Diskuse k článku

Radosław Sikorski krotí euroskeptiky

Šéf polské diplomacie se při konferenci v Oxfordu obul do Velké Británie. Mimo jiné poznamenal: „Sami už nebudete natolik zajímaví.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Urvisu

Mohu se jen zeptat, něčemu nerozumím: Jestliže investiční proudy z Ruska a Číny míří do Německa a přidružených zemí, což je z geopolitického hlediska nejspíš logické, proč se pozastavujete nad nezájmem Británie o střední a východní Evropu, která je rozebrána a v hledáčku silnějších hráčů? Vždyť sám uvádíte, že "jsme svědky odtržení viditelné politiky od ekonomiky dirigované investicemi". A čím jiným by měly být dirigované snahy o revitalizaci v době hluboké ekonomické krize? Nějaká nová ekonomická hlava nám vysvětlí, že 1 + 1 =2? Nějaký nový politický turista jako Sikorski nakrmí lidi bez práce? Jen bych tomu rád lépe porozuměl a není mi například z vašich slov jasné, čeho se vlastně dožadujete… nějakého nového zdatného vypravěče anebo nějakého praktického a reálného ekonomického řešení bez příkras a žvástů o nedemokratických poměrech v Horní Dolní? Já se skutečně jen pokorně ptám a případně děkuji za vysvětlení.
0/0
2.10.2012 14:22
Foto

J28a60r57o93s46l82a65v50a 79K70a29n91i97o16k35o82v14á 1565267667144

Sikorski...
Tak to byste si měli občas počíst na polských diskusích, co si o něm myslí Poláci. Nic hezkého !
0/0
2.10.2012 3:46
Foto

A14r52n10o75š31t 36K94l83e65s72l96a 8308907875114

Stabilizace EU nade v še
Všechno je to vělmi pěkně napsáno. Sikorski jezdí po Evropě a kárá silné hráče evropské integrace. Má pěkné CV, může si to dovolit. Němcům vyčetl, že málo vedou Evropu, Brity upozornil na nebezpečí excentrismu. Co vytkne Francouzům? Jsem zvědav, jestli upozorní Hollanda, že brzy dopadne francouzská ekonomika jako Španělsko, nebo dokonce hůř. Povšimněme si, že jeho argumenty jsou ekonomické, směřované uším politiků a pronášené namísto britské komisařky zahraničních věcí EU! Zřejmě je Sikorski něco jako Václav Klaus v opačném gardu, soukromník t.č. ve státní funkci.   Co takhle britský nezájem o střední a východní Evropu? Kolik britských firem tady provozuje podobný podnik, jako VW v Mladé Boleslavi? BP odešla do Polska. Náhoda? Ještě tak vydělat na Gripenech, tohle umí každý. Tyhle řeči jsou politický folklor na okraji investičního proudu suverenních, státních fondů Ruska a Číny do Německa a ekonomicky přidružených zemí.  Jsme svědky odtržení viditelné politiky od ekonomiky dirigované (jak jinak) investicemi. Dlužno podotknout, že zahraničními. Trochu ekonomiky s hlubším pohledem by to chtělo, jakkoliv si vážím, že vůbec něco podobného, jako je Česká pozice vzniklo. Kritizovat analytika Kohouta je pěkné, ale toho všichni známe. Umí dobře psát, teď shodil děravý a trochu smrdutý kabátek ODS a poohlíží se po nové pozici. Dloufám, že to ta Česká nebude. Chce to nové ekonomické hlavy pan Lekó. Zkuste to, už se těším.
0/0
1.10.2012 20:46
Foto

Vit.Kucik

To je zcela...
... nereálné. Pořád dokola se mnozí zaklínají Švýcarskem a dávají jej za vzor tu pro neutralitu, tu pro přímou demokracii, teď pro "mnohonárodnostní soužití"... Švýcarsko je zcela unikátní země, která do současného stavu dorostla unikátními historickými a zeměpisnými okolnostmi a je nemožné ji kopírovat. Žádný národ nemůže jinde vybudovat druhé Švýcarsko, dokonce ani Švýcaři sami, kdyby se všichni najednou zvedli a odpochodovali jinam, tak se jim to jinde nepodaří. Poučením je např. kopírování švýcarské neutrality v Rakousku, Finsku, apod. Švýcarské recepty jsou většinou tak špatné, že nikde jinde nefungují, a mají jen tu zvláštnost, že (kupodivu) fungují pouze ve Śvýcarsku.
0/0
28.9.2012 12:26
Foto

Vit.Kucik

Výborný článek...
... a prospěšný pro naši zemi, která momentálně prožívá jakousi obdobu národoveckého uhranutí...
0/0
28.9.2012 12:15
Foto

Samboush

Euroskeptik, klimaskeptik, národovec
vyprávějící o tradičních hodnotách, rodině a víře. Každá věc jednotlivě je zajímavé téma k debatě.  Pokud se to potká v jedné hlavě, je to už diagnóza.
0/0
28.9.2012 10:58
Foto

Jiri12

Vzor pro EU = Švýcarsko
Nemá smysl o tak vážných věcech teoretizovat, je přece mnohem lepší použít "pilotní" projekt a přesvědčovat svými skutečnými výsledky. Stále považuji Švýcarko za vzorový "pilotní" projekt vícenárodního soužití v jedné konfederaci. Proč vymýšlet hlouposti, když je možné, aby ty státy, které se pro to rozhodnou, zkusili švýcarký model ve větším (například Francie+Německo+Polsko). Když to bude fungovat, tak ostatní se postupně přidají... a samozřejmě dnes je to i o nákladech, takže Brusel přestěhovat do místa s nejmenšími náklady, třeba do Bratislavy nebo Varšavy :-))
0/0
28.9.2012 6:16
Foto

Ctirad Bednář

Sikorski je typický agent
nadnárodní finanční elity usilující o zničení národních států a o světovládu. Náš parlament by ho jistě přivítal potleskem ve stoje.
0/0
27.9.2012 22:59