Diskuse k článku

Británie a Evropa se nerozcházejí, ale vracejí tam, kde vždy byly

Podle Brendana Simmse, irského historika na Cambridgeské univerzitě, je brexit krokem v historickém kontextu vztahů ostrovní Británie a kontinentální Evropy. Ve své knize Britain’s Europe: A Thousand Years of Conflict and Cooperation pak z britské perspektivy mapuje jejich historii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Zapletal 12.7.2020 14:43

Obávám se, že z hlediska České republiky by bylo lepší, ldyby VB v EU zůstala. Francie není ani tím, co bývala a Německo, které postavily na nohy Spojené státy po druhé světové válce proto, aby jim pomáhalo udržovat jejich vliv v Evropě se nyní, když mají USA vnitřní problémy i problémy s dolarem, se začíná stavět na zadní. V historii asi neznáme příklad, kdy by silné Německo bylo přínosem pro historická Česká území. Doposud existující rovnováha Britanie, Francie a Německa se tedy narušuje s jasnou perpektivou EU, v níž mají Němci rozhodující vliv. My, kteří si pamatujeme druhou světovou válku jsme velmi znepokojeni obsazováním nejvyšších funkcí v EU Němci. T.zv. multi světová politika vyvolává představu, že jde pouze o kouřovou clonu Německa, za níž bude prosazovat své úsilí o hegemonii v Evropě.

J. Suk 9.7.2020 12:40

článek je od základu nepravdivý. Británii nevadil muslimský migrant, ostatně řadu si jich ze svých kolonií přivezla sama, ale polský instalatér..Neustále požadovala vyjímky z pravidel, která se dohodla..Vyjímku z pravidla volného pohybu osob v rámci Shengenského prostoru se jí naštěstí vynutit nepodařilo, a tak odešla..Čas ukáže, komu ke škodě a komu k užitku..