Diskuse k článku

Proč Akce D.O.S.T. odmítla blíže spolupracovat s Holešovskou výzvou

Podle Michala Semína odstranění současných mocenských struktur neposkytuje záruku, že jejich náhrada umožní důstojnější život.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Belling 4.4.2012 19:43

Jako pokus dobrý

Snaha obrátit všeobecné znechucení udejší tunelářskou scénou proti Bruselu je spíše úsměvná, než nadějná.Ale aspoň to zkusili.Byl bych docela zvědavý, kolik lidí je schopno uvěřit, že kdyby moc našich tunelářů neomezoval Brusel, tak by tolik nekradli.
Adi 2.4.2012 15:12

jaký fašismus??? - u D.O.S.T. žádný nevidím

Zdravím,S článkem mohu jen a jen souhlasit.U D.O.S.T. se nejedná v žádném případě fašizující hnutí.... mimochodem, víte vůbec, co je fašismus, nebo jeho odrůda bolševismus? Ach jo, zas někdo poslouchá mainstream a papouškuje média i tady :/ Důraz na "tradiční" hodnoty je špatný? Proč?Důraz na kladné hodnoty patriotismu je zlý? Zdůvodněte.  Tady se nejedná o žádný primitivní nacionalismus, nezaznamenal jsem jej u D.O.S.T. ."Normální" rodina, myšleno otec, matka a nějaké ty děti je "špatná"? Proč. Je vskutku správná a oprávněna ona profláknuta "genderová" rovnost?Není nakonec onen morální vzorec něco, co chybí našemu polistopadovému dění? Je vskutku morálka až tak relativním pojmem, jak se  nám někdo snaží namluvit? Není náhodou míra (ne)zákonnosti úměrná bohatství dané země? Nejenom finančního, aby bylo jasno.  A když jsme u těch financí --- absence citu pro spravedlnost a fér hru jaksi odráží (pokud rovnou nechcete reflektovat Desatero) hospodářskou (ne)prosperitu dané země a velikost sociálních rozdílů v ní.Pokud na morálce nezáleží, či je zhusta relativním pojmem, tak vlastně není nic špatného na Janouškovi, Bémovi, zákonu o exekucích či Openkrad nebo panu Bakalovi.  Postmodernisticky řečeno, jejich postoje jsou si rovny s Mahátmou Gándím, pokud nechci do úst brát rovnou Matku Terezu. Proč se tedy vůbec rozčilujeme?  
Lama 1.4.2012 16:46

mhm

vzhledem k tomu, že výchova gentlemana trvá tři generace, ani DOST se svými ehm..hodnotami to nezachrání
Radouch 1.4.2012 13:17

Poslední kapka je nepochopení

Cituji: "V době, kdy se formulovala Holešovská výzva a připravovaly navazující akce, několik signatářů manifestu Akce D.O.S.T. navrhlo, zda by se neměla na vznikajícím „hnutí nespokojených“ také podílet. Nakonec však odmítla s iniciátory Holešovské výzvy blíže spolupracovat. Proč?" Článek není o tom, že Holešovská výzva toužila po polofašistech z D.O.S.T. Je o tom, že D.O.S.T. trochu toužilo po Holešovské výzvě a pak si to rozmyslelo.
Filias 1.4.2012 9:21

Oslavný článek na D.O.S.T. ?

Rozhodně nesdílím názor s autorem, že více extremismu (v tomto případě nacionalismus) tu pomůže.Jediné čeho dosáhnou je to, že vytvoří umělý problém a do pozadí dají ty skutečné.S Holešovickou výzvou mám problém, ale cíle  D.O.S.T. tu už prosazuje president s premiérem...
J. Mann 1.4.2012 9:08

To je poslední kapka.

Už samotný fakt, že Holešovská výzva vůbec uvažovala o spolupráci se silně populistickým, fašizujícím a Klausovsky servilním hnutím D.O.S.T. je naprosto skandální.  Hnutí D.O.S.T. si můžeme představit jako sdružení lidí typu Bátora, Hájek, Jakl...  Pokud se vedení nespokojených občanů ujme Holešovská výzva, kterou zatím vnímám jako sružení hunutí spíš extremistických nebo ultra levicových, můžeme dopadnout jako v Egyptě, kde revolucí dosáhli toho, že místo zkorumpovaného Mumbaraka tam mají teď muslimské bratrstvo. Rozhodně si nepolepšili.