Diskuse k článku

Znepokojená Francie: Počet násilných trestných činů stále roste

U francouzských soudů zaznívá, že útočník je obětí společnosti. Násilí není projevem osobní volby, ale důsledkem tlaku společnosti. Sklon k násilí je znakem selhání morálky, dle níž je správná rovnost, proto se kriminalita ve Francii v nejbližší době nesníží.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schneider 26.4.2019 11:39

Podle všeho bezcenná kniha

Je zřetelně psaná zase podle jiné teze, nikoliv podle skutečnosti.

Křesťanství sice učí o lásce k bližnímu, ale samo se tím moc neřídí. K rytířské morálce nevede (to je opravdu hloupá formulace, mimo čas a prostor), stačí si přečíst, co se v "pavlovských" epištolách píše o ženách: zcela jasně podřízené postavení.

Nenahlášená znásilnění se dějí povětšinou mezi "bílými", ale tak je tomu i u nás. Když je ale někde latentní rasová diference, hned se o tom píše. (Mimochodem, cca 2/3 vražd jsou tzv. "domácí zabijačky", dlouhodobě, migrace-nemigrace).

Ekonomické dopady kriminality? Tady někdo spadl z višně. Daňové úniky, podvody se sociálními dávkami, to ano. Ale na základě čeho vyčíslil kdosi ekonomické škody státu, způsobené drogovou problematikou? Chtěl snad stát sám distribuovat? Nebo kyberkriminalita - ta jde jenom proti státu?

Žehrání autora nad krátkými tresty je úplně mimo realitu. Ví sice, že věznice jsou přeplněné, ale asi vůbec netuší, že se tam vězni nenapravují, ale radikalizují, a

J. Schneider 26.4.2019 11:40

pokrač.

Žehrání autora nad krátkými tresty je úplně mimo realitu. Ví sice, že věznice jsou přeplněné, ale asi vůbec netuší, že se tam vězni nenapravují, ale radikalizují, a že nucené práce na svobodě by byly mnohem účinnější.

A považovat prostředky vynaložené na prevenci za neúčelné, může jen hlupák. Jakpak se dá měřit to, co se nestalo?

L. Kašparová 29.4.2019 10:43

Re: pokrač.

nojo, pane Schneidere, v Bibli jsou skutečně mnohé pasáže o ženách, kde se vychází z jejich podřízeného postavení vůči mužům. Marná sláva, původ Bible je blízkovýchodní, a v té oblasti se s ženami nikdy nikdo nemazlil. Starý zákon je obzvlášť vydatný. A následné převzetí Bible řecko-římským světem, kde byly ženy také potlačovány, tomu nepomohl. Ani germánské ženy na tom nebyly právě nejlépe, o keltských se sice mluví, že snad nějaká práva i měly, ale nikdo ve skutečnosti neví, jak to vypadalo. U Slovanů (potažmo Baltů) jakbysmet. Jenže vývoj dopadl tak, že dnes většina evropských křesťanů rovnost pohlaví nezpochybňuje (vyjma Opus Dei a podobných útvarů). Na rozdíl od jiných náboženství, hlavně pak jednoho, které mimo jiné považuje za viníka znásilnění znásilněného/znásilněnou.

V. Petr 25.4.2019 13:37

Výprask pachatele ratanovou holí by pomohl

neporovnatelně více, než výplody "chápajících" psychologů, o zločinných kriminálníly ochraňujících soudcích nemluvě!

L. Strnad 25.4.2019 11:02

Kdo za to může?

Kecy. Může za to ruské vměšování. Jak to, že na to ještě nikdo nepřišel? :-)

J. Vrzal 25.4.2019 10:14

Vzrust kriminality ve Francii a v zapadni Evrope

Nema nic spolecneho s nicim.