Zvítězí žena?

Občanskou internetovou hru Prezident 21 k hledání kandidáta na českého prezidenta, na němž se shodne co nejvíce lidí, inicioval v roce 2017 miliardář Karel Janeček. Hru určitě vyhlásí i podruhé před další volbou prezidenta naplánovanou na rok 2023 před 8. březnem. Očekává se, že mezi kandidáty a kandidátkami bude více žen než dříve.

István Léko 7.6.2021

Propagační nálepka občanské internetové hry Prezident 21 vylepená na budově Národní technické knihovny v Praze 6 v Dejvicích. foto: István Léko

Propagační nálepka občanské internetové hry Prezident 21 vylepená na budově...

Hledá se nový prezident Osvoboditel

V Praze 6 v Dejvicích u budovy Národní technické knihovny někdo vylepil propagační nálepku občanské internetové hry Prezident 21. Ta slouží k hledání kandidáta na prezidenta České republiky, na kterém se shodne co nejvíce lidí. Vznik hry inicioval svérázný miliardář Karel Janeček a v roce 2017 se do ní zapojilo 326 790 občanů, kteří navrhli 617 českých osobností. Hra o Hrad skončila s prvním kolem skutečné prezidentské volby 13. ledna 2018 a jejím vítězem se stal Jiří Drahoš.

Další volba prezidenta je naplánována na rok 2023 před 8. březnem a Karel Janeček svou hru určitě vyhlásí i podruhé. Kandidátů a kandidátek budou pravděpodobně opět desítky a očekává se mezi nimi více žen než kdykoliv dříve. Případným kandidátkám odvahu dodala i Zuzana Čaputová, která v březnu 2019 v přímé volbě zvítězila. Symbolem Janečkovy hry je první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk a je velkou otázkou, zda v roce 2023 bude mít ČR na Pražském hradě osobnost typu prezidenta osvoboditele.

Diskuse neobsahuje žádné příspěvky.