Diskuse k článku

Poslaneckou sněmovnu čeká střet dvou světů

KSČM předložila návrh zákona, jenž by zrušil „velký“ i „malý“ lustrační zákon. TOP 09 zase fiskální ústavy upravené dle připomínek ČSSD.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Co jsou dva světy ?
Spíše dvě společenské síly : jedna se sociálním zaměřením a druhá s racionálnějším zaměřením.Jedná se o střet dvou přání :- jedno neuskutečnitelné- současný stát svou strukturou nemůže toto přání uskutečnit, (jen zadlužováním  státu na krátkou dobu uskutečnitelné)                                                     - druhé racionální, jež je trochu uskutečnitelné současnými možnostmi státu.( s provedením reformy státu, s nadějí na zlepšení životních podmínek občanů) 
0/0
30.11.2013 9:36
Foto

P66a78v38e72l 15M79i80c31h68a17l 9273305983

I manželství promění lidi, rozdělí svět na to venku a uvnitř
Na dříve a nyní. To je přednost zastupitelského systému, kdyby to někdo chtěl vylepšit zvolením Lenina (Zemana, Babiše, Okamury, či jiného zachránce), jistě by pochybil. Ten proces hledání konsensu přes všechna rizika je spolehlivější. Navíc je tam dost lidí, pro které rychlý konec sněmovny není vítán, líbí se jim jejich společenská role, zdaleka nejen odměna. Mají parkoviště (to by se líbilo mně). Jako povyrostl pán Ko(ko)t leb(k)a jen županstvím, je poslanec v EU přece jen člověk, co zní hrdě. Žel do toho vtrhnou lobysté, bude třeba odměnit sponsory, občas přání z Moskvy přes p.Remeka.  Lid ukojený nachvíli "vítězstvím" své "vůle", se vrátí k přízemnostem, třeba dluhům po vánocích. Dožvejká koblih a co dál? Parlament bude establishmentem držícím zemi pohromadě, zejm. když do vlády "nejsou lidi". Snad i povznesení stran, které se ukázaly nikoliv zbytečnými. Co s panem Zemanem? Kdyby se uzdravil? Kdyby svým revolučním nadšením obnovy světa a sluneční soustavy do toho začal rejpat ne už z Vysočan, ale rovnou z Hradu? Jeho houskové chvilku znejistěni, ale kremace se asi povedla a život jde dál. Vstanou noví bojovníci.
0/0
30.11.2013 0:07