Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 27.7.2016 20:21
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Případná slova

Předmluva Viktora Orbána ke knize Helmuta Kohla Z obavy o Evropu mi docela ladí k současné situaci. Kohlův politický vztah k nástupkyni Angele Merkel je mi znám. Zřejmě ocenil její vůli se cele věnovat politice integrace Evropy, ale přehlédl, že tato bezdětná chladná dáma, sice dcera protestantského pastora, vyrostlá v komunistickém láku, nebude schopna řešit mezní krizové situace, které ve své době nemohl ani předpokládat. Je zbytečné spekulovat nad německou mentalitou a divit se, že je stále u moci. Setrvačnost vlády a fascinace političkou, která není bez zásluh, je pochopitelná. Ovšem škody, ke kterým dochází a bude docházet(!), kdy je adorována pro Evropu nepřijatelná kultura, která přináší patologické jevy, které jsou pro její volný a relativně svobodný prostor nebezpečnou zátěží. Není možné donekonečna klasifikovat masovou imigrační invazi jako okrajový humanitní problém.

Tak tahle předmluva

se Orbánovi moc nepovedla. Poměrně nedávno poskytl Orbán rozhovor, tuším, pro LN a obsahově byl na vyšší úrovni. Možná to přehání ve snaze o co nejhlasitější hlas.

Zahada

Pri vsi ucte ke jmenu Helmut Kohl, me zustava jedna otazka nezodpovezena. Co vedlo Helmuta K. k vybrani Angely Merklove jako sve nastupkyni? Pri jeji minulosti, o ktere se dnes radeji nikde nic nepise.

Re: Zahada

Odpověď na otázku pana Kucírka možno nalézt v e velkém článku magazínu Spiegel: Helmut Kohl prohlásil, že největší chybou jeho života bylo právě podporování paní Merkelové. elmut Kohl udává, že Merkelová má jedinou touhu a to je touha po moci, bez ohledu na důsledky pro Německo. Kohl udává, že Merkelová byla jako had, kterého si Kohl položil na svá prsa a který ho zradil.

Re: Zahada

Otázku bych položil jinak - jak to, že A. M. je stále tam, kde je? Patrně ji strana, koalice a lid ve většině toleruje. V zásadě H. K. vybral správně, když nad A. M. panuje taková shoda. Očividně ji Němci prostě chtěli a H. K. se tomu přizpůsobil. Že se jednou do Německa budou valit uprchlíci a Němci jim do široka otevřou náruč, jej patrně tenkrát nenapadlo. Volba kancléřky zcela určitě v sobě odráží charakter národa a jeho aktuálních nálad a kdyby nebyla zvolena ona, byl by tam někdo jiný, kdo by se zas tak moc nelišil....