Diskuse k článku

Příště se zeptejte, zda by OSVČ měly být kvartálně mrskány na náměstích

Většina oslovených manažerů se domnívá, že systém zdanění by se neměl měnit v neprospěch OSVČ. Početná je ale i skupina s opačným názorem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 5.4.2013 11:40

Problémem ekonomiky nejsou OSVČ žijící na hraně likvidace,

kdy stát po nich tvrdě vymáhá placení sociální a zdravotní daně i v době, kdy mají výpadek v příjmech.Problémem tohoto státu je množství ničím neužitečných parazitů jako je socialistický "ekonom" Mládek, kteří žádnou přidanou hodnotu užitečnou občanům nepřinášejí (pokud za "přidanou hodnotu" nepovažuji systematickou snahu o zvýšení přerozdělování a okrádání ekonomicky aktivních občanů ekonomicky neaktivní většinou a jeho prosazování do praxe).Řešit tento problém je obtížné i díky socialisticky byrokratické EU, která domácím socialistům a celé byrokratické mašinérii kryje záda a poskytuje další a nové "pracovní příležitosti". Platby OSVČ, které žijí za své a ze sociálních fondů (včetně nemocenských náhrad) čerpají podstatně méně, než zaměstnanci (proč nikdo neporovná i tato data?), jsou naprosto marginálním problémem a rozdmýchávají jej především ti, co potřebují zamlžit podstatu bujení byrokracie a zbytečných úřadů ve státě, který zabírá stále víc a víc prostoru na úkor svobody rozhodování občanů i podnikatelských subjektů.
Furio 6.4.2013 10:02

Státní zpráva je více než co jiného hlavně přemanažerována

a to je ten hlavní důvod. Každý z těch politiky dosazených nekompetentních parazitů se snaží za každou cenu udržet super placené pozice, protože v soukromém sektoru by si na rozdíl od zaměstnanců nevydělal ani na slanou vodu. Jinak od té doby co jsou nucení plátci "zdravotní daně", zaměstnanci, trestáni za to, že čerpají to, co si předplatili, již neplatí, že "OSVČ, které žijí za své a ze sociálních fondů (včetně nemocenských náhrad) čerpají podstatně méně, než zaměstnanci". Výsledek? Spousta zaměstnanců si radši vezme dovolenou, protože 30-40% výpadek v podprůměrné mzdě znamená skok do exekuce, nebo nemoc přechází tj. MHD = plicní sanatorium na zájezdu a masové chřipkové epidemie. Na kolik peněz to přijde v globálu nechci ani domýšlet. Tady jde jen o to začít se dívat dál než na špičku vlastního nosu. OSVČ doplácí zejména na to, že zaměstnanci mají v drtivé většině podprůměrné platy a mzdy tzn. nízkou kupní sílu a nemohou si dovolit v masovějším měřítku nakupovat mnohdy předražené služby a zboží od některých OSVČ a podnikatelů, kteří v současnosti řvou nejvíc. Když objektivně srovnám cenu zboží v zahraničí a u nás tak se mnohdy dostáváme až na 100% rozdíl a větší v neprospěch toho v ČR o kvalitě ani nemluvím. Stačí si zajet do Drážďan. Osobně jsem nákupy zboží v ČR eliminoval na nejnutnější komodity a kdykoliv je to možné nakupuji venku a to i celosvětově! Holt Kalousek učí obyvatelstvo ČR šetřit a až se to naučí i ti nejpomalejší, tak překupníci (i OSVČ) v ČR půjdou totálně do kopru včetně obchodních řetězců. Díky bohu přežijí, jen ti co nabízejí kvalitu s odpovídající cenou a ti si myslím ani v současnosti nemusí ztěžovat na nedostatek.