Diskuse k článku

Potřebujeme zákon o svobodě internetu?

Piráti vyzývají k diskusi o svém návrhu zákona o svobodném internetu. Zakazuje cenzuru, špehování. odpojování. Experti jsou návrhem zděšeni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Hotmar1

Text komentátorů je zaujatý a nenabízí řešení
Dovolil jsem si použít citaci z článku:Radima Polčák, chicagské DePaul University College of Law:Informační práva člověka jsou již dnes ve značné míře vyjádřena v Listině základních práv a svobod.„Z ní lze dovozovat i existenci práva na technologickou neutralitu sítě, na ochranu sféry informační diskrece a podobně. Základní práva jsou nezadatelná, jsou přirozená, existují bez ohledu na nějaké písemné vyjádření a jsou nalézána pro konkrétní problémové situace.Pan Polčák si sám odpověděl. "Práva jsou ve značné míře" a " jsou nalézána".To je docela "vágní a nepřesná definice pojmů" co myslíte?A z toho plyne, že snaha o upřesnění práva v oblasti informačních toků je nutná, aby se snaha právníků řízená korporacemi a mocenskými strukturami omezit nezadatelná práva, stala holou skutečností! „Soudím, že by to po obsahové stránce kterýkoli student prvního ročníku některé z našich normálních právnických fakult napsal lépe. Pokud by mi tohle někdo odevzdal například jako seminární plnění, živý do dalšího semestru neprojde,“ Proč pan RP poškozuje tuto iniciativu, když sám připouští, že ..že jsou témata, kterými se tato strana zabývá, velmi důležitá a dominantními politickými silami opomíjená. Na rozdíl od té švédské se totiž profiluje spíš jako „extrémistická iniciativa bez odborného zázemí sázející na laciné cirkusové triky“, a tudíž se nemohou divit, že je u nás nikdo nebere vážně. Je pan RP neomylný kyberprávník? Jeho vyjádření je docela hysterické. Jako by mu někdo šlápl na kuří oko? Pokud ale myslí vážně že jsou tato témata velmi důležitá, nemohl by jako nejlepší specialista v oboru, pomoci navrhnout a s pomocí třeba i pirátské strany, prosadit změnu legislativy v ČR.To bych považoval za konstruktivní přístup.Zatím se zdá, že převažuje přístup ve většině článků na webu, a to je destruktivní!Takhle se opravdu, ale opravdu situace v naší vlasti nezlepší.
0/0
11.3.2012 11:41
Foto

P76i55r58á71t 18D12ž98e90x45p30e23r53o65u 2865336732380

Taky by mě zajímalo...
kterou právnickou fakultu pan "expert" považuje za normální. Asi tu Plzeňskou :-))
0/0
10.3.2012 14:01
Foto

Vh-

vyhodit michalka!
podle nazoru experta"Soudím, že by to po obsahové stránce kterýkoli student prvního ročníku některé z našich normálních právnických fakult napsal lépe. Pokud by mi tohle někdo odevzdal například jako seminární plnění, živý do dalšího semestru neprojde,"soudim ze by ted jeho hlavnim ukolem melo byt vyhozeni jakuba michalka z prav:))
0/0
9.3.2012 16:20
Foto

P54i55r39á91t 48D27ž84e31x33p89e72r55o32u 2355726682390

Upřesnění
Obě petice Internet bez cenzury nebyly a nejsou pouze Pirátská akce. Piráti jsou jednou ze spolupracujících stran
0/0
8.3.2012 8:04
Foto

Filip Horák

A něco k meritu věci? Třeba
A něco k meritu věci? Třeba to, že "idiotem" bude nejspíše člověk, který podobnou slátaninu dal dohromady? Navrhovaný zákon, ke všemu ústavní, je naprosto absurdní podobně jako nedávno přijatý "lex Havel". Kdybychom vše "upřesňovali", tak se ten už dnes nepřehledný stav právní úpravy stane neproniknutelnou džunglí.
0/0
7.3.2012 12:52
Foto

Corwin78

Experti...
Jak někde v článku vidím slovo "expert," tak to u mě evokuje slovo "idiot," zřejmě pod tíhou dojmů z "expertů" vystupujících v reportážích TV NOVA. Takže expert Polčák má možná pravdu v tom, jak by to mělo být, ale právní teorie praxe jsou dvě naprosto odlišné věci. Dnes a denně vidíme snahu lobbistů a zkorumpovaných politiků omezovat práva občanů bez ohledu na ústavu, nebo cokoliv jiného, a to po celém světě. Pokud už tedy současná česká ústava pokrývá, věci, které se tam Piráti snaží explicitně dostat, pak toto "upřesnění" nemůže být na škodu. Naopak jasně specifikuje a upřesní to, co je v současné době jen naznačeno a může být vykládáno různě. Ostatně ne nadarmo se říká, že deset právníků má jedenáct názorů jak vykládat právo.
0/0
7.3.2012 8:00