Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 8.11.2018 11:26
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Všeobecný úpadek Francie

Se slabými prezidenty slábne i Francie jako velmoc, o které se reálně dá říci bývalá. Se slábnoucí prestiží této kdysi vážené země, slábne i její pozice v Evropě - o nějaké respektované pozici ve světě se ani nedá mluvit. Proto se současní politici pouštějí do kdejakého dobrodružství s úmyslem prestiž pozvednout. Ale co si budeme povídat, je to provázeno spíš útrpným úsměvem hlavních světových hráčů. Vždyť dnešní Francie se ani nedovede vyrovnat se svými vnitřními problémy, především s rostoucím vlivem islámu. Důsledkem je oslabování pozic židovského obyvatelstva Francie a podpora Palestinců se současně rostoucím nepřátelstvím vůči Izraeli. Prezident Macron, kterého si Francouzi zvolili snad ze zoufalství, se rád staví v Evropě do vůdčí a řídící pozice, ale nemá pro to kvůli uvedené ztrátě prestiže své země naprosto žádnou šanci.

Proc jen 10 let?

Za prvni republiky Francie vypadala jako velmoc - Cesko tomu verilo. Zacalo to Mnichovem, prozrazenim kodu raket prisli o Argentinu a tim o jakykoliv prodej raket. Pitomosti v Kosovu ztratili prizen Srbska. V minulosti se pratelili s Rusakama - no to uz je minulost, Rusaci o nekoho kdo nema co nabidnout uz asi nestoji.

Re: Proc jen 10 let?

Jak to bylo s těmi letadlovými loděmi, vyráběnými ve Francii, pro Rusko ? Kdo odstoupil od smlouvy ? Opravdu Rusko ztratilo zájem o ty, co nemají co nabídnout ?