Diskuse k článku

Úpadek a pád francouzské zahraniční politiky

Francouzská zahraniční politika v uplynulých deseti let nebyla dobrá. Prezidenti Nicolas Sarkozy a François Hollande oslabili národní zájmy ve prospěch EU, NATO, USA a velkých korporací. Proto by se měla francouzská politika vrátit k ideálům páté republiky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Karelkarel

Všeobecný úpadek Francie

Se slabými prezidenty slábne i Francie jako velmoc, o které se reálně dá říci bývalá. Se slábnoucí prestiží této kdysi vážené země, slábne i její pozice v Evropě - o nějaké respektované pozici ve světě se ani nedá mluvit. Proto se současní politici pouštějí do kdejakého dobrodružství s úmyslem prestiž pozvednout. Ale co si budeme povídat, je to provázeno spíš útrpným úsměvem hlavních světových hráčů. Vždyť dnešní Francie se ani nedovede vyrovnat se svými vnitřními problémy, především s rostoucím vlivem islámu. Důsledkem je oslabování pozic židovského obyvatelstva Francie a podpora Palestinců se současně rostoucím nepřátelstvím vůči Izraeli. Prezident Macron, kterého si Francouzi zvolili snad ze zoufalství, se rád staví v Evropě do vůdčí a řídící pozice, ale nemá pro to kvůli uvedené ztrátě prestiže své země naprosto žádnou šanci.

0/0
8.11.2018 11:26

Re: Proc jen 10 let?

Jak to bylo s těmi letadlovými loděmi, vyráběnými ve Francii, pro Rusko ? Kdo odstoupil od smlouvy ? Opravdu Rusko ztratilo zájem o ty, co nemají co nabídnout ?

0/0
8.11.2018 7:52

Proc jen 10 let?

Za prvni republiky Francie vypadala jako velmoc - Cesko tomu verilo. Zacalo to Mnichovem, prozrazenim kodu raket prisli o Argentinu a tim o jakykoliv prodej raket. Pitomosti v Kosovu ztratili prizen Srbska. V minulosti se pratelili s Rusakama - no to uz je minulost, Rusaci o nekoho kdo nema co nabidnout uz asi nestoji.

0/0
8.11.2018 1:50