Diskuse k článku

Přeběhlík Pohanka šéfem Sexuologického ústavu. Co na to Hegel a Marx?

Pohanka je sice sexuolog, ale o tom, že by na tom poli předvedl něco mimořádného, nebylo veřejnosti dosud nic známo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Rosomák

Sexuologický ústav prostě jen pokračuje jako trafika politiků.
Již MUDr. Zvěřina se pohyboval v politice jako poslanec, nyní Dr. Pohanka bude uklizen do tepla.Mimochodem, je správné považovat Karla Marxe za filosofa? Nic vlastního nevytvořil, ale bystře pozoroval a pojmenoval jevy. Co takhle říci "sociologický glosátor s filosofickými citacemi"?Navíc původní vydání jeho povídaček bylo už za jeho života považováno v mnohých bodech za neúnosné, Marx byl rasista a podporovatel pangermanismu. 
0/0
21.8.2012 20:42
Foto

Vinn27

peknej ptacek
Neprobehlo nedavno tiskem, ze mel za Pohankou jet Rath tesne po prevzeti uplatku? Pak se vymlouvali, ze jeden druhymu dela leta psychologa (ci radil Pohanka Rathovi s potenci). To jmenovani ma typicke parametry vetsiny zmanipulovanych rizeni z minulosti (1 ucastnik, podminky vyhovujici 2 lidem v CR). Ale o odbornost pujde az v posledni rade, to bylo spis pimprlove divadlo, aby se tam neusadil nekdo nevydiratelny - zajimave by bylo zjisteni, jake budovy a majetek ma Sex.ustav ve svem majetku, jaky je plan oprav apod. Prilis daleko od Rathovy stredoceske skoly toto jablko asi nespadne...
0/0
21.8.2012 13:43
Foto

Veronikar

No, nadělá tam méně škody než
No, nadělá tam méně škody než  David neblahé paměti v Bohnicích - tam se na léta jeho panování zcela zastavila tranformace  trošku Keasyovského ústavu v moderní zařízení se službami úzce navázanými na komunitní péči.  Tady jen spadne odborná úroveň. 
0/0
21.8.2012 11:43
Foto

Judr. Marek Kalina

RE:
A jak víte, že byl vydírán? Že nedostal pouze pozitivní motivaci v podobě peněz? Nehledě na to jakou motivaci měl, posloužil jednoznačně dobré věci...
0/0
21.8.2012 10:47
Foto

Pohankovo "přeběhnutí"
Nemám to slovo rád, protože zvolený poslanec má odpovědnost jen vůči svému svědomí a jeho strana vůči němu nemá žádná práva. Dovedu si představit, že by nějaký soc. dem disident unikl zpod Paroubkovské knuty  a hájil by jinou variantu levicové politiky, která by zahrnovala i toleranci Topolánkovy vlády.  Duo P+M ovšem žándou vizi ani ideu nemělo. Před každým klíčovým rozhodnutím chvíli dělěli jakési drahoty, ale ptom vše pokorně Topolnánkovi schválili. A při tom si ještě zařídili pár kšeftíků, jako třeba se stravenkami.Pohankovo  (a Melčákovo) "přeběhnutí " bylo evidentně výsledkem mixu "negativní a pozitivní motivace", jak říkával pan poslanec Morava. Pro jakoukoli funkci je Pohanka naprosto nevyhovující, právě s ohledem na svojí vydíratelnost.Odpudivé na něm je, že nedokázal ze své situace najít čestné východisko, dělal poskoka svým vyděračům a ještě si při tom sithl namastit kapsu. Lze předpokládat, že jeho současné jmenování je součástí odměny.
0/0
21.8.2012 10:05
Foto

Judr. Marek Kalina

Pohanka má zásluhy
...i kdyby dostal funkci přednosti čistěb jako trafiku /zatím o tom žádný důkaz není/, tak se to velmi vyplatí vzhledem k tomu, že velmi podstatně pomohl k tomu, že vládu v této zemi nepřevzal v jistém momentu mocichtivě neukojený Paroubek za podpory KSČM. Za to bych mu dal klidně doživotní rentu, protože by se  to násobně vyplatilo...
0/0
21.8.2012 9:02
Foto

V52í50t 91P55á29t46e37k 8956721399667

Pořád si nejsem jistý, jestli nick JUDr. Marek Kalina
není "cimrmanovským" výtvorem redakce České pozice.Takové skálopevné přesvědčení, na které se sem určitě někteří lidé chodí dívat jen kvůli němu jak do zoologické zahrady, už je opravdu na hranici pochyb, zda může být projevem reálného člověka. (Pokud nejde, jak zde už někdo zkoušel uhádnout a nedočkal se od toho nicku výslovného dementi, o v parlamentním skleníku vypěstovanou anomálii - poslance Marka Bendu.)
0/0
21.8.2012 10:54
Foto

Jindrichmelar

Taky si nejsem jist
Ale máte pravdu, že u každého článku na ČP jsem zvědav, co na to JUDr. Marek Kalina?
0/0
21.8.2012 11:47
Foto

kalina kakalina kakakalinaa a a
Čtu ČP od jara, ze způsobu formulací a z pozoruhodného renesančního záběru  mám za to, že JUDr.Marek Kalina není jedna ale 2-3 pilné včelky. Sám Benda  jako autor těžko, "Marek Kalina"  udrží myšlenku (ať jakkoliv magornou) a možná i moč a promptně  reaguje. To si těžko představit u toho parlamentního  dítěte, které navíc občas musí i sednout do posl. škamen, leda že by odpovídalo přímo ze sálu a z bufáče. Je možné, že to jsou nějací Bendovi asistenti, peníze se najdou, či naučení  "mladí konzervativci", co si hrají na zkušeného mazáka. Z prkenného provokačního postoje ale nelze vyloučit ani tu cimrmanovskou verzi.  Každopádně, odpovídat JUDr.M.K-ovi je škoda času. 
0/0
23.8.2012 2:12
Foto

Judr. Marek Kalina

RE:
A co je tak divného na přesvědčení že i neideální pravicová vláda je násobně lepší než Paroubek s komunisty. To si umí dopočítat každý, kdo není mdlého rozumu. A že i případná trafika Pohankovi je velmi, ale velmi levnou cenou...
0/0
21.8.2012 12:00
Foto

V94í77t 19P45á77t77e53k 8906191979187

Divné je to
že někdo reálný může být pevně přesvědčen, že současná vláda jea) "pravicová"b) "neideální".Zvlášť to druhé označení je tak úžasně úletové, že má snad i šanci začít být v sarkasmech a ironii hromadně užíváno místo adjektiva "katastrofální" "pod vší kritiku" a podobně.
0/0
22.8.2012 11:18
Foto

Ve kterém bodu se asi neideální pravicová vláda
mění ve vládu ideálně levicovou?  :-)
0/0
24.8.2012 10:12
Foto

Nejste vy nakonec Klaus osobně?
...velmi, ale velmi levnou ..., to zní opravdu jak od Klause! Jenomže: pan profesor by nikdy (a správně) nenapsal za "levnou cenu". Láce/drahota je přeci relací ceny ke zboží - její výše k jeho množství, kvalitě, užitné hodnotě atd. Levné/drahé je tedy zboží (služba ap.); cena je buď vysoká, nebo nízká.Jestli jste opravdu "doktor obojího práva", jak nám stále cpete pod nos, a když se tak systematicky zabýváte politikou, ekonomikou aj., pak jste tuto jednoduchou poučku mohl už dávno vstřebat.A taky byste se mohl zamyslet nad svou uhlířskou vírou v to, že každá vláda, která se nazve pravicovou, je ex definitione (nejlépe pak ex lege) vždy lepší než všechny ostatní. (Long live Topolánek, Barták, Řebíček ad.,že.)
0/0
23.8.2012 3:40
Foto

Milota

Bendu
jsem jednou potkal na Malostranském. Mátožně se pohybující individuum s prázdným pohledem. Chtěl jsem ho , za jeho dvacetiletou usilovnou práci v parlamentu (která mu zjevně zničila zdraví) odměnit potleskem po tváři, ale manželka mi to znemožnila.
0/0
21.8.2012 13:54