Diskuse k článku

Zlatá éra nevládních neziskových organizací skončila

Financování a přínosu nevládních neziskových organizací (NGO) se ve své knize The NGO Game: Post-Conflict Peacebuilding in the Balkans and Beyond (NGO ve hře. Vytváření míru po konfliktu na Balkáně i jinde ve světě) věnuje Patrice C. McMahonová, americká profesorka politických věd. Ukazuje se totiž, že mise NGO byly často neúspěšné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 15.7.2021 7:25

Co je opravdu zajímavé? Naprosto žádná z nevládních neziskových organizací nevyjadřuje a neprosazuje vůli většiny občanů v žádném státě. Velmi často nevybíravými způsoby naopak vynucují požadavky mizivých menšin a tyjí z peněz všech daňových poplatníků. Tyto organizace, pokud by si měly na svou činnost vydělat peníze normálním způsobem, tedy smysluplnou prací, okamžitě by zanikly. Z toho vyplývá jediné. Jsou pro naprostou většinu občanů zcela nepotřebné a zbytečné. Navíc se stále více ukazuje, že občas jistým způsobem fungovat mohou, ovšem pouze tam, kde nefunguje stát. A to mluví za vše.

V. Sobotka 18.7.2021 16:10

Naprostý souhlas! NGO nejednají v souladu s přáním věršiny občanů. Jednají v zájmu menšin, jejichž podporu si většina občanů nepřeje. Např. podporují nelegální imigraci. S trochou ironie jsou v čele s naší největší NGO ČLOVĚK V TÍSNI Šimona Pánka dobré jen k tomu, že poskytují obživu odborníkům vystudovaným v oborech, které nikdo nepotřebuje. Např. Antropologové a další xxxxlogové až po "Stehnohmatologii". NGO nejenže demokracii neprospívají, ale ze všech sil a za naše peníze demokracii škodí.