Diskuse k článku

Pro inspiraci: Jak zaplatit dostavbu Temelína a nepřidusit ČEZ

Nabízejí se i modely, v nichž figurují soukromí provozovatelé, výkupní ceny garantované státem či „jaderný“ příplatek pro zákazníky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Frantíci a hrozba privatizace
v otázce energetiky dnešní a budoucí naši české země "soudruzi kapitalisti" nepřekonají moudrý a vzácný přístup k energetice našich předchůdců z dob fungování ministerstava energetiky ČSSR a ČSFR (je zločin, že ho nemáme) ani za dalších 50 let, ve srovnání s tím co bylo, to bude jenom "paběrkování", jsme daleko méně akční, nevíme co máme chtít a ve srovnání s tím co bylo, jsme mnohem více posr***ní :-((
0/0
6.3.2012 23:40
Foto

Jurášek

Copak,budeme privtizovat ČEZ.
Pokud chcete použít peněz soukromého subjektu,tak nechť si postavíelektrárnu svoji. a celou za své.Že to bude velmi drahá záležitost nikdonepochybuje,ještě když to budou Frantíci,tak to bude balík.Kolik takbylo za totality postaveno elektráren a kolik postavili sodruzi kapitalisti?Vládnete již 23 let.Zemi jste převzali v pořádku a bez dluhů.Již nechcemdalší miliardáře z daní pracujících.Ono se to bohatne,když stát platí a sou-kromník inkasuje.                                                               Krásný den. 
0/0
6.3.2012 20:39
Foto

J29i71b 86J29i40b 5794534227647

Banky ČEZu na výstavbu nových JE nepůjčí
Viz vyjádření Vladimíra Kubečky z České spořitelny o rizicích úvěrování s velmi nejistou návratností splácení takového úvěru.http://energetika.tzb-info.cz/8332-zajimavosti-z-prazskeho-energetickeho-evropskeho-fora-2012 A nebo jak praví ekonomické studie společnosti Candole Partnershttp://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/studie-dostavba-temelina-je-z-ekonomickeho-hlediska-neobhajitelna Přičemž bude ČEZu nejspíš prd platné i případné zavedení „minimální výkupní ceny elektřiny vyrobené v jaderných elektrárnách.“(k čemuž to evidentně směřuje viz. přejmenování „Zákona o podpoře výroby elektřiny z OBNOVITELNÝCH zdrojů energie“ 180/2005 na „Zákon o PODPOROVANÝCH zdrojích energie“) Neboť jaderná loby díky Velké solární loupeži http://respekt.ihned.cz/c1-52376330-velka-solarni-loupez a následnému zavedení retroaktivní solární daně totálně znevěrohodnila jakékoliv státní záruky přesahující aktuální volební období.Viz.: http://www.czrea.org/cs/druhy-oze/fotovoltaika/falesna-nadeje-levna-elektrina-bohaty-cez A to ani nemluvě o tom, nakolik by se konečná cena dvou nových bloků JE Temelín ve skutečnosti blížila v současnosti odhadované ceně? Respektive, kolikatinásobek této cifry by to ve finále bylo??? 
0/0
6.3.2012 20:27
Foto

Klon

Jo kluci jděte do toho.
Rizika budou 100% socializována, neb tuhle boudu nikdo na způsobenou škodu  nepojistí a výnosy budou privatizovány nejlépe co nejdál mimo dosah státu (spoluakcionáře už myslím dohodla KGB/FSB přes svého věrného agenta). Ovšem úložiště zatáhne daňový poplatník a do ceny energie se stejně jako ono pojištění nepromítne, aby byla cena energie konkurence schopná. Tak teď rychle namasírovat přes mediální agentury veřejnost a jedeeeeeem.
0/0
6.3.2012 14:56
Foto

Možná nepotřebujeme Marťany
Je tady pěkný článek o paní Vitáskové :-)
0/0
6.3.2012 13:04