Diskuse k článku

Šéf lidovců Bělobrádek: V zásadních věcech nesmíme být přehlasováni

Nechceme se dostat do systému, který tady byl za Jiřího Paroubka, kdy některé zákony prohlasovával s komunisty, říká předseda KDU-ČSL.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Tomáš 1.12.2013 12:25

Jak dlouho ještě.

Jak dlouho ještě budeme čichat Marxův a Leninův pach. Jak daleko před námi jsou země, kde jsou země, v nichž rudí zloději a vrazi se neováží vystrkovat hlavy. Babiš to je Bárta v rudých trenýrkách.
Kevil 30.11.2013 18:43

Ať lidovci zalezou, nikdo na ně není zvědavej

Stěží se přehoupli přes 5% a ještě má Bělobrádek drzost si diktovat podmínky. Jejích "přínos" v minulých vládách byla tragédie: věštec Baudiš, který prostřelil letadlo, zpěvačka Parkanová… Je zajímavé, že se pánbíčkáři vždy sedlali ministerstvo obrany. Je jasný, že potřebovali něco odklonit do své stranické kasy.
Pocono 30.11.2013 11:12

Slizký jako lidovec

Co si vůbec dovoluje? Lidovci byli dycky kluzké jako hadi. Jen tak tak se proplazili do sněmovny a teď si budou diktovat? Hanba!
Ben 30.11.2013 8:11

Lidovci

Kdykoliv byli lidovci ve vládě měla ta vláda s nimi  problémy.  A ani u této vlády, vznikne-li trojkoalice ČSSD-ANO-Lidovci, to nebude jiné.  Nikdy jsem jim nevěřila  a ani změna tváří je nezmění. Zas to s nimi bude problém.
S. Vaněček Šauerová 30.11.2013 1:32

Ale kdež ... :-)

Párkrát si pan Babiš zahlasuje s komunisty a naivní důvěřivci se začnou vracet z vandru domů. Pitomio žádný větší potenciál nemá. Co naplat, je třeba ho ve sněmovně vydržet. Nu, přežili jsme Sládka, přežijeme zajisté i Okamuru.
K. Vyšata 30.11.2013 23:01

Ale Sylvo

i tvé jméno jde zkomolit do nechutného tvaru přezdívky, jak by se to krásně vyjímalo v diskuzi, nemyslíš? Není to trochu malá úroveň, co takhle rozepsat se o potenciálu Tomia a podložit to nějakými relevantními argumenty.
P. Michal 29.11.2013 22:05

Dělat fíkový list je svůdné

Revoluční vlády (strana co nemá ani na obsazení ministerstev) nějakou serioznost potřebují. Komunisté by jim moc nepomohli, referendění teprve ne.  Jednak se k němu nesejde dost lidí, jednak formulovat jednoznačně nelze skoro nic, navíc kampaň to otočí naruby hravě. Český husitský kacíř ovšem vehementně trvá na nějakém mesiánském řešení, přijde nějaký Jenda z Husi a zařídí co třeba. Nebo zrušit stát a proměnit ho ve fabriku?  Přestože právě nastolený zachránce národa Zeman trvale nezvládá svůj corpus linguae  ani chození po dvou, natož službu zemi. Ale helvítská víra drží pevně, každé zklamání ji jen upevní, věru důstojná pokračovatelka komunistické sekty.
S. Vaněček Šauerová 29.11.2013 17:01

Je to vcelku jednoduché, pane Kalenský.

Budou-li lidovci statovat u hlasování Bureše a Falmera, příště už ve sněmovně zase nebudou, to je přece jasné.Signál, co se bude dít, už mají. Za tohoto stavu vstupovat do vlády bych považovala za šílenost.
K. Vyšata 29.11.2013 23:45

Pro lidovecké myšlení je příznačná

faleš a přetvářka. Vyčítají Babišovi komunistickou minulost a nějak zapomínají na svoje kolaborování v Národní frontě. Nechtějí se rvát na funkce, ale když už, tak alespoň nějaké to důležité ministerstvo, že. Chtějí být konstruktivní, ale jen do úrovně kterou určují sami, proto snaha o "veto" když se jim něco nebude líbit. Prostě jako vždy v minulosti podvraťáci. Proto žádná škoda jestli je nahradí Okamura.
S. Vaněček Šauerová 29.11.2013 16:58

Za koho mluvíte, ropáku ?

A rozeřvaného xenofoba máte za "spolehlivého partnera" ? V parlamentní demokracii ?Btw.,jak tak čtu o tom "hmyzu", nejste takový malý fašounek, že ne ?
K. Vyšata 30.11.2013 0:00

Ten rozeřvaný xenofob se snaží

rozbourat tu zlodějskou parlamentní demokracii co rozežírá přes dvacet let republiku. A lidovecká faleš k tomu rozkrádání léta sekundovala. Ale v jednom snad budou lidovci užiteční, rozvrátí jako vždy vládu, teda jestli budou Babišovci tak hloupí a vezmou je do party. A budou nové volby, volby po kterých nebude žádná ODS, Topka pod pěti procenty a lidovci se stanou nejsilnější ze slabých stran, tak na úrovni Bobosrandy. Rozeřvaný xenofob bude "řvát" ve vládě.
Zeleny Ropak 30.11.2013 6:20

Člověče asi jo.

Když jsem si pohrával s volební kalkulačkou, tak mi jak na potvoru, jako předseda vlády vycházel Filip nebo Vandas.  Něco na tom je. To asi bude tím, že tyto strany nesouhlasí s rozkradením toho, co se zde po padesát roků budovalo. Proč nayývám Lidovce hmyzem, nesouvisí s tím, jestli jsem "fašounek" nebo ne, ale s tím, jaké mám s nimu zkušenosti. V kostele mlátí kolenama o zem a po zpovědi se chovají hůře než dobytek. Jsou nenasytní a podlí. Stačí se podívat, co má Kasal na střeše. On byl jeden z prvních, co schválil fotovoltaiku a pořídil si FV elektrárnu.  To mluví samo za sebe.
Zeleny Ropak 29.11.2013 16:31

Lidovci jsou hmyz.

Když tam vidím Kasala, tak je naprosto jasné, že se budou chovat stále stejně. To si opravdu Bělobrádek myslí, že prosadí právo veta? To je lepší spolupracovat s Okamurou a dát mu jeho referendum a máme spolehlivého partnera. Stejně máme referendum ve volebním programu. Je to lepší, než čelit nesmyslným podmínkám hmyzu, který se zase rozmnožil.