Diskuse k článku

Jaká je optimální míra růstu migrace mezi zeměmi Jihu a Severu?

Podle britského profesora ekonomie Paula Colliera je migrace za prvé odpovědí na rozdíly v příjmech. Za druhé investicí, na níž se podílí více osob než ta, jež se vydá na cestu. A za třetí náklady na ni jsou nižší, pokud v cílové destinaci žije diaspora dané komunity. Existují ale i méně viditelné síly, jež o ní rozhodují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Z. Meisner

seriozní pohled

díky za jako obvykle u pana Č. vynikající a mnohovrstevný článek. Jen poznámku k machometánským kamerám křepčícím okolo klečící oběti - ještě v době baroka i u nás běžné věšení a výstav zohavených těl podél příchozích cest aby si příchozí užil, upevňování uřezaných hlav na městských branách.

Útok na dvojčata či jemu podobný akt - nesčetněkrát předtím zobrazen naturalisticky v céčkových,především amer. filmech. Po krátké pauze po šoku z obětí 11.9. to běží dál.

-----------

Političtí géniové průběžně "objevují", že ti či oni migranti jsou "jen" ekonomičtí, tudíž bez nároku na přijetí. Cynicky vzato: "ekonomičtí" tudíž vitálnější lidé jsou pro ekonomiku cílové země přínosnější, než uprchlíci před domácí hrůzou, kteří mohou být cílové zemi vděčni, ale zahrnují všechny, od vitálních "ekonmických", po staré, zraněné a nemocné.

Migrace do USA v 19. stol, již prakticky nebyla podložena nábožensky ale především "ekonomická". Výsledek: poč.20. stol. byla země světovou velmocí.

0/0
24.9.2015 8:55