Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 29.9.2018 16:10
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Velmi dobrá recenze

se nedá napsat o špatné knize! Toto je konečně důstojný úhel pohledu.

Díky

Nechvalně den

před večerem.

Re: Nechvalně den

Jinak velmi kvalitní článek. Francie patřila k těm zemím, které vlastně Sýrii pod vedením alavitské náboženské menšiny stvořily.

poznámka

Jen krátkou poznámku. Když se britové obávali, že by německá letadla umístěná v Syrii, mohla ohrozit Suezký průplav, rozhodli se Syrii obsadit. Jenže Syrie byla zuživě bráněna francouzkou armádou. Francouzi se dokázali udržet proti britské převaze skoro 3 neděle. Proč to říkám, britům pomahali izraelští dobrovolníci a jeden z nich byl slavný Mojše Dajan, kterému francouzi vystřelili oko.

Re: poznámka

Pane Babičko Vaše příspěvky patří k těm, které si rád přečtu i když s vámi většinou nesouhlasím. Kvůli takovým jsem se z diskuzí ještě neodhlásil.

Re: poznámka

Jenže já si to nevymyslel, jen jsem to opsal z pamětí gen M Dayana a pluk Wagnera. Oba dva uvádějí, že francouzi bojovali statečně. Jeich motiv byl, britové nám chtějí ukrást naši kolonii. Nakonec těch střenutí s francouzi bylo dost. V přístavu Alžír a Oran se francouzké námořnictvo utkalio s brity v nerovné bitvě a britské lodš francouzké potopili..

Re: poznámka

Také jsem o tom četl, ale už dávno zase zapomněl