Diskuse k článku

Přesun Palestinců na Arabský poloostrov? Další Zemanův špek před cestou do Izraele.

Český prezident naštval arabské diplomaty v Praze, v pátek se ale snažil situaci vyžehlit na společném obědě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Vrah Smrt

Tady nejde o diplomacii,
Tady nejde o diplomacii, diplomacii má na starosti MZ. Ve vztahu k islámu je třeba mít jasné a tvrdé stanovisko. Vše ostatní je cesta do pekel a cesta k zániku evropské civilizace. Kdo to nechce vidět je zrádce svobody a především svobody našich žen. Jsem rád, že to Zeman řekl, jsem rád, že jsme spojenci Izraele. A v tomhle směru je nutné pokračovat. Je skvělé, že je trestně stíhaný muslimský zmrdeček Alrawi a každý den je třeba dávat najevo muslimům, že je u nás nechceme. Kéž by byl islám oficiálně postaven na roveň nacismu, kéž by si to všichni lidé uvědomili.
0/0
5.10.2013 12:19
Foto

Vrah Smrt

Souhlasím, a jsem rád, že i
Souhlasím, a jsem rád, že i tady se v diskuzích najde člověk s mozkem.
0/0
5.10.2013 12:12
Foto

Martin85

Souhlas s MZ
Souhlasím s Milošem Zemanem, měla by být provedena nějaká revize našich velvyslanectví. Nevím proč bychom měli mít velvyslanectví v Maďarsku v Budapešti, když by bylo možné ho mít blíže v Dunajské Stredě.  Také naše velvyslanectví v Gruzii by se mohlo přesunout z Tbilisi do Suchumi.
0/0
5.10.2013 11:28
Foto

Jan Blub

"Inu poasišťujeme se rychle" ???
Naštěstí se svět (včetně Asie) nepočešťuje.
0/0
5.10.2013 11:19
Foto

Petr Hovorka Rozladěný Člověk

Ten člověk škodí víc a víc
Chtělo by se říct: "Hoďme na něj síť". Ale je už holt president, tak to není se sítí jednoduché. Tak ji aspoň hoďme na podobné typy co se derou k moci: Bobošíkovou, Babiše, Okamuru atd.
0/0
5.10.2013 10:49
Foto

Thinman

Ačkoli je prezident Zeman
Ačkoli je prezident Zeman jako slon v porcelánu, jeho výroky na toto téma jsou víc než trefné. Nebojí se pojmenovat fakta.Palestinci nejsou národ a nikdy nebyli. Nikdy neexistoval ani žádný palestinský stát, palestinské království. Palestinci jsou Arafatem uměle vytvořená lež, která má sloužit jen k tomu, aby skupina arabských obyvatel (často militantních) měla něco, co lze donekonečna opakovat, aby se následně stalo pravdou. Takže dnes po několika desítkách let všichni mluví o Palestincích, přičemž jde o pořád stejné araby, kteří odmítli dvojstátní řešení navrhované hned na počátku rezolucí OSN.Jsou to palestinští arabové, kdo neustále kazí a jinak blokují mírová jednání. Je to Hamás a Fatáh společně s dalšími bojůvkami, kdo ve skutečnosti škodí lidem na území Gazy. Je to Izrael, kdo do Gazy neustále a denně dodává obrovská množství potravin, léků a jiného zboží, které má zajistit přežití neustále nespokojených palestinských arabů žijících v Gaze. Je to Gaza, kde nežije jediný žid, protože by nepřežil ani 5 minut, zatímco v izraelské společnosti žije velké množství palestinských arabů pracujících dokonce v izraelské armádě, zatímco mainstreamová média hovoří o izraelském apartheidu, ač zjevně neznají skutečný význam slova apartheid. Jsou to okolní arabské/muslimské státy, které nechtějí přijmout palestinské uprchlíky mezi sebe, protože pro okolní arabský svět je výhodné mít taková rukojmí v boji proti Izraeli. Byly to ty stejné arabské/muslimské státy, které po vyhlášení nezávislosti Izraele vzaly Izrael útokem a podívali se pravdě do očí. Že židi už nikdy nenechají nic náhodě, a ten malý kousek neúrodné pouště budou brát za svůj svrchovaný domov, ostatně domov, který nikdy nepatřil vymyšlenému "národu" "Palestinců". Mimochodem v roce 1977 Zahír Músejn (člen OOP) pro nizozemsnké noviny prohlásil následující:  Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního ''palestinského národa''.Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem.A tak dnes vidíme kam to "Palestinci" (rozuměj arabové) dotáhli s touto lží. Zeman, ačkoli je křupan, si díky této vlastnosti dovolil ukázat, že se nebojí říci arabským teroristům, že se s nimi nikdo s*át nebude. (pardon za vulgarismus). A je velmi dobře, že tak činí kontinuálně, protože zbytek EU žije v jakémsi vzduchoprázdnu, a žere médiím polopravdy a překrucovaná politicky korektní fakta.
0/0
5.10.2013 9:33
Foto

J59a91n 58K82u33l79i19h46r78a81c19h 9503202937956

Umění odhadu situace Zemanovi chybí
Jak myslíte, že dopadnete, když ženě svého srdce řeknete, že sice vypadá jako pes dingo, páchne jako tchoř, každá jiná holka, kterou jste v životě měl, byla hezčí, ale stejně ji máte rád?  Přímost je v diplomacii obvykle krajně kontraproduktivní a pravdu má KarlTreu níže, když píše, že házet bonmoty na téma usídlení Palestinců je jako povídat židovský vtip v Auschwitzu.  Zeman je zahleděný do sebe, miluje pozornost davu a obdiv davu jeho bonmotům a na důsledky nemyslí. Není to nové, v jeho premiérských dobách si toho Česko užilo ve velkém a důsledky, které to neslo, nakonec omrzely dokonce i hospodské Zemanovy obdivovatele.   
0/0
5.10.2013 7:24
Foto

J54a30n96a 19B74a63r31c89z90i 6358964918346

Zeman nabizi velmi logicke
Zeman nabizi velmi logicke reseni situace Palestincu v nedustojnych podminkach uteceneckych taboru. Genialni, protoze jednoduche reseni. Proc se Saudove ohrazuji slovy "na ukor Rijadu ...." a proc je tento navrh urazi? Pri obhajobe islamu je ve vsech padech sklonovano slovo pohostinnost, pro kazdeho, kdo prichazi v miru jako pritel. Saudove ziji v dostatku, proc se tedy nechteji docasne podelit s bratry? Tohle je melo napadnou samotne uz davno.
0/0
5.10.2013 6:19
Foto

Vrah Smrt

Zemanovy postoje v tomto
Zemanovy postoje v tomto problému jsou dlouhodobé, jasné a správné.Izrael musíme podporovat, protože Izrael dlouhodobě drží muslimské středověké teokratické diktatury na uzdě a tím už několik desítek let chrání Evropu. Navíc Izrael je stejná civilizace jako my, od svého vzniku je na naší straně a dodnes nám jsou vděční za dodávky zbraní po druhé světové. Tohle přátelství nesmí být poškozeno. Jsme jediná evropská země opravdu stojící na jejich straně.
0/0
5.10.2013 4:37
Foto

Vrah Smrt

Izrael začal s vojenskými
Izrael začal s vojenskými akcemi proti palestincům až poté co na něj neustále útočili. Původ celého konfliktu se jmenuje islám.Zeman je jediný český a jeden z mála evropských politiků, který se nebojí nahlas a jasně bez okecávání říct pravdu o islámu a o největší hrozbě pro evropu - islamizaci evropy.Jeho postoj je dlouhodobý, nebojácný a jediný správný. Jeho postoj k islámu je hlavní důvod proč jsem ho volil. Víc takových politiků je evropě potřeba! Jinak zanikneme.
0/0
5.10.2013 4:31
Foto

J49o69s91e53f 21M21a69n52n 3734528875136

Tak jen přemýšlím odkud to má
Jestli z rumu nebo z Moskvy. 
0/0
4.10.2013 22:30
Foto

Sseremeto

Jasně, Zeman se montuje
do věcí, které nám, ČR, vůbec nepřísluší. Tou věcí je mnohaleté nesoužití Palestinců se Židy. Proč se má jeden národ stěhovat na jiné území, protože jej utiskuje jiný národ? Jsme v 21. století, ale asi jak v čem. Po dlouhou dobu, co sleduji dění mezi židy a palestinci zde vnímám vzájemný  terorismus, genocidu a spoustu jiných, mezinárodními úmluvami zakázaných činností. Nikoho to nevzrušuje, Zeman tady něco plácne, píše se o tom, ale nic z toho nebude. To je takový šumák, rychle vystoupá ned povrch a rychle zase klesne.Každý soudný člověk musí vidět, že Izrael okupuje území, které mu nikdy nenáleželo, ale protože za ním, jako zeď, stojí USA, tak se nic neděje a dít nebude.   Jak se, možná mylně, domnívám, že příspěvky k dění v naší republice někoho přimějí k zamyšlení, tak si myslím, že  úvahy na Izraelem a Palestinou jsou jen plýtváním času nás všech.
0/0
4.10.2013 22:01
Foto

P70a52v45e10l 55M75i12c51h63a56l 9333195303

Věcně:
Populace tam přežila jen díky migraci, počasí, pastva, bezpečí.. to vše je značně proměnlivé a lidem nezbylo než se adaptovat. Pravděpodobně přelidnění Jemenu, dokud tam byla ještě voda, hnalo lidi do pouště. Nezapomněli schopnost se přechodně usadit, když někde okraj stepi byl úživnější. Ale pohotovost kdykoliv naložit rodiny a majetek trvá. Jenže kromě p.Zemana a strany zemanovců už víme, že není středověk, že usazení i beduinů je spíše trvalejšího rázu. Navíc palestinci jsou trochu z orientu vyjímka, snad jejich původ nejen Balkán, ale i Persie?  Ti z nich, co měli předpoklady a zájem, dávno pracují po celéme světě Prahu nevyjímaje. Jsou však i méně schopní, ale i doma dobře prosperující. Je pravdou, že v konfliktech orientu i dnes migrují miliony, ALE K PŘÍBUZNÝM, A DOČASNĚ. Tak Iráčané do Jordánska, dnes už jsou zpátky doma. Dnes Syřané, kam se dá. Idea přijetí palestinců místo občas vyhnaných Židů třeba z Maghrebu, je stará. Žel jen idea. Palestinci se ne docela svou vinou ocitli v pasti a pro arabský svět mají smysl jen jako rukojmí, proti Israeli, ale i proti Saudům, kam by rád kdekdo se vrhl. Ne pro naftu, ale pro jejich investice po celém světě za roky těžby. Bonmotovat na toto téma je jako vykládat židovské vtipy v Auschwitz. Jeden skvělý tam byl skutečně pronesen, ale jen jeho autor Žid, sebeironicky jej směl vyslovit. Od kohokoliv jiného by to byla urážka. Snad orient pochopí, že život alkoholika je bolestný jak např. zobrazil Gibson své vlastní utrpení na Kristu, že takový ubohý tvor se už jen mlátí jako liška v pasti a demoluje vše kolem sebe.  Ne náhodou je to české sebepoškozování, jedno zda anorexií, bulimií, gamblingem, drogami...
0/0
4.10.2013 19:00
Foto

P82a91v38e12l 67M57i35c87h84a96l 9193895643

Strana zemanovců nejen orá vlast doma,
ale už strká nos (argotový název nepoužit pro kontext seriozního media)  do cizích krajů. Inu dobře, ať svět víc, co se tu stalo. Když pár pivních břichů vypadne z IV. cenové a vtrhne do ulici, není to také žádná vnešenost. Natož do institucí státu. Ovšemže na konferencích znějí různé nápady, obvykle se jich ujme někdo marginální, aby síla výroku byla regulována okrajovostí či zbytečností mluvky. Podobně lze blogovat, diskutovat, psát si na tričko, vrata. Alespoň tedy známe úroveň našeho státu vyjádřenou zřejmě výstižně i kvalitou reprezentace. Když vyrazí mongolský  diktátor do Paříže, také je to rachot. Proč nemůžeme být Evropa? Inu poasišťujeme se rychle. Ještě pár dní si těch vylomenin někdo všimne, potom jen posměch popř. soucit.
0/0
4.10.2013 18:46