Diskuse k článku

Méně známý Adolf Loos

V zahradě Valdštejnské jízdárny v Praze proběhla výstava, která fotografiemi, texty a kresbami přiblížila dílo jednoho z našich nejslavnějších rodáků. Zaměřila se na méně známého Loose navrhujícího plzeňské interiéry na sklonku života na počátku 30. let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Rudolf Carnap

Rudolf Carnap před odjezdem do USA působil v Praze jako profesor německé univerzity. Vídeňský kroužek se scházel i v Praze.

On totiž ... T.G. Masaryk dění na pražské německé univerzitě dost sledoval a ovlivňoval i jmenování profesorů. Například proti vůli sboru profesorů (!!!) jmenoval Hanse Kelsena, tvůrce moderní rakouské ústavy.

Nebýt nacismu, mohla se německá univerzita v Praze stát ostrovem německy mluvící svobodomyslnosti. A československá německy mluvící komunita s ní.

0/0
17.9.2016 8:54

Re: Nebýt nacismu,.....

jenže on byl. Vlastně musel přijít, díky Versailské smlouvě. 2.světová válka byla jen pokračováním té první. Dost nad tím přemýšlím, jak to viděli Němci, tehdy, s tím co tehdy věděli.

Nám se to odsuzuje, s našimi vědomostmi, po válce, ... ale oni v krizi, když chleba stál miliardy ? A u nás ? Mohl se sudetský Němec stát třeba pošťákem ?

0/0
18.9.2016 8:42
Foto

Tatana

Re: Nebýt nacismu,.....

Státní zaměstnanec, bývalý voják Rakousko-Uherské armády, nemohl být ani členem spolku veteránů. Jedno jestli mluvil česky nebo německy. Týkalo se i Jana Masaryka osobně, i když byl nositelem válečmého vyznamenání za statečnost.

0/0
18.9.2016 21:59