Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 1
  • Poslední: 24.9.2015 8:55
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
seriozní pohled

díky za jako obvykle u pana Č. vynikající a mnohovrstevný článek. Jen poznámku k machometánským kamerám křepčícím okolo klečící oběti - ještě v době baroka i u nás běžné věšení a výstav zohavených těl podél příchozích cest aby si příchozí užil, upevňování uřezaných hlav na městských branách.

Útok na dvojčata či jemu podobný akt - nesčetněkrát předtím zobrazen naturalisticky v céčkových,především amer. filmech. Po krátké pauze po šoku z obětí 11.9. to běží dál.

-----------

Političtí géniové průběžně "objevují", že ti či oni migranti jsou "jen" ekonomičtí, tudíž bez nároku na přijetí. Cynicky vzato: "ekonomičtí" tudíž vitálnější lidé jsou pro ekonomiku cílové země přínosnější, než uprchlíci před domácí hrůzou, kteří mohou být cílové zemi vděčni, ale zahrnují všechny, od vitálních "ekonmických", po staré, zraněné a nemocné.

Migrace do USA v 19. stol, již prakticky nebyla podložena nábožensky ale především "ekonomická". Výsledek: poč.20. stol. byla země světovou velmocí.