Diskuse k článku

Protikorupční útvar by měl nejen vyšetřovat, ale i odhalovat

Ať už vznikne nový protikorupční útvar, či se provede reforma současného ÚOKFK, automaticky to neznamená, že boj s korupcí bude úspěšný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Kamil Nývlt

Veselý neodešel sám, ale díky
Veselý neodešel sám, ale díky kampani Martince a Brunclíka z inspekce. Bylo by zajímavé, kdyby řekl jak to skutečně bylo. To samé i ze strany Kromera, kdyby se dostalo na veřejnost co bylo, když v novinách řekl, že nedostal informaci o možné návštěvě u ministra Kubiceho. Pracuje na finančním úřadu a tak dostal varování, aby mlčel. A tím by se na scéně objevila další zajímavá figurka. JUDr. Cícer. Kdo dělal na FIPO ví co je to zač (úklid případu Hávovi firmy ZENIT). 
0/0
24.2.2012 13:37
Foto

Miroslavdrahota

Naprostá pravda
Naprosto souhlasím s autorem článku. Není potřeba stále vytvářet nové a nové útvary, ale pokud by se stávající ÚOKFK  dobře reorganizoval, samozřejmě s novým vedením, tzv. nezatíženým a nesvázaným s různými politickými skupinami, tak by byla šance účinně vyhledávat různou korupci a zákonými prostředky jí následně i dokumentovat a tak i dostat před soud. Jen nevím, zda je zde ze strany vedení celé policie právě  k tomuto vůle . Spíše si myslím, že za současné situace to asi nelze očekávat.  Přitim podle mne však na stávajícím ÚOKFK je  stále ještě silný  potenciál lidí , který by byl schopen daleko účinněji  korupci odhalovat a následně i dokumentovat, jen kdyby byl profesionálně veden a nebyli těmto  lidem mnohdy tzv. házeny  klacky pod nohy. Doufejme, že to někdo z vrcholového managementu policie brzo pochopí. 
0/0
23.2.2012 0:09
Foto

Pokladník

Souhlas
Kamile, sice nevím, kde jsi pracoval, ale naprosto s Tebou souhlasím. Jen malá oprava: Kromer/kauza TATRA/ odešel na základě vykonstruované věci ze strany Martince a BIS, Veselý odešel sám, kdy vykonstruovat to ještě nestihli ...
0/0
21.2.2012 13:07
Foto

J74i92ř92í 54K82o31p87i22s 1866377543161

Dovedete si představit
že by policie přestala být politiky z modré záměrně decimována a začala skutečně pracovat? Efektivita by se však stejně projevila až v době kdy by Klaus už neměl pravomoc rozdávat milosti a i tak už by bylo mnoho korupčních TČ promlčených.
0/0
20.2.2012 18:56
Foto

Kamil Nývlt

Protikorupční policie
Autor ještě zapoměl podotknout, že ředitel protikorupční policie byl zvolen panem Bártou na schůzce na MD, jak bylo nedávno napsáno v týdeníku Euro. Bohužel tento útvar je neustále decimován různými politickými hrátkami. A když jsem shlédl jeho prezentaci dne 18.1.2012, jen jsem byl nucen konstatovat, že to co je v jeho čele a potažmo v čele policie tady ještě nebylo. Slova typu "odchod zkušených detektivů se vůbec neprojevil" může snad vypustit z úst jen naprostý demagog. Tito detektivové odcházeli až ke konci roku a důsledky se projeví tedy až letos. Ale to je styl práce současného ředitele útvaru, který se zbavil schopných detektivů (např. pan Veselý a Kromer) jen na základě jakých si vykonstruovaných kauz. Možná by bylo zajímavé podívat se do jeho minulosti a kdože ho to školil jako protidrogového koordinátora ještě v paláci Blaník. Inu Romeš má dlouhé prsty. Děkuji, zároveň autorovi článku, že se někdo konečně odhodlal popravdě napsat jak na tom policie  opravdu je a doufám, že článků popisujících praktiky v české policii bude přibývat.
0/0
20.2.2012 16:44