Diskuse k článku

Práce pro policii: Jak se hospodařilo na ČVUT

Auditoři prověřovali faktury a zakázky kolejí a menz ČVUT za více než půl miliardy korun. A našli desítky nepravostí i porušení zákona.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Reskator

Zlodějiny Václava Havlíčka
Konečně někdo zveřejnil zlodějiny nerozlučné dvojice Havlíčka+Zmrzíka a jejich bandy! Doufejme, že se Havlíček konečně dostane, kam patří, to znamená za mříže. K některým předřečníkům je třeba poznamenat, že SÚZ je nedílnou součástí ČVUT, mají stejné IČO a ŚÚZ je zcela v pravomoci rektora ČVUT. Akademický senát ostatně po rektorovi opakovaně žádal informace o SÚZ a zjevných nesrovnalostech, ten se však dlouhodobě bránil, svého největšího kamaráda Zmrzlíka hájil i kryl a nyní si půjde sednout. Bohužel toto není jediná jeho kauza a dá se očekávat, že nyní se to rozjede pěkně rychle s kopce také s dalšími jeho zlodějinami (co třeba budova architektury a odměny od stavební firmy, rekonstrukce Havlíčkovi soukromé chaty a další záležitosti). Havlíčka ostatně v této věci již vyšetřuje kriminální policie.  
0/0
19.3.2013 15:40
Foto

Petrpulc

Když jste tak chytrá, kmotra...
Dobrý den.Kompletní zprávu včetně všech podkladů k dispozici mám, celou jsem jí četl a jsem si vědom všech faktů, které jsou v ní uvedeny. A vzalo mi to dech. Mám k dispozici i původní interní audit a podklady rektorátu ČVUT i připomínky akademického senátu a kvestorů. Případně si mohu jakýkoliv dokument vyžádat. Ale ano, to jste nemohla tušit.Jde o selhání systému, ale nikoliv ČVUT, které má na práci mnohem důležitější věci, než kontrolovat odkud se kupují potraviny a jestli se nedají koupit jinak a levněji. Pardon, ale to opravdu nejde!Stále tak tvrdím (a za to se budu i bít, stačí udat místo a čas), že nemá smysl očerňovat v rámci této kauzy ČVUT, ale SÚZ, pana Zmrzlíka a kontrolní orgány SÚZu.Na ČVUT se děje vše možné. A kdo to nevidí zevnitř, ani netuší kolik špatného se děje. Snažíme se s tím všemožně bojovat, ale občas to nejde. A zrovna SÚZ je mimo dosah všech interních institucí se studentským zastoupením. Ani jako předseda fakultního akademického senátu bych neměl vůči SÚZu žádnou moc. Až tak moc je to organizace uzavřená. Je to špatně? Pak mi řekněte jak to vypadá na UK nebo jinde ve světě a my se s tím pokusíme něco udělat. Ale pouhým očerňováním a dovoláváním se na stejné IČO opravdu nic nezmůžete, jenom zpěníte krev.
0/0
18.3.2013 18:51
Foto

Ctenarcp

Tedy, mladý muži,
Vy jste ale horlivý mluvka. Zajímalo by mě, při Vaší hluboké zasvěcenosti, kolik má ta Vaše škola kvestorů. Z pohledu zákona jsou všechny finanční prostředky veřejné VŠ "stejně důležité". Střízlivě vzato, mohl byste vybrat z kritizovaných textů věty, které očerňují ČVUT? Učili Vás asi na FIT výrokovou logiku ... Tak buďte jako technik exaktnější. Až do jiných akademických institucí se z ČVUT donesly zvěsti o senátní klice reprezentující některé funkcionáŕe fakult, která brojí proti rektorátu. Poslechněte, neangažuje se v uvedené kauze také někdo ze senátu CVUT, kdo sám nemá léta čisté "hospodářské" svědomí? A možná nebuďte tak horlivý. Až budete rektorem, bude dost prostoru ukázat loajalitu k instituci. Čímž nesnižuji Vaši váhu jako pregraduálního studenta. Ale vše má svůj čas a žádá jistou formu. https://forum.fit.cvut.cz/index.php?topic=1631.0
0/0
19.3.2013 9:47
Foto

L69u21b36o25m14í92r 59J24i15ř45i75š21t17a 4283588496430

To je snad legrace.
Petře,doufám, že si jako kandidát do akademického senátu děláte legraci. Tvrdit, že nemůžete hlídat vše je opravdu bezbřehý  a sprostý alibismus.Jako absolvent ČVUT doufám, že se k tomu vysoké učení postaví čelem a nebude se chovat jako vy. Souvětí "Jde o selhání systému, ale nikoliv ČVUT, které má na práci mnohem důležitější věci, než kontrolovat odkud se kupují potraviny a jestli se nedají koupit jinak a levněji." je naprostý výsměch slušnému chování a dobrým mravům, které byste jako člen akademické obce měl mít. Myslím, že Vaším prvořadým úkolem, pokud kandidujete na tuto funkci, by měla být pomoc studentům a celková transparentnost ČVUT. Pevně věřím, že se ze svého vyvýšeného místa (pardon povýšeného) zajímáte o jejich život na kolejích a například i výši jejich kolejného, které se má opět zvyšovat, ačkoli podklady, které máte k dispozici mluví o možném opaku. Prosím, vyžádejte si i tyto podklady. Myslím, že byste měl před bojem o pomyslnou moc a "funkce" dát přednost troše té mladické horlivosti a opravdu pro někoho zkusit něco udělat.  
0/0
19.3.2013 11:39
Foto

Chytra Kmotra Liska

Petře, hoďte sem link s tím auditem!
Pokud tady vystupujete jako předseda AS, tak si alespoň podle toho už výše zmíněného statutu univerzity zjistěte, že kvestor je na univerzitě vždy jenom jeden. Vaše rétorické a zaslepené příspěvky zatím mluví jen o neznalosti vnitřních předpisů, legislativy a vlastně o neschopnosti / neochotě jejího akceptování. S tím měla, mimochodem, problém i řada jiných lidí, kteří jsou dnes ve vazbě... :-)Pokud se ptáte, co dělat a co je špatně a pokud tak strašně toužíte po tom, aby nebyla "ČVUT očerňováno v rámci této kauzy", tak sem nalinkujte ten dokument, který máte k dispozici, stejně jako ten interní audit. Myslím, že jedině tím příspějete k tomu, aby si lidé udělali objektivní obrázek o tom, co kdo udělal špatně a kdo kde selhal a po jak dlouho dobu. Myslím, že řadu lidí - když pominu orgán činný v trestním řízení - zejména z ČVUT, by to jistě zajímalo. Koneckonců, studenti a zaměstnanci na to mají nárok, vědět, co se na ČVUT děje, resp. tolik toho špatného, jak sám říkáte. A nic tajného by to být nemělo, protože ČVUT je stále státní příspěvková organizace. Sem s tím dokumentem, Petře :-)
0/0
19.3.2013 12:20
Foto

Reskator

Pane Pulče - dost nesmyslů !
Pane Pulče, plácáte samé nesmysly, to jste vymyslel opravdu všechno sám? Nepatříte spíše do pomocné školy?
0/0
19.3.2013 15:48
Foto

Petrpulc

Hoď po mně kamenem...
 Promiňte, ale už to všichni přeháníte. A jistě někteří neumíte nic jiného než urážet. Podívejte se jak to na ČVUT funguje v reálu a pak něco říkejte a házejte špínu! A nebojte se o mě. Moje hlava zůstane horká a duše čistá, než budu žít v aspoň trochu rozumné společnosti (ale to asi budu muset emigrovat).Nesnažím se krýt ani SÚZ ani rektorát ani nikoho jiného. Jen se mi prostě nelíbí, že si autor takto na ČVUT plivl. Očernit si zaslouží všichi, kteří v tom mají prsty a všichni kdo bezostyšně kradli. Ne instituce. Proč tento článek prostě nemá titulek "Jak se hospodařilo na SÚZ."Chytat za slova je evidentně také silná stránka čtenářů tohoto plátku. Boha, spletl jsem se. Kvestor...A možná jsem akademickým senátorem, ale tak můžu hlídat maximálně těch pár šupů, které přes naší relativně chudou fakultu tečou. Na velký senát nemám žaludek, protože nejmenované fakulty vyvolávají takové politické boje, že se nakonec odštípla naše fakulta - FIT.A zkraceny audit: http://ulozto.cz/x6AWdvd/analyza-hospodareni-suz-cvut-aksenat-final-pdf 
0/0
20.3.2013 13:14
Foto

Maxikg

Petr Pulc - předseda akademického senátu FIT ČVUT!
Pane Pulci,prosím, přestaňte už dělat Fakultě informačních studií ostudu se svými výroky. Nejen, že jste prokázal základní neznalost instituce, kterou hájíte, ale také se veřejně přiznáváte, že nejste schopen hájit zájmy svých voličů, protože nenavštěvujete velký senát, kde se tyto problémy řeší. Odkaz na kompletní audit k dispozici na https://anonfiles.com/file/a700ccf38fb071001b4a707669e5da43 (pan Pulc ho pravděpodobně nemá k dispozici). Ať studenti vědí, jaké jsou opravdové ceny za jídlo a ubytování.SÚZ spadá pod ČVUT v Praze, takže je to problém celého ČVUT.
0/0
20.3.2013 16:52
Foto

Petrpulc

Špatně, špatně, špatně!
Autor, svým vzděláním bohužel neekonom, píchl do vosího hnízda. Na ČVUT se článek šířil rychlostí blesku a všichni kroutili hlavami nad tím, co všechno je ve článku špatně.Obvinění ČVUT jako celku je neoprávněné. Ano, SÚZ je podle svých slov integrální součástí, ale jeho hospodaření je od hospodaření ČVUT odstíněno podobně, jako bych to předpokládal u KaM a UK. Vedení ČVUT tak hospodaření hlídalo, ale nemohlo do všech důsledků kontrolovat. Stejně jako nemůže kontrolovat například VIC. Nezapomínejme, že ČVUT má na starosti velké množství aktivit na poli vědy, výzkumu a vzdělávání. Momentálně se diskutuje o roli rektorátu, ale to už je jiná hudba.Trestní oznámení pana Havlíčka na pana Zmrzlíka je logickým vyústěním neochoty pana Zmrzlíka komunikovat. Vše se řešilo už dávno. Spíše oslavujme, že SÚZ má nového ředitele a přejme mu pevné nervy, než mu ještě takto nechutně podopávejme nohy.Text zmiňuje ztrátu na každé jídle. Špatně! Ví autor o tom, že existují státní příspěvky na stravování studentů? A ví o tom, že se značně zvýšila v posledním roce průměrná cena jídla?Celkově je článek nevyrovnaný, neobjektivní a obsahuje některé zavádějící informace.Ano, pan Zmrzlík byl zloděj a zaslouží si potrestat. Ale ČVUT si takovou špínu nezaslouží.
0/0
18.3.2013 16:50
Foto

Chytra Kmotra Liska

Haha
Vážený Petře,musím reagovat na Váš příspěvek. Docela dost jste na omylu: SÚZ je skutečně integrální součástí ČVUT, což tedy znamená, že má i stejné IČ. To v praxi znamená, že smlouvy pro toto IČ může podepisovat statutár, v tomto případě rektor. Pokud dá někomu dalšímu plnou moc na podepisování smluv o určitém finančním limitu, je na jeho zodpovědnosti toto hlídat. Budete se divit, ale je to tak, protože v závěru je to pak rektor, který je zodpovědný za hospodaření své univerzity. Pokud byste snad o tom pochyboval, přečtěte a pečlivě si prostudujte statut ČVUT, zejména pak článek 4, ve kterém se píše o té zodpovědnosti: http://www.cvut.cz/cs/zakladni-dokumenty Dále, aby snad tady nebyla snaha dělat toho jediného zločince ze Zmrzlíka, to jsou finanční toky a objemy zakázek, že za tím musí sedět lidí několik (docela dost). Na finančním oddělení na konci roku sedí lidi, kteří kontrolují, jak to na jednotlivých součástech ČVUT vychází, či naopak nevychází. Smlouvy a zakázky zase musí projít přes právní oddělení. Prostě, není to o jednom člověku, je to selhání celého systému, za něhož je zodpovědný rektorát, potažmo rektor. Vaše slova jsou vlastně strašně směšná :-) "Vedení ČVUT tak hospodaření hlídalo, ale nemohlo do všech důsledků kontrolovat."HahahaToto v praxi dost dobře znamená, že asi nemůže do všech důsledků kontrolovat i všechno ostatní, ne? Třeba investice a výstavbu nebo ten zmíněný VIC. Tam to jistě taky docela dost finančně teče...A další váš omyl - autor nezmiňuje ztrátu na každém jídle, autor CITUJE audit Ernst & Young, kteří jsou ekonomové jako ďas.Ten článek je právě naopak docela dost vyrovnaný a mně je líto, že tam autor nedal tu auditní zprávu komplet ke stáhnutí, to by se asi všichni divili.Myslím, že by bylo nejlepší, když si tu zprávu necháte jako studenti - cítím z Vašeho stylu psaní, že jste stávající student, který se bije za dobré jméno svojí univerzity, což je super, to cením - předložit, aby bylo jasné, co se tam ty roky dělo. Idealismus je super (mám na mysli závěrečnou větu "Ale ČVUT si takovou špínu nezaslouží."), ale pokud si někdo vezme na triko, že bude vést instituci, která má obrat v tolika stovkách milionů za rok, tak to musí mít pevně v rukou. A pokud to v rukou pevně měl, ale z nějakého důvodu to neřešil / nechtěl řešit, tak zde neexistuje precedens a tato osoba je prvním a hlavním nositelem toho špinavýho prádla a stojí za jejím ušpiněním. 
0/0
18.3.2013 18:05
Foto

Reskator

Pana Pulče, jaký je smysl
Pana Pulče, jaký je smysl Vašich neskutečných lží, co tu píšete. SÚZ je samozřejmě nedílnou součástí ČVUT, největší zodpovědnost za tyto zlodějiny nese pseudorektor Havlíček a dá se předpokládat, že za ně také bude zavřen!Jedete v tom s ním nebo jste byl uplacen anebo jste opravdu tak totálně mimo?
0/0
19.3.2013 15:45
Foto

Kh68

Akademici: bezbranní amatéři nebo spolupachatelé?
Systematická, dlouhodobá a triviální zlodějina, vs. kvestoři, rektorát a vlastně celý zbytek školy. Mně se to jako bitevní pole jeví, navíc po bitvě prohrané, když největší technická škola neumí ani správně dát strace výpověď.Víc než 100M ročně ten lampas přece neadministroval sám, pár lidí pod ním i nad ním asi muselo vědět, že se cosi děje. Takže mi vychází směs lidí neschopných, slepých a zaslepených, nebo schopných, vidoucích, ale se špinavýma rukama, což bude podobné i na jiných školách (jen se tam třeba víc krade z evropských peněz). Tak kdo je ta elita? V důsledku nevidím rozdíl proti devadesátým letům: školné je pořád neověřený experiment, vzbuzující odpor levicových studentských předáků, peněz je nějak málo, platy nepříliš motivující, kolejím a menzám narůstá ztráta, ale všechno to nějak ještě jede.Vlastně nuda. 
0/0
16.3.2013 3:44