Diskuse k článku

Jak hrát své role žen a mužů

O lidské sexualitě se často tvrdí, že je přirozená. Různé formy lidské sexuální aktivity představují oblasti, ve kterých je možné opustit sociální konvence a pravidla a být zcela sami sebou. Je to však s lidskou sexualitou stejně jednoduché a přímočaré?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hanzlík 14.7.2016 22:34

Kdo vlastně jsme a kam nás zařadí?

Velice složité a komplikované téma, ale jakmile odstraníme balast umělých sociálních mimikrů, včetně vlastních zájmů uplatnění příslušných (pochybných) odborníků, kteří nás budou vtíravě provázet a poučovat co vlastně jsme a jak máme jejich vizi provozovat, tak zůstane pro každého muže a každou ženu zcela prostý přirozený úděl žít podle vlastních sil a vzájemného pochopení a pomoci. To je však ztíženo rozpadem rodiny a s ní základních vzorů pro vychovávané potomky, protože stálé a všudypřítomné zpochybňování odpovědnosti člověka, které se děje ve jménu úspěšných kariér, znevažování mateřství i zesměšňování role muže, co by ochránce ženy. Degradace milostných vztahů jejich totální mechanickou sexualizací a legalizací deviací jako dalším "obohacením" hédonismu. Je to v podstatě demontáž kulturní společnosti a posléze i civilizace, která není pouhou cestou do pekla bezbřehého individualismu, ale vlastně závazným údělem. Takto "vyzbrojeni" můžeme být jen snadnou kořistí fanatických zaostal

J. Křivan 15.7.2016 14:21

Re: Kdo vlastně jsme a kam nás zařadí?

Ano v podstatě máte pravdu. Celý náš civilizační okruh se vymkl přirozeným přírodním zákonům (velmi často nahrazované náboženstvím) o jejichž fungování máme jen velmi mlhavé představy a tak příroda eliminuje škody tímto vzniklé prostředky, které má. Jestli se stanem snadnou kořistí dobře nám tak. Otázka zní, byl již překročen Rubikon?