Diskuse k článku

Jak americké zdravotnictví narazilo do zdi. A ne vinou ruských trollů

Americký historik Timothy Snyder ve své knize Nemocná Amerika. Lekce o zdraví a svobodě klopotně – téměř za cenu vlastního života – dospívá ke kritickému pohledu na stav základního lidského práva na zdraví v USA. Prozřít mu pomohlo drsné osobní poznání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Petrucha 6.1.2021 0:23

Jeden asi ani nečekal, že by ruský troll z kritiky zdravotnického systému USA nevyždímal zaujaté kritiky všeho ruského, zisky z amerických investic do nacistické zbrojní výroby, Hitlera, židy, antisemitismus z hlubokých carských dob, Stalinovy gulagy z Británie, Bibli, natvrdlé faraony, KSČM, deset miliard z naší obrany, Ameriku na Moravě, Španělkou chřiku z Ameriky, prozření z plytkých ideologických žvástů...

Mimochodem, když se tajně protokovaly referenční body ve Wannsee, Stalin zákonem pět klásků dávno spočítal!

B. Rudolf 2.1.2021 12:05

Hlášky o tom, kolik budou Spojené státy ještě potřebovat "egyptských ran", se mi opravdu nelíbí.

Donald Trump není farao, ale obyčejný (dnes už bývalý) demokraticky zvolený prezident, což se projevilo zejména tím, že byl zvolen pouze na jediné funkční období a na rozdíl od prezidentů Putina a XI Jin Pinga to neměl doživotně. Během celého svého prezidentování byl pod tvrdým tlakem opozice a médií. A dnes mu hrozí vážné soudní spory.

Jeho předchůdce Barak Obama se pokusil s americkým zdravotnictvím něco udělat, ale jeho nástupce Donald Trump to zrušil: Je čas, aby "noční můra skončila". Donald Trump začíná demontáž Obamovy reformy zdravotnictví - Aktuálně.cz (aktualne.cz)

a následky byly takové, jaké byly.

Trumpovou velkou zásluhou bylo, že po prohraných volbách nakonec odešel, i když to neuměl a nevěděl, jak se to dělá.

J. Schneider 2.1.2021 22:24

Já opravdu nepíšu tak, aby se to někomu líbilo. Já píšu tak, jak mi to na základě mého vzdělání a životních zkušeností vychází, a také proto, že jsem hubatý a dělám to tak celý život, protože nic jiného nemá cenu. To za prvé. Za druhé - nějak jste předběhl dobu - Trump porážku neuznal a neodešel. Za třetí - Trumpovou demontáží i té nedokonalé Obamovy zdravotní reformy se ta noční můra amerického zdravotnictví bohužel stala denní skutečností.

B. Rudolf 3.1.2021 7:49

Každý má právo napsat něco, co se druhému nelíbí, a ten druhý má právo mu sdělit, že se mu to nelíbí.

Šlo mi o něco jiného. Přivolávání osudových ran na kohokoliv (i když zde to bylo v nejmírnější podobě - ve formě otázky) na mne působí jako stavění se do pozice "soudce pohoršeného nad zaslepenými a zatvrzelými hříšníky".

A hlavně, komu by měly být ty rány určeny? Odcházejícímu Donaldu Trumpovi? Tím by se nic nevyřešilo. "Americkému národu"? To by odnesli ti, kdo naopak nejvíc potřebují pomoc. Selektivně americkým miliardářům a "velkým kormidelníkům"? Snad by některému z nich něco došlo - nicméně obávám se, že by to bylo jen výjimkou a nikoliv pravidlem. Ale umírání v ulicích na kovid19 nebyla rána, která by selektivně zasáhla ty nejbohatší a nejvlivnější. Právě naopak - většinou zasáhla ty nejzranitelnější a nejchudší.

Je zřejmé, že způsob, jakým řídíme náš svět, není v pořádku. Jakým směrem to změnit k lepšímu, nevíme, maximálně mlhavě tušíme, a už vůbec ani netušíme, jak to udělat.

P. 1 1.1.2021 18:45

Kdo by to do těch německých zdravotníků řekl, že jsou tak neschopní. Ještě štěstí, že u nás máme kvalitní zdravotnictví.

Po operaci mandlí do kómatu. Co bude dál po fatálním selhání v Pardubické nemocnici? - Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

K. Pavlik 1.1.2021 1:41

No to ze Cesko leci skoro zadarmo Severoamericke obcany ceskeho puvodu je fakt - no holt bohata (muj jiny nazor by asi neprosel) zeme.

Je hezke ze americka zdravotni pece neni rasistick - kupodivu to nikdo nevychvaluje. Opravdu bohaty cernoch ma stejnou peci jako opravdu bohaty bily. Kupodivu se to autorovi nelibi - ona to neni zadna legrace byt chudy v USA( opet at bily nebo cerny). Kupodivu nikdo nevelebi ze zdravotnictvi v USA ze nezna rasovou diskriminaci (toto musim napsat 2x )

M. Kozák 1.1.2021 1:02

Hele vy dva dřišťálové, nic konkrétního, ale blbý plk musí být, že?!? Na perfektní koment j ach. není validní argument, ta jen stupidní dřist! Faj , jen důkaz o argumentačni impoteci! Holt kdo tupě žral hovadiny minulého režimu, tak ten není schopen validní diskuse!!

P. 1 1.1.2021 18:22

Copak, fakta ti nejdou pod čumák, žroute hovadin minulého režimu neschopný validní diskuze.

M. Kozák 1.1.2021 20:10

Patlala, patlala hrdinský anonyme, že!!! Howgh! Polib mi.....

P. 1 2.1.2021 12:01

Tvou sexuální orientaci nesdílím, žroute hovadin minulého režimu. Budeš muset i nadále na ulici špulit zadek na kunčafty.

P. Pavel 31.12.2020 22:56

Snydera za kontroverzního historika může považovat leda lidový rusák a lhář schneider, kterému nejde pod čumák základní fakt, že komouši a náckové jsou stejná levičácká verbež.

Z. Meisner 31.12.2020 6:35

Pan Schneider opět trolí. S jistým zjednodušením - konferenci ve Vanssee (a průmyslové likvidaci ) předcházelo budování Bělomorského knálu, Kolyma resp. celý Gulag zformulovaný Leninem. V principu stejný "průmysl" akorát technologicky na úrovní SSSR v láptích. To, že nezahrnoval "pouhé" Židy ale širší spektrum likvidovaných (etnicky, politicky, hospodářsky) opravdu ale opravdu není nic co by dělalo Josifa Vissarionoviče a jeho partu méně odporným než partu okolo Vůdce, naopak.

J. Schneider 1.1.2021 13:03

Ve vašem případě nejde o "jisté zjednodušení", ale o totální lež. Vůbec jste nepochopil, o co ve Wannsee šlo - anebo maskujete, že popíráte holokaust. A ještě něco - zkuste se zajímat o to, co všechno v USA postavili vězni (https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/ctvrtinu-veznu-na-svete-zadrzuji-v-usa-213320)

P. 1 1.1.2021 18:42

Na lži jsi jistě odborník schneidere. Dá se zmínit třeba popírání toho jak rusácké polovojenské jednotky sestřelily let MH17. Zřejmě sis z bezpečnostních důvodů zvolil něco méně současného, jako třeba genocidu milionů lidí, kteří se ničím neprovinili, prováděnou bolševickým režimem v rámci gulagu, a to jak jsou si náckové a komouši ideologicky podobní.

I. Polák 2.1.2021 11:57

Pane Schneidere, díky za skvělý článek. S těmi blby se snad ani nebavte.