Diskuse k článku

Ráj se chilským studentům nelíbí

Z úsilí studentů o lepší vzdělání, aniž by se museli na celý život zadlužit, by se mohl stát impuls k systémové změně chilské společnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Simon

Můžete se na to také podívat
Můžete se na to také podívat jinak. Za co jiného by měl člověk platit, když ne za své vzdělání? Je to jedna z nejvýhodnějších investic, jaké vůbec na světě jsou! Navíc školy peníze potřebují, aby mohli zlepšit výuku (i když máte samozřejmě pravdu, že víc peněz ještě neznamená, že tak skutečně učiní - je to podmínka nutná, nikoli dostačující). Připravovaná podoba školného ale nevypadá moc přijatelně. Mě se líbí, jak to mají v austrálii.
0/0
15.10.2011 13:42
Foto

Stradlin

I jako student (i když mě by
I jako student (i když mě by se tato změna měla dotknout max na dva roky), ovšem zejména z principu jsem proti školnému. Co jiného by měl stát dotovat, než vzdělání ? Na čem jiném postaví svou budoucnost ? Tak proč to komplikovat nesmysly. Zejména nevěřím, že výuka bude poté kvalitnější...
0/0
14.10.2011 17:04
Foto

Placené školné za kvalitní výuku
Principiálně by mi placené školné s bezúročnými půjčkami splácenými dobře uplatněnými absolventy z nadprůměrných výdělků ani nevadilo. Nyní se ovšem proslýchá cosi o tajnůstkaření okolo úročení, buhví jak to tedy bude v návrhu se splácením a i kvalitní příprava na budoucí povolání je často nahrazována výrobou rychlotitulů.
0/0
14.10.2011 11:47
Foto

Keram

2012
is comming! Slowly but surely!
0/0
14.10.2011 6:55