Diskuse k článku

Rozpočtové provizorium: Prezident Zeman srovnává hrušky s jablky

„Země, která nemá schválený rozpočet, není politicky stabilní.“ Řekl Miloš Zeman v roce 1999. Dnes provizorium bagatelizuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Marek Kyncl

Myslím, že neschválený státní
Myslím, že neschválený státní rozpočet je úplná prkotina ve srovnání se zmatky, které se na nás řítí společně s novým občanským zákoníkem. Česká republika se od 1. ledna stane právní džunglí. Miloš Zeman je sice intrikán, ale to, co se nyní děje na naší politické scéně je obrazem stavu (nebo spíše kolapsu) společnosti a od něj odvozený kolaps politické scény není nic nového. Malá perlička v přímém přenosu se odehrála ve včerejších Událostech a komentářích, kde vystupoval pan Štěch na téma lží pana Haška. Poté, co mu moderátor položil otázku, která se týkala prohlášení Bohuslava Sobotky z roku 2000, kde tento pravdomluvný politik vysvětlil, že volební sliby ČSSD nelze splnit, protože byla zasazena do nereálného ekonomického rámce (což tehdejší média mimochodem pochvalně kvitovala jako "odvahu neplnit své sliby"), pan Štěch začal mluvit pravdu, až se mu od huby prášilo, když národu vysvětlil humánní důvody pomoci obětem přírodních katastrof, jež nakonec vedly k neustálému odkládání zákona o státní službě. Na druhou stranu má takový chaos i svá pozitiva. Pokud by například rok nebo dva poslanecká sněmovna nepřijala jediný zákon, ve výsledku by se asi všem ulevilo.
0/0
31.10.2013 4:22
Foto

P15a13v30e13l 48M63i49c49h24a23l 9243265573

Jde-li o destabilizaci země, rozpočet nemohl být uchráněn
Lhaní je mu asi geneticky dané, co nechápu, je tupost publika, co lež pomalu bere za oprávněný důsledek vítězství, když zvolen přímo, MŮŽE NASTOLOVAT PRAVDU SÁM!  Podobně jako vítězní komunisté zahodili i logiku, neb v revoluci platí jiné zvyky. Naštěstí a nerad bych se rouhal, psychosomatika má na sociální dopady asociálního konání větší ohled, a ničí tělo sociálně toxické spolehlivě. Je tam i změna komunikace prý důsledkem farmak. Do mediciny politbyra nebylo vidět nikdy, i Stalina trávili a hned ti nejlepří lékaři. Nebo ne? Čort znajet. Smí se tedy lhát, první se přiučil pan Hašek, ruku v ruce pod praporem revoluce. Žel další to berou jako licenci krást. Rozpočet bychom ustáli, ale run na jádro státu , je horší. Zatím se smělo jen šmejdsky na seniory, ale know how se osvědčilo na církev, stačí mediální štvanice a vlastnictví je zpochybněno. Proč nezabrat rovnou stát? Výplatnice zločinu pro soudce policisty.. jsou tučnější, než krizová ekonomika.
0/0
30.10.2013 23:50