Diskuse k článku

Řecko zachraňuje Západ

V přístavu Volos vznikla clearingově-barterová měna „tem“. A není ojedinělá. Řekové spontánně nacházejí západní cestu z měnové pasti. 

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Vlkp

Pane Studýnko gratuluji!
Naprosto parádní  počtení.Vidím to podobně  jako  vy. Zejména, co se týče ukotvení  měny  na  něco  jiného,  než  je pověst a vnitřní  integrita  majtele  rotačky.Jestliiže  minulosti opakovaně  zbankrotovaly  finanční  systémy, postavené  na kovových penězích, lze  s jistotou očekávat kolapt  flatt money. Ale príma jsem si početl. Šel jsem na jisto.  Znám  Vás.  Ještě  z  dob, kdy  jste  dělal  na Jungmannově  náměstí. Párkrát jsme  se potkali. Ale  to není zas  až tak důležité.
0/0
18.4.2012 11:42
Foto

Bohumil J. Studýnka

Jungmannovo náměstí
Dobrý den, dík za ocenění. Na tom náměstí sídlí bankéři, nicht wahr? Tak někdy ťukněte na bohumil.studynka@ceskapozice.cz. Sídlím nedaleko - v Ostrovní.Bohouš Studýnka
0/0
18.4.2012 16:31
Foto

Karel Zach

No mě spíše přijde, že pan
No mě spíše přijde, že pan Studýnka plácá páté přes deváté. Působit za komunismu v londýnské pobočce Živnobanky a po komunismu ve vedení velkých společností, to může být dobrý základ pro pohodlný život a nezávazné plácání. 
0/0
17.4.2012 17:31
Foto

Bohumil J. Studýnka

Ale ne pane Zachu a dobrý večer,
Celý profesionální život studuji mezinárodní finanční systém a  možnosti měnové integrace. Přivedl mně k tomu statečný český skromný  odborník finančník,  ( normalizací zlikvidovaný) politik a můj vysokoškolský učitel, který působil v tom MMF společně s prof. Zolotasem  ve stejné sekci ve 40tých letech. Jeho knihu (Zolotasovu)  "Economic Growth and  Declining Social Welfare"  jsem si v Londýně v roce  1981 koupil a prostudoval.  K tomuto článku jsem použil své vlastní texty (k měnovému zlatu a penězům) a vlastní překlady z angličtiny vydané v letech 1985 a 2005 knižně. Šance být chief economist v Londýně byla výzvou (a u mně nahodilou) a profesionálně jsem ji naplnil i později v těch zmiňovaných publikacích.Věci sleduji stále a průběžně. "Pohodlný život" je věc relativní.   Odpovědná varianta není rozhodně  pohodlná.  V úctě,B.J.S. P.S.: A díky za vaši neanonymnost.  
0/0
17.4.2012 22:44