Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 8.11.2015 10:12
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Pseudohumanita

"Humanisti" se tetelí nad uprchlíky? Běžte se pokrytci podívat do nemocnic na geriatrická oddělení, do domovů důchodců. 90% geriatrických pacientů umírá dlouho a trýznivě na dehydrataci a podvýživu pod odborným dozorem lékařů a sester. Jsou nucni pod sedativy čekat měsíce upoutáni na lůžku na operaci kyčelního krčku a naprosto nikoho to ze spolku všelijakých Šabatových a ostatních pseudohumanistů nezajímá, oni by se totiž nemohli veřejně exhibovat. Radši se o tom mlčí, protože by to bylo moc drahé!

http://zena.centrum.cz/deti/zajimavosti/clanek.phtml?id=810207#utm_source=atlasHP&utm_medium=stylebox&utm_term=position-6

Re: Pseudohumanita

Věta: "Humanisté se tetelí nad uprchlíky." je HLOUPÁ, PROLHANÁ a ZLÁ. Nic takového není. Je jenom velký a vážný problém!

Argumentace tím, že děláme chyby a nevšímáme si jiných našich a současně řešitelných problémů, sem nepatří. Vždycky budeme dělat chyby, vždycky budeme svou snahu zaměřovat nepřiměřeně. To by nemělo být důvodem, abychom ignorovali jiné reálné problémy.

Ale to, že se neumíme přijmout smrt jako přirozenou součást života, je bohužel pravda. Život se snažíme (většinou z "ideologických důvodů") zachovat často i tam, kde to "zachraňovanému" přináší převážně dlouhodobé a systematické utrpení končící oddálenou smrtí.

Co se mi na článku líbí a co se mi na něm nelíbí

Líbí se mi obrana svobody slova proti povrchní politické korektnosti. Současná politická korektnost (podobně jako kdysi Todor Živkov - viz: "Mráz přichází z Kremlu") vyniká zcela mimořádnou tupostí. Vzpomněl jsem si na laureáta Nobelovy ceny, kterého nedávno vyhodili ze všech vědeckých postů za to, že žertem prohlásil, že s ženami občas bývají ve vědě problémy - zvlášť, když se do nich člověk zamiluje. S touto "pakárnou" jsem se dosud nevyrovnal. Pokud budeme k řešení uprchlické krize přistupovat se stejným "nadhledem", nemůže to dopadnout dobře.

Nelíbí se mi, že jako reakce na invazi uprchlíků jsou uvažovány pouze dvě krajní možnosti: A) Uprchlíky postřílet. B) Nechat se od uprchlíků převálcovat - zjednodušeně řečeno: nechat se po nějaké době od uprchlíků postřílet nebo zotročit.

Možnost C) je správně. Zachovat se v rámci svých možností lidsky, ale nikoliv naivně. Lidé, kteří nás žádají o záchranu svého života a životů svých bližních, se musí po nějakou dobu smířit s omezením svých sv

Dokončení Re: Co se mi na článku líbí a co se mi ...

Lidé, kteří nás žádají o záchranu života svého a svých bližních, se musí po nějakou dobu smířit s omezením svých svobod (vzhledem k nám) a s naším vyžadováním jejich snahy o to, aby se uživili vlastní prací a začlenili se do naší společnosti.

Re: Dokončení Re: Co se mi na článku líbí a co se mi ...

Zjistil jsem, že pan Joch uměřenou reakci považuje také za nejrozumnější.

Já jsem reagoval na fiktivní možnost, kdyby se stalo to, že bychom bez použití tvrdého násilí neměli možnost před masovým příchodem uprchlíků přibouchnout dveře. I v tom případě bych hledal způsob, jak jim alespoň zachránit životy, aniž bychom tím ohrozili životy a svobody své.

po case

Po case velmi dobry vyvazeny clanek.

I kdyz vas pane Jochu vubec nemusim plne s vami vtomhle souhlasim.

Uvedu priklad: po te co sem se dostal do Anglie(Skotska) sem zazil vrele privitani, ktere nasledne skoncilo mou prvni praci v tovarne, kde je valna vetsina jednoho naroda a to same plati i pro nejnizsi management, kde uz neni oficialni jazyk anglictina nybrz(dopln si sam)..ty same manyry pred, kterymi sem utekl ted znova pocituji...

Re: po case

aneb ve chvili, kdy se od lidi obecne ocekava zodpovednost a oni zjisti, ze to maji cele nastarosti tzv. pod kontrolou zacne se u nich projevovat diletantismus jim dobre znamy. Nic proti razeni svych zajmu,ale ve chvili kdy je tu jasna kulturni propast ten rozdil citite kazdy den..