Diskuse k článku

USA přestaly být vzorem demokracie pro svobodný svět

Politický systém USA byl považovaný za imunní vůči nedemokratickému vývoji, ale po zvolení Donalda Trumpa prezidentem se někteří analytici ptají, zda nesměřují k autokratickému vládci. Ten je však jen symptomem doby a do dějin vejde jako prezident, jenž porušováním pravidel poškodil americkou demokracii vnitropoliticky i v zahraničí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Beneš 7.1.2019 17:02

Demmokratické? Už ne.

Stalo se tak nejméně před dvaceti lety.

J. Pleva 30.12.2018 16:27

Zapomínáte

poznamenat, že Trump musí bojovat proti demokratické - socialistické - nomenklatuře, zahnízděné v administrativě z dob demokratické vlády. Myslím, že se tomu říká "deep state" a je to stejný problém jako ve Švédsku a jinde. Nepotistická nomenklatura si dosadila své věrné pacholky na nevolená místa v administrativě, soudech, úřadech, a vytvořila síť bratrstva, které se stará především o sebe a svá koryta.

P. Klíma 30.12.2018 16:08

Útoky radikální fašistické levice na Donalda Trumpa

jsou největším ohrožením svobody a demokracie.

Ignorují vynikající zlepšení Obamou zpustošené ekonomiky, nejnižší nezaměstnanost za posledních padesát let, povznesení marasmu černochů.

J. Schneider 28.12.2018 0:06

Trump pouze říká,

co dělá - a co dělali v podstatě všichni před ním, jak ostatně z článku vyplývá - jen ti před ním říkali jiné věci, než dělali. V tomto je dokonce Trump konzistentnější, jakkoliv je to paradoxní. Má-li dostat americká společnost možnost k sebereflexi, musí zažít šok (pohled do zrcadla). Z tohoto hlediska je Trump mnohem lepší medicínou, než Hillary.