Diskuse k článku

Ponurý konec Václava Klause

Exprezident dostal ve volbách neopakovatelný výprask. Pokoušet se o návrat do politiky už by bylo jen projevem chorobné nesoudnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Šifra 3.11.2013 0:35

Velmi přesné

Velmi přesné .  Líbí se mi....Díky
L. Novák 30.10.2013 14:31

Je legrační, jak v komentářích fanatičtí voliči Miloše Zemana

nenávistně píšou nesmysly o Václavu Klausovi, který voličům volit Zemana coby svého nástupce na Hradě osobně doporučil. :-PČlánek je pěkně napsán. O tom nepochybuji. Ale komouši, kteří se na něj lepí, by zasloužili vykoupat v močůvce.
B. Holubec 30.10.2013 8:30

Nejen ponurý konec, celá Klausova politická kariéra je ponurá

Liberální kydy, zlodějská praxe.Začalo to- penězi, které nesmrdí,pokračovalo- útěkem před právníky při přípravě i při realizaci privatizace, přes- "bankovní socialismus", který umožnil jeho ODS zajistit financování privatizace "privatizátorům" určeným stranickými sekretariáty ODS, což stálo daňové poplatníky- 700 miliard Kč za nesplacené úvěry těchto "odborníků" - veksláků, z nichž část z nich se podařilo dostat před soudy, aby jim dal - amnestií v roce 2013 naprosto amorální milost.Ponurý kruh jeho politického působení se uzavřel. Jeho posledním článkem je jeho morda na billboardech "Hlavu vzhůru" Jany Bobošíkové, což voliči ocenili  konečně tak, jaká byla celá jeho politická kariéra - skončili za Vandasem. A to je místo, které mu patří a opravdové a spravedlivé ocenění politické "značky Klaus".
Ctirad Bednář 30.10.2013 7:38

Skutečně se těším

na nějakou chytrou argumentaci nějakého pravdoláskaře ohledně  obhajoby zmrzlého kuřete ve vagíně. Tak se předveďte, ať my, prostí lidé, konečně pochopíme celou vznešenost vaší nové ideologie a krásu nových zítřků v Novém světovém řádu.
B. Holubec 30.10.2013 7:21

Konečně. A tohle po něm zůstalo

 Václav Klaus alias Chief Penthief (šéf Zlodějů per) nám zanechal:Vytunelovanou privatizaci řízenou stranickými sekretariáty ODS, které určovaly, kdo ("privatizátor ODS") a kolik úvěrů od státem vlastněných a ODS řízených bank dostane, za což jsme jako daňoví poplatníci zaplatili 700 miliard Kč – tolik nesplacených úvěrů po sobě tito odborníci ODS zanechali. A tam, kde tenhle mejdan ODS navíc provázely další trestné činy, dal Klaus těmto privatizačním zločincům v roce 2013 milost, jak jinak než zločinnou.Zločinné "církevní  (pseudo)restituce", přestože není na valorizaci důchodů.Řízení státu podle principu "Organizované nezodpovědnosti" - nikdo za nic nemůže, žádné zákony nebyly porušeny, ale státní kasu čeká 30-ti miliardová  rána :  např. tunely z bývalé ČKA - prodeje úvěrů garantovaných státem za zlomek (v řádu % nominálu) jejich reálné ceny - 30 miliard pro daňové poplatníky"MIMOROZPOČTOVÉ FINANCOVÁNÍ ODS“  - Drobilovo "noblesní" označení pro tunelování státu přes veřejné zakázky -- jasný důkaz, že ODS jako politická strana je kriminální galérkou se svým specifickým názvoslovímTunely na státní a municipální rozpočty za svitu televizních kamer: obrněnce PANDUR (Dalík, Topolánek), letouny CASA, Řebíčkův  Viamont  vers. Ministerstvo dopravy, Topolánkova solární elektrárna, vytunelovaná Praha tandémem Bém – Janoušek apod.Devastační exekuční zákony a praxe demoralizující společnost.Rozvrácená státní správa: zdecimované Úřady práce, nefunkční výplaty sociálních dávek, nefungující registr aut atd., atd. .....
P. Michal 29.10.2013 23:03

..špendlíčkem budete hrabat

Pořád má v portfoliu Zemana, ten mu vyhoví v čemkoliv. V antice symbol božstva s dvěma tvářemi, Janus Bifrons, nelze je vidět najednou, tak lid ulpí tu na jedné, tu na druhé. Ale je to jedna hlava. Jen on umí Zemana krotit a cepovat, podobně jako jej drží poradci s puchem machorky a staršího prádla. Když potkám ohaře, hledám myslivce. Ten je vzadu a třeba se věnuje panenkám na cestě, ale pes sám není nic. Tak ruské stereo Klaus:Zeman. Hermafrodítos, syn bohů Herma a Afrodity, srostl s nymfou Salmakis v jedinou oboupohlavní bytost. Tedy žádná novinka sezony.Snad jen, že siamská operace se povedla. Což nejsou jejich chyby, chybuje volič, když lidem ze sportovní zábavy svěřuje stát. Je to také sranda, ale brzy hořkne. Možná však lepší, než obchodníci.
Milota 30.10.2013 6:01

Nedávno jsem v jednom článku

Nedávno jsem v jednom článku od Karla Steigerwalda zaznamenal podobně blouznivý styl vyjadřování jaký používá KARL TREU. Je opravdu věrný Karel nickem Steigerwalda?
J. Kulihrach 15.11.2013 15:02

Odvykli jsme přemýšlet o podobenstvích

Už po několik generací Češi masově nestudují Bibli a o nedělích si nenechávají vykládat v ní obsažená podobenství. Twitter, facebook, smsky a newspeak mládeže nehýří  ani bajkami, Ezopovými, ani jakýmikoliv jinými. Za tu dobu si čeští čtenáři odvykli rozumět podobenstvím.  Anebo si odvykli přemýšlet o podobenstvích? Je to škoda. Poselství formou podobenství má mnoho výhod a velkou hodnotu.  Každopádně, z Bible by si čtenář bez ochoty a schopnosti luštit podobenství neodnesl nic.Karl Treu většinu času píše v podobenstvích a někdy se mu povedou opravdu krásná! Jen myslím, že by měl trochu častěji používat přísudky. Ona ta slovesa nejsou pro porozumění textu úplně k zahození!  Tato připomínka se ale netýká zrovna tohoto jeho komentáře, ten má sloves dost. (Možná ho Karl při pátku ošperkoval všemi slovesy, která za celý týden na jiných místech ušetřil.)
Ctirad Bednář 29.10.2013 23:02

...

Dobrou noc.
Svaty 29.10.2013 22:16

Klaus mnoha tváří

Klaus jako:1. Ekonom : kreslí křivku mezního užitku obráceně, opomíjí prání rámec nezbytný pro fungování jakékoliv ekonomické teorie i praxe. 2. Ekolog : globální oteplování neexistuje3. Politik : vydupe na svém kultu ze země politickou stranu, dítě, aby ji nakonec odhodil a pošlapal4. Předseda vlády a ministr financí : Kupónovou privatizací a bankovním socialismem nechal rozkrást polovinu země5. Investor : Jeho PPF velice dobře prosperuje, teď dělá zrovna zlodějinu s Ficem a SPP. 6. Zloděj : Ukradená Česká Pojišťovna, rozkradený stát, ukradené psací potřeby.7. Člověk : bez sebereflexe, bez morálních hodnot, bez čehokoliv, co by se dalo srovnat s např T.G.M. Morální odpad. Zloděj omilostňující zloděje. Díky své pýše nakonec otevřel oči všem kromě Ctirada Zabedněnce. Klaus nestojí ani za těch pár minut, co jsem věnoval těmto řádkům.  
J. Kulihrach 15.11.2013 15:29

:-)

Nezapomeňme na V.K informatika: "Počítače? Taky tam v kanceláři máme ty stroje a já vážně nevím k čemu to může být dobré."  "No já nevím, co to je ten Internet. Já to pořád neuznávám. To už není homo sapiens."A na V.K. ochránce práv občanů (na všech úrovních): "My také máme v ústavě jakousi část, kterou vy nazýváte Bill of Rights" (v Chicagu 1995) "Pokud se týká zákona na ochranu prezidenta a zákona o policii, tyto zákony jsou bezvýznamné a v praxi se nepoužívají." (Tamtéž.)
S. Marková 29.10.2013 22:03

Ještě, že máme ta média.

Spousta lidí by bez nich jen tak chodila s úplně tupým pohledem zírala, protože by měla  prázdnou hlavu. Ještě, že ta média máme,a díky nim i  zkreslený názor na Putina, coby diktátorského idiota, který má potřebu zavírat hloupé holky za to , že si zabřáskají v kostele, který má potřebu věznit Chodorkovského, nejlépe do smrti, který má potřebu nechávat vraždit novináře. Pravda, ty bychom měli nechávat vraždit všichni, aby nám do těch našich dutých hlav nevsugerovávali nesmysly.
Ctirad Bednář 29.10.2013 22:25

Lepší je prázdná hlava

než hlava plná mediálních lží. Prázdnou hlavu máte šanci zaplnit něčím kloudným. Holky poslal do vězení soud. Osobně se divím, proč neseděly už dávno, za hromadný sex na veřejnosti před dětmi či za zmrzlé kuře nacpané v supermarketu před objektivem do vagíny. Ještě jste to video na inernetu neviděla? Co se Chodorkovského týká, nemám žádný důvod si myslet, že by nebyl zločinec, a ty Putinovy vraždy novinářů  - no, to asi máte z těch prolhaných novin, že?
Z. Meisner 30.10.2013 5:42

myslím, že Ct.Bed neexistuje

již ten nick argumentace je tak provokativně hloupá, podobně vloni vystupoval "JUDr Marek Kalina"  skrze kterého si někdo nejspíš dělal z přispěvatelů šoufky. Škoda jediného úderu do PC  
Starej Jakub 29.10.2013 21:34

To jsou výborný stránky.

Už něco pamatuji, tohle je jako za mého mládí. Jen ti zrádní imperialisti tam chybí. Ale teď vážně: kdo tohle dává dohromady je obyčejný vlastizrádce. A je jedno, jestli to dělá za peníze nebo jako užitečný idiot. Rusko je orientální chanát, vždycky bylo a vždycky bude. Bylo stejné za carů i za bolševiků, zůstává stejné i za dnešních pánů.Člověk který tvrdí, že Rusko hájí západní hodnoty, neví, kterým směrem je západ. To v lepším případě.Ale na druhou stranu Vás musím ocenit, že si jasně uvědomujete, že ona politická mrtvola tady kopala za Rusko a snažíte se to dokonce hájit. Obvykle jeho fandové tvrdili, že je strašnej amerikanofil a thatcherovec. 
Ctirad Bednář 29.10.2013 22:31

Vaše komentáře se už vskutku staly jen sbírkou frází,

možná to je úmysl: aby nebylo možno smysluplně reagovat. Nejste politik? Dal jsem Vám možnost se konkrétně vyslovit k tomu, co Vám na Putinově projevu vadí. Nedozvěděl jsem se nic. Abyste měl o čem psát, jen neohrabaně deformujete má slova: nemluvil jsem o tom, že Rusko hájí západní hodnoty. Mluvil jsem o hodnotách euroatlantické civilizace, Vy nešikovný demagogu. Mimochodem, Thatcherová má ideově mnohem blíže k Putinovi, než k dnešnímu úpadkovému, neomarxisty ovládanému Západu. Ten je naopak stále podobnější bývalému Sovětskému svazu.
Starej Jakub 29.10.2013 22:45

No každá zkušenost něco stojí, alespoň ten čas.

Tak jsme si oba řekli, co jsme chtěli, a teď už asi dobrou noc. :-)
P. Šimek 30.10.2013 7:36

kairos

Thatcherová byla demokratka. Putin může ve svých projevech pindat co chce, ale podstatné je jeho chování. To, jak se vypořádává s opozičními názory. Snad vám otevře oči, až uvidíme, jakými dalšími triky se bude chtít udržet další roky u moci. Tak se chovala Thatcherová? A Thatcherová si také stavěla utajené zámky v anglických lesích? Jak se můžete nechat zblbnout zdánlivou dočasnou formální podobností projevu dvou tak rozdílných lidí? Mimochodem, "neomarxismus" může každý spatřovat v něčem jiném. Já ho spatřuju právě v Putinově Rusku, jelikož pod tím pojmem si představím společnost, kde se dobře žije pouze těm, kteří nevybočují z řady a žijí podle oficiálně schváleného schématu. Zkrátka opak svobody. Třeba takový homosexuál v masce homofoba, že? Jedině v takovém režimu se konečně zbaví svého břemene, sám se sebou muset řešit své trápení.Přeji panu Klausovi klidné dožití svých posledních let.  
Ctirad Bednář 30.10.2013 7:48

Tím nejpodstatnějším společným rysem u Thatcherové a Putina

je pro každého slušného člověka obrana hodnotového řádu civilizace proti neomarxismu. Jak si představujete demokracii Vy a jak Putin, jsou celkem podružné věci. 
P. Šimek 30.10.2013 9:09

Ano, představuji si

Ano, představuji si demokracii jinak než Putin. Thatcherová by mi odlišnou představu povolila, Putin ne. To je realita.  
Starej Jakub 29.10.2013 20:47

"... v Rusku se dnes brání tradiční hodnoty euroatlantické

civilizace." A v Syrii právě probíhá celostátní konverze na křesťanství. A v Německu se zbídačené masy živí hlínou, zatímco na Britských ostrovech právě sklidili rekordní úrodu pomerančů. Člověče, vy jste živé Onion news. 
Ctirad Bednář 29.10.2013 21:16

Nevzmůžete se na víc než laciné vtipkování,

které by přišlo trapné i pubertálnímu děcku? Přečtěte si Putinův projevhttp://zvedavec.org/komentare/2013/10/5703-putinuv-valdajsky-projev.htma napište, která z jeho myšlenek není obranou civilizačních hodnot, nebo mi připomeňte projev nějakého současného státníka Západu, který by dokázal alespoň slovy západní civilizaci proti všudypřítomnému neomarxismu bránit.
S. Marková 29.10.2013 20:45

Ano, Ctirade,máte recht.

Klause lidé nenávidí za jeho skvělé myšlenky, nikoliv za jeho amorální počiny,např.amnestii atp.
Ctirad Bednář 29.10.2013 21:28

Asi jsem se nevyjádřil přesně.

Psal jsem o dvou skupinách lidí nadávajících na Klause. Neomarxisté nenávidí Klause za jeho myšlenky, odvahu a nepodplatitelnost. Ti druzí jen proto, že jim média podsunula, co si mají myslet (např. "amorální amnestie") . Těch druhých je naprostá většina.
Ctirad Bednář 29.10.2013 16:54

Pokud o někom víte,

podejte trestní oznámení. Jinak to jsou jen slova...  Ostatně já mluvím o idejích, nikoliv o nějakých rozkrádačích. Cílový čtenář České pozice by snad mohl tyto dvě věci rozlišovat.
Starej Jakub 29.10.2013 18:33

Klaus nikdy žádné ideje neměl.

Naučil se nazpaměť pár frází o volném trhu a konzervativních hodnotách, a tím to končilo. Ve skutečnosti nikdy neodrostl marxismu, který nasál s mateřským mlékem, nikdy ani na vteřinu nezapochyboval, že hybnou silou dějin je ekonomika a vše ostatní je jen nedůležitá nadstavba. Konzervativec? Pche.Ani ten volný trh neuměl zavést, a ani se o to nikdy nesnažil. Není většího protikladu volného trhu, než zprivatizované státní hospodářství, stojící na státních zakázkách a státních penězích, které se periodicky půjčují a pak odepisují ze státního rozpočtu. Liberál? Pche.Hrozně divná existence. Nejzajímavější je jeho důsledná proruská zahraniční politika. No, zaplať svatej Putin, že se nad ním už zavírá voda.
Ctirad Bednář 29.10.2013 20:25

Troufám si říci, že jste od Klause nikdy nic nečetl,

v jeho knihách i jiných textech je inspirativních myšlenek více než dost. Proto ho neomarxisté a lidé, kteří jen přežvykují médii jim podsunuté názory, tolik nenávidí. Co se Putina týká, v Rusku se dnes jednoznačně brání tradiční hodnoty euroatlantické civilizace, zatímco Západ prosazuje ideologii politické korektnosti a neomarxistický Nový světový řád. Očekávám, že i u nás a v jiných státech Evropy se objeví další Putinové, a jen doufám, že to nebude příliš dlouho trvat.
S. Marková 29.10.2013 20:41

A kam je podávat?

Nejlépe na lampárnu, ne? Cožpak už v této zemi sedí někdo za korupci ? Viz dnes-Bém coby svědek u soudu kvůli opencard. Ať žije děláníblbečkismus, coby státní doktrína v ČR. A co tak Klausovy rozkrádačské ideje, není to přesnější?
Citizen 29.10.2013 16:38

klaus je politická mrtvola

Jak vtipné, pokud tady někdo v posledních desetiletích žil z rokrádání státních firem a dotací, tak to jsou klausisté a zemanisté.
Ctirad Bednář 29.10.2013 16:36

Nejde o Klause, jde o ideje.

Ty mrtvé nejsou, a je jen otázka času, než společnosti dojde, že havlismus je nová neomarxistická totalita, stejně stupidní a neživotaschopná jako byl nacismus a komunismus, snad jen nebezpečnější. Totalita, ve které se bude žít dobře jen vrstvě vyvolených, většinou příživníků přisátých na státních dotacích. Pak se kyvadlo obrátí. Eurohujeři z toho už dnes hrůzou nespí, a stále dokola drmolí svou mantru: "Klaus je politická mrtvola".  No, není.