkem-Místkem nebyl nečistý. Jisté pochybnosti vzbuzuje kandidátka ČSSD bez osvědčeného dua CVIK - POBUCKÝ, jemuž má býti upřena poslanecká imunita co ochrana před obviněními z korupce jakož i potřebný klid pro dokončení zmíněného druhého dálničního průtahu naším městem. Žel. podobně se z politického horisontu vytrácí autentické VeVerky DALIBOR HRABEC s KRISTÝNOU KOČÍ, neboť zejména jejich zásluhou byl vybudován první úsek dálničního průtahu Frýdkem-Místkem s miliardovým tunelem v délce 160 m, jenž ji učinil téměř bezhlučnou a bezemisní, jak potvrzují i nejzatvrzelejší rýpalové ze Zelí, Lotrinkovic atd. Naděje občanstva očekávajícího brzké dobudování druhého dálničního průtahu městem upínají se k poslední jistotě - PAVOLU LUKŠOVI z TOP 09 - profláknutému ochránci zdraví pobeskydského lidu jakož i tradičních hodnot, vdov a sirotků. 
Furio 20.10.2013 18:35

Jestli volby skončí fifty-fifty

tak bych řekl, že největší užitek z toho bude mít prezident.
P. Michal 19.10.2013 19:26

Volba strachu - volba plichty

Je to traďice již rakousko-uherská, netušíme, co chceme, jen přežít den. Vykročení jsou jen šikovné lži, jak to zamaskovat, jak hrát na ponížení voličů, co by chtěli, ale nemohou ani s politickou viagrou mediálního a jiného marketingu. Jsme tedy předvídatelní a i když všude balagan jak v turecku, investoři ještě nezdrhají. Instinktivně chceme politika jen na legraci, ne na posun. Neb posun je, třeba po příkladu i rakosuka nám nejbližšího, je rizikem, prázdnem. Tak i ´89 recyklováno, co po ´68 bylo ještě použitelné. A vyplatilo se, ve stejné traďici větší majetky v několika málo rukách zcela feudálně, většina co mužici z ruky do huby, hlavně že kouření i žravost  i chlast jsou zdravé, a potom ve špitálu zdarma. Střední zona se schovává, zkrocena církev, neziskovky legrační, obce v rukou místních struktur. Kraje živí strany, až Ratha pustí, snad se to zase obnoví, jen je třeba s krabicema vtipněji, ne jako u doktorů socialismu zvykem, brát a nekoukat dovnitř. Tak jako Hitlerovi se daly zbraně ještě navazelinované, jen si je zastřílel, tak jako se mu dala munice po celých muničákách, auta, letectvo, válečný průmysl s papíry i inženýry a hlavně pracující, neb nejsou flákači (moc) , horníci fárali až se z nich kouřilo za pár cigaret. Mašín provokoval, ale s tím zatočili hravě.  Dnes cítíme, že Rusko na rozdíl od Adolfa neprohrává, jen tanky se vymění za jiné prostředky, lidi ale v podstatě stejní. Hlavně ani muk, ještě by se Putin zlobil, volič se dozví, až bude zvoleno, jinak by nevolil svobodně. To jako jachta, co nechce vidět, že v cestě tanker, ne náhodou radar jsme s ostudou zahodili, jen malinko poskoci Ruska pohrozili. Nová generace ruských slouhů se už tak neprozradí, Moskva stabilní, řídí spolehlivě, a kdyby něco, kopie od svazků StB a tak soupis svědků se může vatáhnout kdykoliv, nějaký česnek cibulka už to zařídí.
Avanti 19.10.2013 13:11

poslední průzkum STEM používá odlišné metodiky

Je mnohem laskavější k pitomcům, kteří nedovedou bez nápovědy odpovědět na jednoduchou otázku: koho byste volili, kdyby se dnes konaly parlamentní volby.  Pak je těžké srovnávat s průzkumy STEM, které byly provedeny obvyklým způsobem s otevřenou otázkou.