Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 22.8.2017 12:31
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Pěkné čtení to vypadá, už je objednáno :-)

Bill Warner je ovšem naiva nemající s totalitou ani elementární zkušenost.

Proto mu odpouštím tu hovadinu, že "Islám je hodný úcty".

Islám je zrůdná ideologie a nemá žádná práva. Práva může mít člověk, ne však ideologie. Úctu můžeme projevovat člověku, ne ideologii. A už vůbec ne takové ideologii, která činí z žen hovada a bezvěrce vraždí

Re: Pěkné čtení to vypadá, už je objednáno :-)

No, líbil se mi tento Warnerův citát proto, že je neobvyklý. Naprostou většinou se totiž prezentuje totalitárně, jak by se vám asi líbil... Islám je hodný úcty v tom případě, jsou-li hodny úcty i židovství a křesťanství. Všechna tato náboženství se totiž dají popsat příslovím "jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá". Chcete-li v nich najít podporu pro svou nesnášenlivost, najdete ji. Chcete-li v nich najít naději, najdete ji. I v islámu: čtěte knihu Izzaldina Abueslaishe "Nebudu nenávidět". Lékař z Gazy, pracující v prestižní izraelské nemocnici, přišel o několik svých dětí a dalších příbuzných - oběti izraelské akce v Gaze. A on se rozhodl, že NEBUDE NENÁVIDĚT, NEBOŤ TOMU SE NAUČIL V KORÁNU. --- Myslím, že je zbytečné, aby se o islámu kdokoliv obecně vyjadřoval, před tímto svědectvím je nám pouze stát v pokoře. Katolické křesťanství má jednu hlavu, ale jednotné není. Není ani "jenom jeden" islám, či židovství, nebo protestantismus.