Diskuse k článku

Pražská zoo po další povodni: Možná by to chtělo změnit základní koncepci

Je efektivní za velké peníze opět obnovovat spodní část areálu pražské zoo, když proti povodni chráněna zřejmě ani v budoucnu nebude?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Kedu

Pro koho Bobek maká?
Když dostal Bobek záchranné lano od šíbrů kolem Šloufa a v kooperaci se Zdeňkem Vodsloněm nastoupil jako ředitel Zoo Praha, bylo zcela jasné komu pšenka pokvete a komu ne. Zoo Praha je pro její "majitele" , zmiňované šíbry, nesmírně zajímavá záležitost. Hodně se tam bourá a staví a hlavně nikoli za soukromé peníze, ale za erární.V momentu, kdy do křesla ředitele posadíte člověka v zoufalé situaci - poslal ke dnu stanici Českého rozhlasu  Leonardo, protože se místo práce ředitele stanice více věnoval svým aktivitám typu - například osobně převezl dar záchranné stanici do Kamerunu ve výši nějaký sto tisíc a jel tam s jednou mladou redaktorkou (později mluvčí Zoo Praha) a kameramanem - lze konstatovat, že takový člověk bude dělat přesně to, co se po něm bude chtít a Bobek to jednoznačně dělá. (Před odchodem z ČRo mu byly veškeré aktivity směrem ke gorilám znemožněny a jeho pozice byla jednoznačně rozkývaná směrem k vyhazovu.)Jeho apel na veřejnost, aby se všichni slitovali nad nebohými zvířatky je o to více trapný, když si uvědomíme, jaký byl před nástupem do funkce ředitele Zoo Praha jeho postoj k zařízením tohoto typu (Zoo by kompletně zrušil a nechal by je předělat maximálně na záchranné stanice... o tomto svém rezolutním postoji, o kterém není problém získat hodnověrná svědectví od lidí, se kterými dříve spolupracoval, se jaksi ve "svém" projektu během výběrového řízení taktně nezmínil)Model řízení Zoo Praha za současného vedení v čele s Miroslavem Bobkem se dá charakterizovat velmi jednoduše - bourat a stavět. Zajistit kšefty všem zúčastněným - počínajem prací pro tiskárnu konče zásobování krmiva.Stavby související se zátopovou oblastí Zoo Praha jsou unikátní svým rozsahem a hlavně extrémně vysokými náklady.Dnes je navíc velmi smutné sledovat osobnosti typu Víta Kahleho, kteří ze strachu o svou práci raději zvolili konjukturální podporu M. Bobka - což lze doložit jeho výrokem zde v diskuzi..., ale to je poněku jiný příběh 
0/0
4.8.2013 13:31
Foto

P46a98v67e41l 73M14i20c40h56a23l 9133945203

Lze řešit chovem žab, jednak polykají komáry,
jednak čápové a užovky zvládnou regulaci, abychom nedopadli jako faraon. Praha plná delfinarií je středověk, dnes jezdí nejen drožka, ale i bus a čsd, takže ve volné přírodě opuštěné krajiny lze vystavět dnes již úspěšně stojící opičinec celebrity, sportovce, barokního podnikatele. Školní dítka, co nedávno ještě škudlila minci na tramvaj, nemajíc sourozenců nejen mávají ipodem, ale stejně jedou do Karibiku. Vhodnější jsou minifarmy na sídlištích, kde kontakt osobní, všední, neb dítku školnímu celkem fuk, zda zvíře je leviathan nebo oslík. Naše civilizace vyrostla na domestikaci, dokonce i národy vychází ze starých zvyklostí. Např. slované dodnes neradi přežvýkavce, kobyl ale se po kraji honí hafo. Proč? Inu starým slávům krávy v zimě pohynuli, neb neměli co žrat, seno bylo moc práce. To kobyl se sněhem prohrabe, a nepohrdne ani čečelinou, jak naposledy ověřil i p. Hitler, když hnal vojště umřít na Ural, kde cestou jim pan Stalin nenechal ani stéblo. Potopa tedy přinese nejen humus v ceně zlata - příkopy bují trácou jako vzteklé -  ale třeba i řešení taktilní potřeby , když nemáte sourozence.
0/0
16.7.2013 11:26
Foto

Census

Naprosto nesmyslný článek
Naprosto nesmyslný článek zjevně neinformovaného autora. Dolní část pražské zoo lze samozřejmě před povodní ochránit, možná i před takovou jako z roku 2002 a větší (které se nepochybně také někdy dočkáme). Často užívaný argument o nutnosti rozlivové plochy chránící město je samozřejmě absurdní. Kombinace prohloubení koryta a standardních protipovodňových zábran, jejichž účinnost bylo možné vidět letos například ve Vídni nebo Bratislavě, by byla zcela postačující. Výrok ohledně promrhaných peněz nebudu raději komentovat. Myslím, že ta trocha (v poměru k mnoha desítkám ročně promrhaným a rozkradeným miliardám v tomto státě) peněz Prahu rozhodně nezruinuje, nehledě k tomu, že při troše snahy a dobře formulované žádosti by na tuto bohulibou věc zajisté ráda přispěla EU. A to i po všech těch mizerných zkušenostech s promrhanými a nesprávně čerpanými dotacemi z minulosti. Žádná ochrana není samozřejmě absolutní, ale airbagy a pásy jsou také  samozřejmou a standardně užívanou ochranou pro cestující v autě, i když je samozřejmě jasné, že při čelním nárazu ve dvousetkilometrové rychlosti jim nebudou nic platné. S povodňovými zábranami by to mělo být stejné.
0/0
14.7.2013 8:47
Foto

Kahle

Prof. Cílek, omlouvám se za
Prof. Cílek, omlouvám se za preklep ( iPhone...)
0/0
13.7.2013 8:12
Foto

Kahle

Černobílé vidění autora
Černobílé vidění autora článku k ničemu nevede .spodni čast Zoo lze ochránit lepe, jakkoli mnozí tvrdí ze ne. Pro se autor neseznámí blíže s materiály ředitele Zoo Praha M. Bobka a Prof. Cilma zveřejněné na www.zoopraha.cz? Proc se autor nepodívá na řešení jiných zoo poblíž vody ve světe? Např. v Dublinu? Nedělat nic u vody je hloupost. Bylo by to ode zdi ke zdi...
0/0
13.7.2013 8:10
Foto

Marek Kyncl

Ani v tomto článku autor
Ani v tomto článku autor kvalitou svého myšlení a úsudku, bohužel, příjemně nepřekvapil. Když už nemůže vymyslet nic lepčího, tak se alespoň snaží udivit čtenáře obecným kázáním o mrhání veřejnými prostředky. 
0/0
13.7.2013 8:06