Diskuse k článku

Růžový život Françoise Hollanda

Francouzi po půl roce vyděšeně zjišťují, že nevědí, kdo jejich nový prezident je, a tudíž netuší ani to, co vlastně chce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Petr Hovorka

Zajímavý text, bravo
Až je mně líto jiného autora ČP, pana Schneidera, snažícího se o obdobné analýzy z českých politických reálií. Rozdíl mezi touto analýzou od paní Fáczy a jakoukoli páně Schneiderovou, je až nemilosrdně propastný.
0/0
23.10.2012 20:14
Foto

Lucky-Pilda

Určitě bych nechválil
Určitě bych nechválil Sarkozyho za jeho "hyperaktivitu". Jako jediný úspěch lze označit skutečně jen zvýraznění Francie na mezinárodním poli. Ale za jakou cenu? Jeho arogance byla do očí bijící, nikoli zdánlivá, jak se uvádí v článku. Francii nadělal spoustu nepřátel. Z jeho slibovaných reforem nezbylo nic. Ve snaze získat si levicové voliče vůbec neomezil přebujelý sociální stát, přemíra regulací a drahé byrokracie zůstala a dluh rostl takovou rychlostí, že ani na krizi se nelze vymlouvat. Proti němu je i Nečas velký reformátor.Francouzi si tak zvolili dalšího populistu, od něhož osekání gigantického státu nelze očekávat už vůbec. Je třeba ale dodat, že letos neměli na výběr vůbec nikoho. Krom těchto dvou populistů zbyl jen nevýrazný Bayrou (osobnost s nejasnými názory, jako třeba Fisher nebo Švejnar u nás) a spousta extremistů. Do budoucna je tak třeba hledět s velkými obavami ...
0/0
21.10.2012 9:58