Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 5.12.2014 13:24
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Každodenní život ve skrytosti?

S některými závěry autorky, (Halíka) je nutno polemizovat. Např. píše: “Její nedostatečná zralost (církve) se projevovala tím, že se církevní představitelé stavěli do role mentorů spílajících bezbožnému Západu či nemravné většinové společnosti.“.

Rozsáhlý morální pokles euroatlantické kultury po převratu 1989, směřující k multi-kulti, genderizmu, podpoře LGBT atp. jasně ukazuje, že popřevratoví církevní představitelé se stavěli do role mentora zcela oprávněně, ale bohužel, s mizerným výsledkem.

Dnešní „občanská“ společnost se svou politickou nepolitikou, podléhající vlivu neziskových organizací, existujících díky účelovým darům veřejné i soukromé sféry, se odvrátila od svých judeo-křesťanských kořenů. Směřuje k bezradnému a problematickému soužití s iniciativní, militantní islámskou menšinou a to ještě za poměrů problematického splácení svých veřejných dluhů.

Podobně, jako s Halíkovým názorem na mentorování, je možno polemizovat i s názorem na společenské vzory, autoritu i na pokonc

Re: Katolická církev má možnost rehabilitace

Dostali hmotné zajištění, vychovali si odborníky, tak se mohou pustit do misionářského díla.

Republika má přijmout syrské uprchlíky, v Sýriižije po tisíciletí koptská-křesťanská menšina, koptové jsou duchovně spřízněni s ruskou ortodoxní církví.

Není to výzva pro naše církve - demonstrace jednoty křesťanství - výzva, která se opakuje jednou za cca 500 let?

Na Moravě byli usazeni turečtí zajatci, které se podařilo pokřesťanštit, tento proces by se měl zopakovat - církev dostala pozemky, budovy - nejlepší podmínky k jejich přijetí, např. kolem kláštera v Teplé, v Kmariánkách a Karlových Varech jsou pravoslavné kostely - ideální podmínky pro spolupráci.