Diskuse k článku

V umělé inteligenci jsou nejdůležitější data. Nejvíc jich má Čína

Čína se chce stát do roku 2030 lídrem v umělé inteligenci. Tchajwanský IT guru Kai-Fu Lee ve své knize AI Superpowers: China, Silicon Valley and the New World Order ukazuje, proč může uspět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
To,co popisujete, není umělá inteligence, ale

dolování dat z Big Data databází.

umělá inteligence není inteligence

Sebepochvalný termín "umělá inteligence" je pouhým zastírajícím eufemizmem pro vytěžování podvodně získaných dat o chování stamiliónů a miliard osob. Kdo dává svým nepřátelům peníze, uvazuje se do trvalého otroctví. Kdo však své nepřátele nechá, aby si ho podrobně měřili, a vydává jim téměř beze zbytku soukromí své a soukromí svých blízkých, přestává existovat jako politická bytost, neboť s tím, jehož jednání lze podrobně modelovat, předpovídat a pevně ovlivňovat, není potřeba jednat. Stačí jednoduše zneužít jakoukoli jeho vnitřní prioritu a nechat ho, ať vám (s celým svým národem) napochoduje do náprsní kapsy.

Tohle čínsko-americké říhnutí by nám mělo otevřít oči, abychom si konečně to své soukromí znovu začali chránit. Prvním krokem je ochrana listovního tajemství: jak je možné, že nám tyto "bezplatné" e-mailové služby čtou naší korespondenci, aniž by se musely potýkat se státními orgány vynucujícími právo??? Atd.