Diskuse k článku

Jak se dospívá ve věku informačních technologií

Internet a sociální sítě jsou odrazem společnosti. Pokud někdo má v reálném světě předsudky, přenáší je i do virtuálního prostoru. Komercionalizace Facebooku však zřejmě vyvolá konec této sociální sítě. Mladiství si začnou hledat nové nezávislé prostory. Dospělí se je budou snažit sledovat, ale měli by si uvědomit, že je svým jednáním k tomu nutí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Kusák 2.11.2015 9:52

Tak nevím,

co si mám vlastně myslet o sdělených informacích. Pravdu má jeden z příspěvků, že totiž na sociálních sítích se prezentuje jen určitá část populace, a to i té velmi mladé. Diskutoval jsem o tom s dětmi třeba v deváté třídě a řada z nich neměla ani účet třeba na facebooku, a vlastně o to ani nestála. Chápu, že mladí se snaží jaksi vysmeknout kontrole těch dospělých. To bylo vždy, jen prostředky se mění. Změna je ale v přístupu značné části dospělých a v celkové atmosféře. Neustálé zdůrazňování práv dítětě, mladistvého nebo třeba běžence, aniž by se také zdůrazňovala odpovědnost, která s takovým právem souvisí, je ve skrze špatné. Vzniká tak ve společnosti představa, že vše je dovoleno, že všichni mohou vše, že musím všechno mít nebo prožít okamžitě. K jakým deformacím tato pseudohumanistická ideologie vede, vidíme všude. Je to jako droga a pojmy jako odpovědnost, pokora, úcta se nenosí. Jsou to téměř sprostá slova. Co s tím, nevím. A ať na to odpoví ti "moudří", kteří všemu tak dobře ro

K. Plíhal 2.11.2015 20:18

Re: Tak nevím,

Hl. média společnost hodně zkreslují. Úmyslně předkládají dojemný pohled ze strany poškozených na svých nárocích. Cíl je zcela účelový. Ale pravdu máte - je třeba připomínat nároky i povinnosti.

Hit 29.10.2015 10:45

**

Můžete vysvětlit? Jedná se o slovo odrazem? Děkuji

Hit 29.10.2015 10:41

A co není

odrazem společnosti?

K. Plíhal 28.10.2015 19:24

První věta v úvodu je mylná a ta druhá

je tomu důkazem.

Hit 29.10.2015 10:46

Re: První věta v úvodu je mylná a ta druhá

Můžete vysvětlit? Jedná se o slovo odrazem? Děkuji

K. Plíhal 29.10.2015 12:46

Re: První věta v úvodu je mylná a ta druhá

Lze předpokládat, že ne každý má předsudky, tedy nemá co ventilovat na sítích, a pokud předsudky má, neznamená to, že je ventiluje na sítích nebo jinde. Internet přitahuje specifické povahy potřebující vykřičet se do světa či exhibicionisty - je to totiž o mnoho jednodušší ve srovnání s osobním kontaktem. Ano, měl jsem na mysli tvrzení, že internet je odrazem společnosti - podle mne reprezentuje jen část obyvatelstva s jistými pojícími znaky.

Hit 29.10.2015 13:56

Re: První věta v úvodu je mylná a ta druhá

Děkuji