Diskuse k článku

Pustí se Němci do kontroverzní těžby břidlicového plynu?

Německým politikům schází odvaha k úplnému zákazu hydraulického frakování, které se používá při získávání plynu ze země.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Josef Novak

"při níž jen v posledních
"při níž jen v posledních dvanácti letech tato těžba stoupla 31krát a kdy každý měsíc vyrůstají tisíce nových těžebních zařízení. Faktem je, že díky novému zdroji plynu se jeho ceny v USA dostaly na třetinu cen v Německu. " Jaksi uniklo váženému autorovi, že klesající cena plynu si vynutila další vrty, protože se nevrací investice díky klesající ceně plynu.... a proto budou další vrty.......nehledě na to, že plynu je jen na deset let při současném objemu těžby plynu.A co potom? Zůstane otrávena voda! Přitom na Sibiři je plynových ložisek tolik, že je při současně spotřebě vystaráno na cca 300 let celosvwtové spotřeby a to není ještě prozkoumáno 90% Sibiře !! Frakování má společněho s jaderkou jednu zásadní věc a to, že když se něco stane, kdo to zaplatí? soukromé firmy si už vydělaly a tak nakonec tu lacinou energii zaplatí daňový poplatník několikanásobně. A takové řeči o nekonkurenci hospodářství jsou jen tlachy, protože problematika leží úplně někde jinde, ve vysokých zlodějsko-daňových nákladech!
0/0
13.4.2013 6:21
Foto

L63a75d23i26s42l67a84v 85N75o60v89á69k 2897653304783

No jasně, "...na Sibiři je plynových ložisek tolik, že...."
Chápu, že agent Jana Beránka z Greenpeace, který do komentářů na ČP nakopíroval pod nickem "Josef Novak" bez udání původu polovinu jeho "sebraných spisů", nám zase bude argumentovat hloupými bláboly bůhvíodkud. Nicméně sama skutečnost, že zmiňovaná ložiska mají být na Sibiři, která je územím Ruska, dává tušit poněkud nepříjemné souvislosti. :-)Rozsahem největší katastrofou v energetice je megatunel "OZE" hlásaný zelenými magory po celém světě, který razantně zdražil chudým zemím potraviny. Daňovým poplatníkům v zemích postižených ovládnutím státní politiky zelenou sektou Greenpeace a z ní naklonovanými národními pobočkami způsobil už k dnešnímu datu škody, které rozhodně přesáhnou rozsah a následky známé či myslitelné poruchy jaderné elektrárny kdekoli na světě.
0/0
13.4.2013 10:03
Foto

Josef Novak

Bůh miluje  i slabomyslné
Bůh miluje  i slabomyslné duchem, tedy i tebe...
0/0
13.4.2013 20:52
Foto

Jaroslava

Mimochodem, to, že je plyn
Mimochodem, to, že je plyn pravděpodobně na obrovské Sibiři  určitě vadí daleko méně, než zničený domov pro naše děti v tak maličké zemi, jako jsou Čechy  s Moravou. A co se týká těch nepříjemných souvislostí s Ruskem, jistě se dají řešit, máme tu dost horentně placených politiků a diplomatů, aby si s tím poradili. Řadový občan této republiky v současné době musí řešit i jiné, doslova existenční problémy, na nichž Rusko nemá podíl žádný. A pro jistotu předesílám, aby mě někdo nenapadl, že komunistka jsem nikdy nebyla.
0/0
14.4.2013 17:34
Foto

Jaroslava

Souhlasím
Souhlasím s panem Novákem. Oteplovací globalisti hrozí, že začne na Sibiři roztávat permafrost,  začne z něj unikat  plyn, protože v té půdě je ho moc postup glob oteplování už nepůjde zastavit. Tak ať najdou způsob těžit ho tam, kde lidi téměř nežijí a odčerpají ho dřív než začne hrozit.
0/0
14.4.2013 17:07