Diskuse k článku

Poslední duely prezidentských kandidátů: paralýza

Debaty rozhodly podstatný kvíz ve prospěch Zemana – souboj se Schwarzenbergem přenesl na pole klasické politiky, v níž je silnější.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Procházka Martin

O GERMÁNSKÉ LSTI a VOLBÁCH jakožto TESTU MORÁLKY A INTELIGENCE
 NEJEN FACEBOOKOVÉ SCHWARZENJUGENDSchwarzenbergův odsudek údajné nemorálnosti poválečného odsunu Němců vzápětí sice následovaný jeho ujištěním, že z tohoto pouze slovního morálního soudu prý neplyne, že by usiloval o změnu poválečného uspořádání, je evidentní kontradikcí, neboť naprosto nezbytnou, byť implicitní, rekvizitou každého mravního soudu je rovněž skutečnost, že ve vší vážnosti míněné vyslovení mravního soudu je zároveň i projevem autentického angažmá pro mravnost. Ovšem pravé, a tedy plné, angažmá pro mravnost nikdy nemůže být omezeno na pouhou slovní artikulaci mravních soudů, nýbrž jeho nutnou náležitostí musí vždy být i úmysl aktivně konat vše, co je jen v moci, aby byl nastolen žádoucí mravný stav. Není totiž znám jediný relevantní morální systém, který by preferoval jen plané moralistické žvanilství a rozhodně taková není ani křesťanská morálka, k jejímuž katolickému modu se Schwarzenberg hlásí. § Jinými slovy: Jakmile Schwarzenberg během volební kampaně, a tedy s jasným vědomím naprosté závažnosti slov (jako jindy Havel a spol.), prohlašuje, že byli Němci odsunuti v rozporu s dobrým mravem, nutně tím současně projevuje vůli, že učiní, co je jen v jeho moci, aby v jeho pojetí odčinil na nich „spáchané bezpráví“, byť by tento konsekvent jakkoliv lstivě skrýval. § Toto naprosto banální argumentační schéma v zásadě akceptuje předvědeckou intuicí i selský rozum, který by v podobných případech také respektoval princip předběžné opatrnosti a nepřipustil by, aby např. působil ve státní správě či ve školství někdo, kdo by zcela vážně tvrdil, že jeho "pouze slovní" schvalování morálnosti korupce či pedofilie nepředstavuje reálné ohrožení chodu úřadu či hazardování se zdravým vývojem dětí.
0/0
10.2.2013 19:52
Foto

Tomas707 7519735897108

Nestrannost moderátorů
Tedy tvrdit, že Markéta Fialová i Václav Moravec obstáli dobře, za to jste musel dostat dobře zaplaceno, pane Houdo. Nebo jsem to nepochopil a Vy jste nám sdělil, že Markéta Fialová i Václav Moravec obstáli dobře ve smyslu okatého stranění Karlu Schwarzenbergerovi, tomu tak skutečně bylo. Paní Fialová jednu chvíli vypadala, že je připravená odpovídat za KS sama. Jak Markéta Fialová i Václav Moravec předváděli krystalickou moderátorskou trapnost. Kvůli stranění pana Moravce jsem se začal zajímat o možnost zrušit koncesionářské poplatky, neboť si myslím, že by ČT měla čestně přiznat své chlebodárce a žít z jejich příspěvků.
0/0
28.1.2013 2:18
Foto

Lxm

Soused na hrad
www.sousednahrad.cz
0/0
25.1.2013 18:27
Foto

Lxm

Soused na hrad
www.sousednahrad.cz
0/0
25.1.2013 18:26
Foto

L31a29d74i24s88l30a45v 66N43o60v29á97k 2867663414693

Další Zemanova televizní lež. Tentokrát o Posseltovi
" Zeman opět lhal    Schwarzenberg musel opět mluvit o svém postoji k poválečnému odsunu Němců a k Benešovým dekretům. Podle Zemana Schwarzenberg s dekrety "ujel", potěšil svými výroky některé kruhy v Rakousku a Německu a zhoršil prý také vztahy se Slovenskem. Před pár dny citoval mluvčího sudetských Němců Bernda Posselta, který se údajně v Süddeutsche Zeitung vyjádřil pochvalně o Schwarzenbergovi. Posselt však České televizi sdělil, že se k situaci vůbec nevyjádřil. Poté, co televize odvysílala Posseltovo tvrzení Zeman obrátil a řekl, že Posselta necitoval ze Süddeutsche Zeitung, ale z webového portálu Britské listy. Debata na toto téma poté skončila. Ovšem jen malou chvíli na to reagoval portál Britské listy, který Zemana usvědčil ze lži: "Britské listy se musí ohradit proti tvrzení Miloše Zemana v prezidentské diskuzi na ČT 24, že "zveřejnily informaci z Süddeutsche Zeitung o podpoře Bernda Posselta kandidátovi na prezidenta Schwarzenbergovi. Není to pravda. Jméno Posselt použily Britské listy naposledy 30. 05. 2012, napsaly Britské listy na svém portálu. ..."Lidovky.czP.S.:Pokusy omlouvat Zemana, že se nejednalo o lež (záměrně vyřčenou nepravdu) jsou v souvislostech Zemanova pravidelného využívání "nepravd" (rozuměj záměrně vyslovených lží pod záminkou "neověřených sdělení") víc než směšné.
0/0
25.1.2013 17:09
Foto

K75a61r29e90l 66V43y47š49a37t29a

Na Parlamentních listech je článek
o tom, jak kancléř Havla, toho času Schwarzenberg, který se nyní uchází o křeslo českého prezidenta slibuje restituci majetku šlechtičně které byl odebrán na základě Benešových dekretů slovy: Margueritto, buďte trpělivá. Přišla doba, ve kterou jsme vůbec nedoufali. Uteče pár let, lidi tady budou mít problém se nažrat, a pak jim bude jedno, co se komu vrátí.Předpovídal dobře, někteří nemají co žrát, a spousta poblázněné mládeže a kulturní fronta se rozplývají nad noblesou "knížete". Za fasádu politika který opravdu vykonává vše aby se jeho předpověď splnila se nikdo nepodívá.
0/0
25.1.2013 10:13
Foto

Ch.Rozruch

Náhoda! Svědectví muže, který byl přímo u toho...
Posledních pár hodin před volbou se nic jiného ani čekat nedalo. Zvláště od lidí jako je autor pamfletu Radim Panenka - "konservativní národovec tělem i duší" jak sám sebe označuje na velmi výživném blogu. Nemá valný smysl se k podobným dehonestacím obšírněji vyjadřovat, tak tedy jen citace a odkaz na článek z  října 2012: "Severočeský Sychrov přišel o pamětnici předválečné éry a štědrou mecenášku, která získala tamnímu zámku miliony (celkem asi 5 milionů korun). V Rakousku skonala ve věku 89 let Marguerite, princezna z Rohanu, hraběnka Kottulinsky. Jako jedna z mála potomků šlechtických rodů nikdy nechtěla svůj zámek zpátky." P.S. Žádné informace o komunistickém správci (kastelánovi?) Jiřím Polanském se mi nedaří nalézt. Uvítám odkaz. 
0/0
25.1.2013 12:10