Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 2.8.2014 10:29
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Vážená paní,

než někde něco napíšete a použijete při tom cizí slova, potom si nejprve zjistěte, co znamenají v českém jazyce. Konkrétně jde o slovo "populisté". Podle slovníku cizích slov toto označení pasuje na téměř všechny politiky všech politických stran a to napříč politickým spektrem. Všichni tito lidé se před volbami chovají populisticky, aby jim občané rozuměli. Kdo takto nečiní, nemá naději být zvolen. Toto platí obecně a na celém světě, ČR nevyjímaje. Označovat tedy kohokoliv za populistu je nesmyslné a trapné. Ukazuje to pouze a jedině na obecnou neznalost autorů takovýchto označení. Nic jiného.

Blahopřeji Vám pane Gabrieli , že jste takový

zanícený konzervativní ochránce demokracie. Řada věhlasných vědců zemřela s názorem , že atom je nejmenší částice hmoty. A pak jiní přišli na to, že to není pravda. Zemřít s přesvědčením, že demokracie je ten nejméně špatný způsob řízení společnosti bude jistě příjemná smrt. A přijdou jiní a zjistí že to není pravda. Tak to na tom našem světě chodí. Pokud budeme mít mít štěstí a supertotalitní imperialističtí Rusové a superdemokratičtí imperialističtí Američané nás ve svých nesmyslných půtkách o moc, jako lidstvo nevyhubí zajisté my, nebo naši potomci zjistí, že jsou i lepší způsoby řízení věcí veřejných než je stařičká vetchá demokracie, která vůbec není schopná zajistit klid na této krásné Zemi.

Jestli příjemná smrt čeká i hlupáky,

pak se jistě máte na co těšit. Obávám se však, že vám tu příjemnou vyhlídku musím poněkud zkazit. Ti "jiní" co na to přijdou zcela určitě nepřijdou s vámi taky oblíbeným konceptem tzv. osvíceného diktátora. Že je něco takového chiméra, stejně jako socialismus s lidskou tváří, totiž už bylo dávno pokusy v praxi dokázáno. Existuje sice jedna možnost, vzhledem k vašim názorům však předpokládám, že ta možnost se vám bude líbit ještě míň než demokracie, a to ta, že tím osvíceným diktátorem bude umělá inteligence. :-)

Mimochodem, zkuste si představit mapu světa, promítnout na ni území kde panují různé varianty demokracií a území kde naopak panují různé varianty diktatur. Pak si na tuto mapu promítněte místa kde v současnosti dochází ke konfliktům. Jestli to zvládnete tak dojdete tak zřejmě dojdete k pro vás šokujícímu závěru ohledně schopností demokracie (ve srovnání s jinými systémy vlády) zajistit klid a mír. :-)

CO JE TO ZA PITOMOST PANÍ MATĚJČKOVÁ?

To, že různí hlupáci, nebo darebáci demokracii zneužívají, že se uplatňují práva, která právy nejsou a nikdy být nemohou, jako například "právo" vraždit nenarozené staré, postižené a nemocné," právo" zakládat státem uznaná manželství osob stejného pohlaví a adoptovat děti heterosexuálů, "právo" zabíjet embrya in vitro a dělat na nich biologické pokusy...neznamená, že je demokracie vyprázdněná! Stejně jako to, že většina povrchních, hloupých, ignorancí stižených a líbivému populismu podléhajících voličů volí líbivé čachráře, šíbry a hochštaplery, kteří pak v politice dělají pestva, kradou, škodí a dávají špatný příklad. Stejně, jako povrchnost podléhání názorům založeným na nedostatečném a nedostatečně vědeckém a nedokončeném poznání, jako rúzné ekologistické a katastrofické teorie a kampaně! Demokracie je systém, který byl vybojován konzervativními lidmi na feudálech, krvelačných jakobínech a bolševicích a musí být konzervativními demokraty neustále kultivován, chráněn a znovu vyboj

Re: CO JE TO ZA PITOMOST PANÍ MATĚJČKOVÁ?

Pane Gabrieli st., doporučuji Vám přečíst si článek pana Bělohradského Čestně o lidských právech, který vyšel v dnešním Právu. Nebo stačí si přečíst poslední odstavec.

Proč oživovat něco co už je udržováno při životě

pouze přístroji. Nebylo by lepší udržet při životě něco co je třeba ve stavu embrya , ale má naději na dlouhý život. A né to potratit i když to bude piplačka. Co tomu říkáte paní Matějčková. vzpomeňte na svého tátu!!!!!

Nikdy bych nečekal, že k vlastnímu mozku

budete tak kritický. :-)

nedůvěra v demokracii

Vážená paní Matějčková, díky za článek, v němž je plno zajímavých informací k tematu. Nicméně myslím, že důvody k nedůvěře v demokracii na západě (a jistě i u nás) jsou v podstatě psychologické povahy a nelze je tedy obejít nějakým vnějším opatřením, jakým je např. losování. Jde zde spíš o hluboce zakořeněné přesvědčení dnešních lidí (často spíše nevědomé) o naprosté bezvýznamnosti člověka jako soukromé osoby, o jeho naprosté bezmoci cokoliv z věcí veřejných ovlivnit v již zcela nepřehledném světě, ovládaném peněžními zájmy, VIPś, medii, tedy silami zcela jiného kalibru, než je osobní přesvědčení, či politický názor jedince. Na otázku v názvu Vašeho článku bych tedy odpověděla: ne ,nelze.