Diskuse k článku

Rektor Masarykovy univerzity: Obracíme trend, snížíme počet studentů

Podle Mikuláše Beka je nynějších 43 tisíc studentů „prostě moc“. Škola se chce přizpůsobit demografickému vývoji a směřovat k větší výběrovosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Černoušek

Fiala na prezidenta.... OMG
 No to je hnus. Proč ne pak už třeba Miroslav Sládek na prezidenta? 
0/0
17.5.2013 14:56
Foto

Petr Cupal

Rozbřídající úroveň vzdělávání...
...je problémem skrz naskrz všemi stupni vzdělávacího systému. Na technických VŠ se za posledních 15 let omezila matematika-mechanika-statika o čtvrtinu až třetinu, na netechnických VŠ vzniklo děsivé množství pseudooborů které  jsou pro ty seriózní obory a jejich absolventy až demoralizující. Ano, je potřeba sociologů, psychologů, ekologů, ale stačila by kvalitní 1/4 ze současného počtu, ostatní si stejně musí hledat práci v jiných oborech. A kvalita absolventů je často tristní. Za příklad si dovolím použít odkazy právě na diplomové práce z MUNI, aby bylo zřejmé, že opravdu je třeba počet studentů i oborů snížit a kvalitu zvýšit. Co asi bude v životě dělat slečna, která celou diplomovou práci rozjímá nad "Kulturní historií prasete domácího"viz http://is.muni.cz/th/209436/fss_m?info=1%3Bzpet%3D%2Fvyhledavani%2F%3Fsearch%3DZuzana+Muzik%C3%A1%C5%99ov%C3%A1%26start%3D1 a téma bakalářské práce měla obdobně smysluplné "Přítel nejvěrnější - současný obraz psa očima expertů" viz http://is.muni.cz/th/209436/fss_b/. Bude však pro život použitelnější nežli kolegyně s tématem "Dospívající dívky a jejich zvíře" viz http://is.muni.cz/th/209436/fss_b/ ???
0/0
16.5.2013 20:17
Foto

Petr Svoboda

MU
Delaji to tam dobre a drzim jim palce. V internacionalizaci jsou o velky kus pred UK a podle me maji lepsi predpoklady se vyrovnat s odchody talentovanych studentu  v prirodnich vedach do zahranici. Brno ma ted super campus a uz delsi dobu dela skvely recruitment - MU ma ze vsech instituci momentalne zrejme nejsilnejsi populaci mladych sefu skupin (
0/0
15.5.2013 18:38