Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rudolf 2.1.2021 12:05

Hlášky o tom, kolik budou Spojené státy ještě potřebovat "egyptských ran", se mi opravdu nelíbí.

Donald Trump není farao, ale obyčejný (dnes už bývalý) demokraticky zvolený prezident, což se projevilo zejména tím, že byl zvolen pouze na jediné funkční období a na rozdíl od prezidentů Putina a XI Jin Pinga to neměl doživotně. Během celého svého prezidentování byl pod tvrdým tlakem opozice a médií. A dnes mu hrozí vážné soudní spory.

Jeho předchůdce Barak Obama se pokusil s americkým zdravotnictvím něco udělat, ale jeho nástupce Donald Trump to zrušil: Je čas, aby "noční můra skončila". Donald Trump začíná demontáž Obamovy reformy zdravotnictví - Aktuálně.cz (aktualne.cz)

a následky byly takové, jaké byly.

Trumpovou velkou zásluhou bylo, že po prohraných volbách nakonec odešel, i když to neuměl a nevěděl, jak se to dělá.

J. Schneider 2.1.2021 22:24

Já opravdu nepíšu tak, aby se to někomu líbilo. Já píšu tak, jak mi to na základě mého vzdělání a životních zkušeností vychází, a také proto, že jsem hubatý a dělám to tak celý život, protože nic jiného nemá cenu. To za prvé. Za druhé - nějak jste předběhl dobu - Trump porážku neuznal a neodešel. Za třetí - Trumpovou demontáží i té nedokonalé Obamovy zdravotní reformy se ta noční můra amerického zdravotnictví bohužel stala denní skutečností.

B. Rudolf 3.1.2021 7:49

Každý má právo napsat něco, co se druhému nelíbí, a ten druhý má právo mu sdělit, že se mu to nelíbí.

Šlo mi o něco jiného. Přivolávání osudových ran na kohokoliv (i když zde to bylo v nejmírnější podobě - ve formě otázky) na mne působí jako stavění se do pozice "soudce pohoršeného nad zaslepenými a zatvrzelými hříšníky".

A hlavně, komu by měly být ty rány určeny? Odcházejícímu Donaldu Trumpovi? Tím by se nic nevyřešilo. "Americkému národu"? To by odnesli ti, kdo naopak nejvíc potřebují pomoc. Selektivně americkým miliardářům a "velkým kormidelníkům"? Snad by některému z nich něco došlo - nicméně obávám se, že by to bylo jen výjimkou a nikoliv pravidlem. Ale umírání v ulicích na kovid19 nebyla rána, která by selektivně zasáhla ty nejbohatší a nejvlivnější. Právě naopak - většinou zasáhla ty nejzranitelnější a nejchudší.

Je zřejmé, že způsob, jakým řídíme náš svět, není v pořádku. Jakým směrem to změnit k lepšímu, nevíme, maximálně mlhavě tušíme, a už vůbec ani netušíme, jak to udělat.