Diskuse k článku

Radikální návrh: Snížit českou závislost na fosilních palivech o 80 procent

Autoři návrhu – Hnutí Duha a Ekologický právní servis – se inspirovali ambiciózními zákony ve Velké Británii či Rakousku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

P73a53v55e80l 29M35i98c62h84a18l 9883535683

Spotřeba = prestiž, a tu si vzít nedáme
Co jiného bychom měli než to co zkonzumujeme? Ekologie je občas snaha, většinou trik. Ke skromnému životu netřeba živit ekologa, vyvážené harmonické usedlosti tu fungují tisíciletí, vyladěné až by ekologovi spadly brejle. Netřeba je bořit, snad upgradovat. Ale to jsou sebevědomí sedláci, politik žádá naučenou bezmoc, aby všechno mohl dotovat a všichni na něm závislí ho volili za účelem sociálního byznysu... Snad to Orlík smete příště...
0/0
6.6.2013 17:55
Foto

Martin Hájek1

Kde udělali soudruzi z UK chybu?
Všechno bylo tak perfektně vypočítané a nalajnované, a pak najednou, v roce 2012 emise v podnicích zařazených do emisního obchodování ve Velké Británii vzrostly meziročně o 3,9 %, zatímco v EU průměrně klesly o více než 2 %. Británie tak byla jednou ze čtyř zemí, kde emise z průmyslu meziročně vzrostly a současně zemí s druhým největším relativním nárůstem za Maltou. Ve velmi zaostalé České republice, která ještě nemá geniální Britský zákon, emise naopak meziročně klesly o 5, 2%. Podrobněji zde:http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/eurostat-evropske-podniky-loni-vypustily-o-2-1-procenta-mene-co2 Citovaná zpráva britského CCC je dnes přesně rok stará. Novou soudruzi z CCC zatím nevidali a jsem věru zvědav, co do ní napíšou. :-)Pan redaktor Charvát si jistě nenechá ujít příležitost a bude o tom podrobně referovat a jistě se také zeptá proponentů zavedení britské legislativy v ČR, co tomu říkají. :-) S pozdravem Martin Hájek
0/0
2.6.2013 16:31
Foto

Josef Novak

Prvopočátkem celého tohoto
Prvopočátkem celého tohoto energetického bince v EU je její počahané socialisticko maoistické nikým nezvolené vedení, které napadla zhoubná myšlenka o CO2. Výsledkem tohoto zločinného spiknutí byla vymyšlena burza s emisemi. Systém emisních povolenek (EU-ETS), jehož primárním úkolem bylo omezení vypouštění oxidu uhličitého do atmosféry a následné ekonomické zvýhodnění alternativních zdrojů energií, stojí zřejmě na počátku svého krachu. Při spuštění systému povolenek se počítalo, že cena za jednu povolenku, opravňující svého držitele vypustit jednu tunu oxidu uhličitého do atmosféry, se bude pohybovat okolo 30 eur. Při této ceně bylo ekonomicky výhodné investovat do opatření, které celkový objem vypouštěných plynů omezí. S příchodem hospodářské krize ovšem nastala situace, kdy je na trhu mnoho nevyužitých povolenek, jelikož spousta průmyslových podniků byla nucena omezit výrobu. V energetice to není problém technologický , ale politický, který ovládají absolutní diletanti s obrovskou mocí! Výsledkem je ekonomický chaos v EU a ten samozřejmě dopadá i na energetiku. V podstatě rozvoj a podpora technologií OZE je správná, ale politika předběhla technologii a výsledkem je současný marasmus! 
0/0
2.6.2013 9:05
Foto

Karel1

To je totální blbárna
0. Oteplení by nebyla katastrofa, ale ohromná výhoda pro lidstvo. Znamenalo by to zvýšení úrody a možnost obydlení většího území. Stejně tak zvýšení CO2 je výhoda (dnes je na limitně nízké hodnotě 400ppm). Když byly na Zemi přesličky, CO2 bylo na 6000ppm. Rostliny potřebují alespon 200ppm, při 150ppm hynou i ty odolné.1. Globální oteplování vyvolané člověkem neexistuje - jenom klimatické změny. A jsou vyvolané především sluncem, které cykluje v těžišti díky pohybu planet, což je cyklus všech těch klimatických minim (Wolf, Spörer, Maunder, Dalton) a maxim. Co je důvodem větších cyklů, jako jsou doby ledové a meziledové, nikdo doopravdy neví.2. CO2 nemá s vyvoláním oteplování nic společného, ve skutečnosti se uvolňuje především z oceánů vlivem zvýšení teploty jako následek otepleníPřes všechny tyto obecně známé a prokázané skutečnosti se zeleným magorům povedlo prosadit v médiích a politice naprosto bezprecedentní opatření a investice, které znamenají vyhazování peněz doslova do kanálu. Znamená to deindustrializaci Evropy, přesun všeho, čím se Evropa živila, pryč. Zřícení životní úrovně, společnosti a civilizace. Tedy pokud ty magory  urychleně nevykopneme od kormidla.Absurdita všeho se krásně projevuje v blábolení kolem Temelína - že se JE nevyplatí, pokud nebude dotovaná. A jak správně někdo podotknul v diskusi, v EU se už nevyplatí investovat do ničeho, co není dotované !Což krásně dokládá známý Reaganův vtip: "Socialistická ekonomika, to je jednoduché: 1. co se hýbe, zdanit. 2. pokud se to stále ještě hýbe, regulovat. 3. když se to už nehýbe, dotovat.". Takže EU je již ve třetí fázi toho vtipu. Pokud by někdo zítra objevil výrobu energie z ničeho a zdarma, jakmile by se toho chopila EU legislativa, určitě by se to bez dotací nedalo provozovat, na to se dá vsadit.Zbývá očekávat, jak tento marasmus dopadne. Dobře určitě ne. 
0/0
1.6.2013 23:25
Foto

J19a22n 74V83a58š85í80č34e14k 4422170982575

Nejsilnější dojem z této „diskuze“
Stojí zato přečíst si zde příspěvky různých samozvaných expertů na energetiku. Jedni jsou penetrováni zelenou a druzí modrou ideologií. Čert aby se v tom vyznal. I laik si ale musí všimnout, že modří (nejspíš napodobujíce svého učitele) důsledně dodržují postoj „Já vím vše nejlépe, a kdo se mnou nesouhlasí, toho mám právo dehonestovat“. A tak se to v jejich textech hemží idioty, blby (blbouny, blbečky), šašky, analfabety a dalšími výrazy, kterými spíš než o své pravdě vypovídají sami o sobě.
0/0
1.6.2013 20:24
Foto

Máte něco k věci?
Nebo máte problém v rodině a sem si chodíte zamoralizovat?Jo a mimochodem: komunisté před rokem 1989 všechny, kdo nestáli o komunistický způsob života a stavěli se proti režimu, nazývali "samozvancemi". Prostě jim vadilo, že někdo bez vyzvání mocí si dovolil říkat své názory. Názory komunistů byly stejně mělké jako ty vaše: "my máme patent na rozum, my víme jak a co funguje, my to budeme řídit, tak nám do toho nekecejte." A stejně tak zelení ve jménu pofiderní ideologie. Čím větší tupec, tím důležitější ředitel zeměkoule.A s tou modrou jděte taky do zadnice. Vidíte svět bipolárně. Kdo nejde s námi, jde proti nám. Nejseš-li rudej nebo zelenej, seš prostě modrej. ODS je rudá budka přemalována na modro. O tom tady není řeč.Máte-li něco chytrého k energetice, tak se vyjádřete. Ale moralizujte si doma. Nemám vůli s úsměvem chválit idioty, kteří mi berou svobodu a zadlužují další generace nesmyslnými náklady, které plynou z ideologie, která nemá se svobodou a racionálními argumenty nic společného.Číst plky zelených o tom, že kdyby se fotovoltaické panely na domech - každý s výkonem 1kW spojily dohromady, mohly by vytvořit elektrárnu 5000 MW, o tom, že budou zachytávat vítr a zavírat ho do podzemních zásobníků a pak foukat na větrné elektrárny? Může proboha tohle napsat psychicky zdravý člověk? A oni to budou vydávat za chytrou energii? Ten, kdo píše takovéto plky, není idiot? A ještě mi bude říkat, že se mám této idiocii přizpůsobit a platit mu jí?Dokážete pochopit, co Vám sděluji?
0/0
2.6.2013 11:38
Foto

J67a78n 75V47a60š94í69č37e92k 4162320972665

Jestli je tohle už konečná verze toho Vašeho šrapnelu,
tak si dovolím zareagovat.Pozastavil jsem se nad tím, že odpůrci „zelených“ (označuji je zkratkovitě „modří“) tu povětšinou vystupují nevěcně, zato však netolerantně, a tak, že místo k tématu tu vypovídají sami o sobě.Ozval jste se správně, patříte mezi ně. Nebo si snad myslíte, že jste sem vnesl něco chytrého o energetice? A kde bych to mezi těmi nenávistnými bláboly měl hledat?Pikantní přitom je, že v článku je o „zelených“ jediná zmínka – navrhli inspirovat se postupem v GB. Co víte o tom anglickém zákoně? Nebo Vám stačí, že u toho jsou stoupenci jiné ideologie a už víte, že je to špatně? Ta komunistická výchova se na Vás tedy podepsala.A jen na okraj:Označení „samozvaný odborník“  s oblibou užívá V.K., když chce dehonestovat svého oponenta. Jako jeho obdivovatel jste si toho mohl všimnout.A nezapomeňte, že tu lze snadno vyhledat příspěvky jednotlivých diskutujících. Takže ten, komu by to stálo za to, snadno zjistí, kdo že na tomto webu vystupuje, jakoby měl patent na rozum a taky kdo si tu svými exhibicemi nejspíš řeší své osobní frustrace.Mír Vaší duši. P.S. Pokud chcete po svém zvyku reagovat dalším výpadem, vezměte na vědomí, že především nesnáším fundamentalismus, bez ohledu na zabarvení. Takže „zelené“ ani „modré“ nemusím. Ozval jsem se jen kvůli odpudivému vedení debaty zde ze strany těch druhých jmenovaných. 
0/0
2.6.2013 19:45
Foto

Berte na vědomí, že já
vám ničím nekomplikuji život. Nepředepisuji vám zdroje energie, které musíte používat, nepředepisuji Vám energetické daně a hájím svobodu vaší volby před bolševickým diktátem. Vypočítávat v této diskuzi energetické bilance a pod. záležitosti je podle mne k ničemu.Ale vypíchl jsem Vám části "chytré energetické knihy", která pomohla tomu, že občané ČR jsou každoročně okradeni o desítky milard korun díky zelenému šílenství. V té knížce jsou blafy, které nemají se žádnou odborností nic anic společného. A tito lidé si dovolují prosazovat zákony, které huntují ekonomiku naší země.A vy tady moralizujete a popichujete. Nenapsal jste mi nic, co by mělo jakýkoliv přínos pro nápravu stavu, který zelení bolševici způsobili a připravují se na další teroristické akce. A mír v duši budu mít, až přijde ten správný čas. Ten rozhodně nenastal.
0/0
2.6.2013 21:23
Foto

J14a23n 52V78a61š83í64č45e25k 4312720862665

Nejsme pány svých osudů,
do toho mého (a do života stovek lidí v našem kraji) zasáhl Váš oblíbenec Klaus. A to fatálně. Pár korun navíc na faktuře za elektřinu je proti tomu směšná nicotnost.
0/0
4.6.2013 6:13
Foto

L86a41d46i69s21l47a80v 70N66o30v86á46k 2577923824403

Jo, jo, Klaus, to je ten váš třídní nepřítel, likvidátor
komunistického "teplíčka a smrádečku". Že kupecké počty na rozdíl od Klause nezvládáte, je zřejmé.
0/0
4.6.2013 12:29
Foto

Tak se svěřte, jak konkrétně
fatálně Vám Klaus ublížil. To jsem vážně zvědav. Vy, který nejste pánem svého osudu, jste se určitě odevzdaně díval, jak Vám Klaus ubližuje. Popište to, tohle mne vážně moc zajímá.
0/0
4.6.2013 15:04
Foto

L26a15d52i84s91l81a67v 80N34o80v33á43k 2217513564123

"Náhodný kolemjdoucí" je přiléhavá přezdívka pro jednoho, co...
... sice netuší, o čem je vedena řeč, nerozpozná totiž, kde nám autor blábolu nazývaného "článek" Jan Charvát hlásá totální bludy (a dělá to v podstatě v každém svém textu pořád dokola), ale chce se do téma za každou cenu zapojit jako moderátor "úrovně", na níž se "diskuse" vede.Pane, jste směšný... kolemjdoucí čumil. Nepřidal jste sem jediný argument ani názor, který by se týkal problematiky samotné. Fakta nejspíš vůbec neznáte. Tak se nezastavujte a běžte někam dál, kde se můžete zapojit, a kde nikdo nepozná, že technické problematice týkající se "článku" a komentářů k němu vůbec nerozumíte. Ani náhodou!  ;-)
0/0
2.6.2013 21:58
Foto

J59a92n 17V38a89š32í94č83e26k 4942460912655

Oplatím Vám stejným.
V naší hospodě je trvalým hostem důchodce, kterému nikdo neřekne jinak než Expert. Všechno ví a zná a na všechno má jasný názor, který si nikdy nenechává pro sebe. Místní vědí, že ani v produktivním věku nebyl k ničemu, ale hubou rozuměl úplně všemu. Hospoda je u řeky, a když jsme ji teď obkládali pytli s pískem, Expert samozřejmě nepřišel. Nikomu nechyběl, ale všichni věděli, že až hospoda zase otevře, bude tam první a všem nám vysvětlí jak jsme to měli udělat správně.Tak takhle si já představuji i Vás, "experte" z Kocourkova.
0/0
4.6.2013 6:23
Foto

L42a14d89i81s15l97a25v 29N11o74v14á73k 2647443394233

Ano, to je ta vaše hospoda...
Tak si ji chraňte, když už jste si ji chytře postavili u řeky... Vaše hospodské know-how a nenávist ke změnám, z nichž viníte Klause (viz níže) by nám tady chyběly. Každé diskusní fórum potřebuje svého komunistického kádrováka s vaší kvalifikací. Abychom nezapomněli, v jakém to Kocourkově jsme se narodili. :-P
0/0
4.6.2013 12:33
Foto

L46a59d25i72s83l86a63v 84N53o49v92á20k 2677683964453

Zelení pitomci mají hlavy vypláchnuté multilevel-marketingem
Greenpeace. Učí je žít z výpalného, které získají neustálým vyřváváním nesmyslů systematicky poškozujících konkrétní vyhlédnutou oběť. Potíž nastane, když začnou škodit většině lidí i celému hospodářství. To je pak už zralé na vidle a aktivní obranu. Mám dojem, že ta doba už přišla... ;-)
0/0
1.6.2013 13:07
Foto

L74a25d91i76s42l61a16v 52N40o82v57á28k 2127633354873

Zelení blbové si můžou dát vrtulky na čepici a panely na záda
a ukázat tak ostatním, kde je "budoucnost světové energetiky". :-D
0/0
1.6.2013 10:51
Foto

L64a69d78i44s31l29a81v 54N49o14v37á64k 2157143604423

OZE si buduj za své a pro vlastní potřebu, zelený osle!
Můžeš si s nimi jednou denně dobít mobil, abys mohl plácat po Internetu nesmysly o "báječné budoucnosti" lidstva závislého na slunečním záření,... :-P
0/0
1.6.2013 10:46
Foto

L76a68d97i49s52l62a80v 84N52o71v41á10k 2387453824883

SPAMER Josef Novák už zase hlásá BLUDY
Kolik procent instalovaného výkonu dodává sluneční FTVe "spolehlivě od nevidim so nevidim"? 10% je celoroční průměr...  :-)
0/0
1.6.2013 10:36
Foto

Josef Novak

Pletes si pojem a prujem
Pletes si pojem a prujem odporniku na baterky.. Pletes si pojmy jako je vykon, prikon, ucinnost apod. FTV ma ucinnost premeny slunecniho zareni 16%, pripravuji se panely jejichz ucinnost uz dosahuje 40%, tedy na urovni spalovaciho procesu!! Treba u tveho milovaneho parniho stroje U235 je ucinost premeny energie pouhe 3%...... 
0/0
2.6.2013 9:09
Foto

L24a15d55i96s88l61a24v 55N42o46v36á37k 2337513474363

Problém s pochopením psaného textu?
???
0/0
2.6.2013 11:08
Foto

L31a25d51i43s65l84a44v 11N88o93v91á58k 2867803264143

Česko bez slunce? Zatím je to pro nás katastrofa, bědují... :-)
Česko bez slunce? Zatím je to pro nás katastrofa, bědují solární baroniParadoxem je, že čím míň svítí slunce, tím menší škody českému hospodářství z provozování slunečních elektráren vznikají. Nemusíme za nesmyslně drahou elektřinu platit obrovské částky!Navíc je zřejmé, jak silně jsou "OZE" a fotovoltaika závislé na počasí a vyniká tak i hloubka nesmyslnosti opatření zavést státní podporu na budování a výkup elektřiny z "OZE" za neuvěřitelně výhodné ceny (pro majitele či provozovatele "OZE")  i podmínek výkupu veškerého vyrobeného množství energie do veřejné rozvodné sítě. O tom, že by na dodávkách z OZE mělo být hospodářství závislé, lze uvažovat snad jen jako o cílené hospodářské sabotáži zelených magorů v čele s Greenpeace. P.S.: ČEZ jako firma ovládaná státem se v roce 2006 (za Paroubkovy vlády) musela zavázat proinvestovat 30 miliard Kč do nesmyslných OZE. Proto je také velkým vlastníkem fotovoltaických nesmyslů.... a tedy i příjemcem státní podpory. :-)Tak to chodí u nás, v Kocourkově.
0/0
1.6.2013 10:29
Foto

Josef Novak

Cela ta evropska /svetova/
Cela ta evropska /svetova/ kokotina s humbukem kolem obnovitelnych zdroju vznikla kdysi pohadkami o narustu teplot vinou CO2. Od toho okamziku zacala lobby prosazovat nadiktovany socialisticky evropsky magorismus o biobenzinu a bionafte! Pokracovalo to biomasou a fotovoltaikou. Aby se nekdo nemylil, nekritizuji technologie fotovoltaiky a biomasy, maji sve opodstatneni, kritizuji byrokraticky pristup zlocincu ve vladach, parlamentech a hlavne v Bruselu!! Nektere zeme maji vice predpokladu pro pro obnovitelne zdroje od vody, vetru, slunce nebo biomasy. Tady jse spis o to jak kombinovat soucasne technologie s potrebami a rozvojem spolecnosti. Ja prosazuji treba fotovoltaiku na strechach budov nebo max pro vyrobu vodiku atd. vitr se uplani jen nekde a je to problem s rozvodnou siti, biomasa je vhodna tam kde je soucast zemedelske nebo lesni cinnosti atd. Ale napred je nutno mit plan rozvoje a strategie a decentralizace energetiky, ktera nepodleha tlaku lobystickych skupin viz JE. Protoze cela nase zeme je postavena take na slouceninach uhliku, nelze nas zivot proste vyloucit z techto vazeb, je to cele zpolitizovane a nesmyslne zavadet jednostrane kroky k vedouci k pofidernimu omezovani takove cinnosti. pokud by politici amatersky nezasahovali do ekonomiky, trh si najde sve misto. V kazdem pripade je nesmyslne do budoucna stavet velke energeticke  centralizovane zdroje jako je JE a pod. drahe, nebezpecne, s vysokymi ztratami v siti a velmi zranitelne . Oni by se vlastne vubec nestavely, pokud by nemeli bezprecedentni dotace statu v takove vysi, kam se na ne ani vsechna OZE nedostanou!S ohledem na zdroje se v cesku zatim neobejdeme bez uhli, plynu a ropy. Nejvhodnejsi , ekonomicky, stavebne a provozne jsou paroplynove elektrarny a kogenerace, k tomu se muzou pouzivat vodni, slunecni a vetrne zdroje
0/0
1.6.2013 8:24
Foto

Tohle mě pobavilo.
Argumenty vám došly tak jste se rozhodl, že je čas použít tu stupidní o tupě neoriginální repliku a přirovna oponenta k ovci. Zároveň se domníváte, že tak vyjádříte, že vy ovce nejste. Ovšem jste na omylu, jediné co tím vyjádříte, je  váš nedostatek invence a to, že jste zastáncem názoru, že kdo nebečí s námi, bečí proti nám.
0/0
31.5.2013 16:39
Foto

Jako vtip dobrý,
realita je však úplně jinde.Jedinou možnosti jak výrazně snížit spotřebu fosilních paliv nejsou zelenou ideolgií motivované regulace a zákony, nýbrž investice do v současnosti jediného vážného konkurenta uhlí, plynu a ropy což je jaderná energie.  Důležitým faktorem je také rozvoj nových technologií v hlavně v oblasti akumulace elektrické energie.Kam vedly a vedou nápady zelených na regulace, které byly prosazeny do právního řádu, jasně ukazuje nejen český tunel století označovaný jako zákon č. 180/2005 Sb.  ale také situace v Německu, Španělsku, Dánsku, Bulharsku....Pokud bych měl parafrázovat část toho ideologického blábolu pak nápady zelených vedou k:vyšším účtům za energii – ověřeno praxí,slabší ekonomice – odliv energeticky náročné výroby na východ, ztráta konkurenceschopnosti zbylé výroby, útlum investic z důvodu vysokých nákladů na energie, vyšší inflace, vyšší nezaměstnanost, pomalejší růst HDP,větší náklady pro podniky – viz výše, z toho plynoucí ztráta konkurenceschopnosti včetně dalších výše uvedených důsledků,větší závislost na dovozu paliv – viz antijaderné a oze prosazující německo jenž masivně investuje do elektráren na uhlí a zvyšuje dovoz fosilních paliv, viz dánsko a další země odmítající jádro, jenž jsou závisle především na fosilních palivech, případně dovozu elektřiny,znečištěnější vzduch – díky vysokým cenám energií firmy omezují investice, a to včetně investic do čistších technologií, domácnosti přecházejí z ušlechtilých na nekvalitní paliva.
0/0
31.5.2013 15:54
Foto

Je to v podstatě sabotážní činnost
Anglie tímto způsobem přišla o průmysl a lidé o práci. Teď se asi kvalifikovaní dělníci ze zlikvidovaných strojírenských podniků a odvezených do Číny budou přeškolovat na lepiče polystyrénu na fasády.Plně s Vámi souhlasím.Zde pro vlákno:http://ekonom.ihned.cz/c1-56521150-velka-prumyslova-revoluce-model-2012vlákno, Vaše stupidní plky lidi neuživí.
0/0
31.5.2013 19:32
Foto

L31a47d49i98s58l62a52v 24N54o52v17á15k 2357523604103

Článek neobsahuje komentáře
Už to asi zametli do smetí... ;-)
0/0
1.6.2013 10:56
Foto

Byl to jenom rychlý link
o podstatě věci. Někteří lidé prostě nechápou, že neupeče-li pekař, není co jíst. ude-li navíc rozvoz provozovat v nespolehlivých a drahých autech, bude drahé žrádlo a někdy se k lidem ani nedostane. Mohou psát idioti ekologické a futuristické zprávy, lidská civilizace se dostala až k dnešku prací a směnou produktů. Těžko bude prodávat prodejna rohlíky, když je nikdo nevyrobí.
0/0
1.6.2013 12:30
Foto

Karel1

Ad lepiči polystyrénů na fasády
To jsem zvědav, co budou ti rekvalifikovaní britští průmysloví dělníci dělat, až polepí všechny fasády, ... asi bude nutná další rekvalifikace na okopávače brambor nebo něco podobného, protože se ukáže, že po zmizení průmyslu z Británie je jaksi nemá kdo živit.Možná Británii zachrání jako vždy mladší bratr USA, třeba laciným černým uhlím, které díky břidličnému plynu nepotřebuje nebo přímo dovozem kapalného plynu přes oceán v supertankerech.Jestli ovšem dříve nevyhlásí, za nadšeného řevu zelených a rudých multi-kulti bláznů, v Britanistánu kalifát.
0/0
1.6.2013 23:45
Foto

Josef Novak

Hluboky omyl kočičko! Má
Hluboky omyl kočičko! Má FTVe  má sice výkon o něco snížený a nedosahuje špiček jako při přímém osvitu Sluncem, ale difuzní světlo je spolehlivým zdrojem od nevidím do nevidím"
0/0
1.6.2013 8:08
Foto

Jediným omylem je představa, že
fotovoltaická parodie na elektrárnu je spolehlivým zdrojem, blbečku.
0/0
1.6.2013 11:03